کد خبر:۷۰۱۷
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۱:۰۷
تعداد بازدید: 3374
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
کاهش سن ارتکاب جرم؛ آفتی برای آینده کشور
فشارهای اقتصادی نیز در بروز کاهش سن ارتکاب جرم در کشور بی‌تاثیر نیست و حتی می‌توان گفت به افزایش ارتکاب جرم از سوی کودکان و نوجوانان کمک کرده است

عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس، با انتقاد از عملکرد وزارت ورزش وجوانان در ساماندهی امور جوانان، گفت: کاهش سن ارتکاب جرم در کشور تبعات منفی زیادی به دنبال داشته و آفتی برای آینده کشور است. علی جلیلیان در گفت ‌وگو با خانه ملت، با یادآوری کاهش سن ارتکاب جرم در کشور، افزود: این معضل همیشه گریبان‌گیر جامعه بوده و متاسفانه همواره شاهد وجود کودکان و نوجوانان بزهکار در کشور هستیم، واقعیت آن است که هم‌اکنون کودکانی را داریم که قبل از رسیدن به سن بلوغ و قبل از ۱۸ سالگی دست به ارتکاب جرم می‌زنند.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی، نقش رسانه‌ها و ماهواره‌ها را در بروز ارتکاب جرایم  بین کودکان و نوجوانان قابل تأمل خواند وادامه داد: فعالیت این‌گونه شبکه‌ها افراد کم سن و سال را تحت تاثیر قرار داده و همین عوامل سبب می‌شود تا با کاهش سن ارتکاب جرم در جامعه روبرو شویم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: البته ناگفته نماند که فشارهای اقتصادی نیز در بروز کاهش سن ارتکاب جرم در کشور بی‌تاثیر نیست و حتی می‌توان گفت به افزایش ارتکاب جرم از سوی کودکان و نوجوانان کمک کرده است.

وی، با تاکید بر اینکه سازمان‌های مرتبط باید دست به دست هم دهند تا جامعه از بزهکاری کودکان ونوجوانان در امان باشند، یادآور شد: وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی نقش بی‌بدیلی درمنع و جلوگیری از بزهکاری کودکان و نوجوانان دارد زیرا می‌تواند با فرهنگ سازی درست کودکان را به سمت الگویی مناسب رهنمون کند.

جلیلیان عملکرد وزارت ورزش وجوانان به عنوان متولی اصلی امور جوانان را بسیار ضعیف توصیف کرد و افزود: متاسفانه در بهبود اوضاع جوانان سهل‌انگاری می‌شود، به طور حتم اگر دولت به وظایف خود درباره جوانان عمل می‌کرد این همه نابسامانی در کشور وجود نداشت زیرا وزارتخانه‌های متولی زیرمجموعه دولت نیز وظایف خود را به درستی انجام می‌دادند.

عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی، تبعات کاهش ارتکاب جرم را به ضرر کشور خواند و گفت: بدیهی است که آینده کشور در دست کودکان و نوجوانانی است که می‌توانند کشور را به سمت پیشرفت هدایت کنند و اگر قرار باشد جرایم در میان کودکان و نوجوانان افزایش یابد به طور حتم رشد علم و پیشرفت دانش در کشور نابود خواهد شد.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: