کد خبر:۷۰۳۰
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۵:۲۵
تعداد بازدید: 3412
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
سرگیجه نشانه سکته مغزی نیست
سرگیجه در اغلب افرادی که به اورژانس مراجعه می‌کنند ناشی از مغز نیست اما اضطراب ناشی از آن باعث تحریک سیستم ایمنی بدن، افزایش فشار خون، رنگ پریدگی و تپش قلب می‌شود.

سرگیجه در اغلب افرادی که به اورژانس مراجعه می‌کنند ناشی از مغز نیست اما اضطراب ناشی از آن باعث تحریک سیستم ایمنی بدن، افزایش فشار خون، رنگ پریدگی و تپش قلب می‌شود.
ایلنا: متخصص مغز و اعصاب و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: سرگیجه نشانه سکته مغزی نیست بلکه بیماری مغزی با علامت‌های دیگری مانند بیهوشی، فلج قسمتی از بدن، دوبینی و خواب رفتگی قسمتی از صورت و دست و پا نیز همراه است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بابک زمانی با بیان اینکه سرگیجه، یکی از مهم‌ترین عوامل مراجعه به پزشک و اورژانس است، افزود: بیماری سرگیجه عبارت است از توهم حرکت، یعنی وقتی حرکتی وجود ندارد یا زمانی که خود بیمار حرکت نمی‌کند، فکر می‌کند پیرامون او در حال حرکت است. سرگیجه زمانی بروز می‌کند که موازنه و تعادل بدن مختل شود.

وی ادامه داد: بیشتر مردم از سرگیجه می‌ترسند و نسبت به این بیماری احساس اضطراب و ترس دارند چراکه فکر می‌کنند سرگیجه مقدمه سکته مغزی یا یک بیماری مغزی بسیار شدید است درحالیکه تفاوت بین سرگیجه‌هایی که از مغز یا از نقاط دیگر بدن سرچشمه می‌گیرد، در بسیاری موارد آسان است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: سرگیجه در اغلب افرادی که به اورژانس مراجعه می‌کنند ناشی از مغز نیست اما اضطراب ناشی از آن باعث تحریک سیستم ایمنی بدن، افزایش فشار خون، رنگ پریدگی و تپش قلب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سرگیجه واقعی که با حالت تهوع، استفراغ و نیز اختلال تعادل همراه شود، می‌تواند نشانه مشکل جدی تری باشد که باید با مراجعه به پزشک، بررسی و درمان شود.

برچسب ها: سرگيجه ، سكته مغزي
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: