کد خبر:۶۹۷۰
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۱ - ۲۲:۲۱
تعداد بازدید: 2772
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
کدام سواری‌های وارداتی کم‌مصرف هستند؟
در دنیا هیچ استاندارد و عرف خاصی در زمینه حجم موتور خودروهای پرمصرف و کم مصرف وجود ندارد.

در شرایطی که خودروسازان و قطعه‌سازان، سواری‌های وارداتی با حجم موتور تا 2500 سی‌سی را پرمصرف می‌دانند اما معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نظر دیگری در این باره دارد.

محسن صالحی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به اینکه قطعه‌سازان و خودروسازان معتقدند که سواری‌های با حجم موتور تا 2500 سی.سی کم مصرف نیستند و به همین دلیل باید واردات‌ آن‌ها ممنوع شود، خاطرنشان کرد: در دنیا هیچ استاندارد و عرف خاصی در زمینه حجم موتور خودروهای پرمصرف و کم مصرف وجود ندارد.

وی با بیان اینکه به دلیل نبود استانداردی خاص در این زمینه خودروهای با حجم موتور تا 2500 سی.سی پرمصرف محسوب نمی‌شوند، خاطرنشان کرد: از نظر ما این خودروها کم مصرف بوده و به همین دلیل واردات آن‌ها‌ آزاد شده است.

پیش از این انجمن قطعه‌سازان ایران در بیانیه‌ای نسبت به آزادسازی واردات خودروهای با حجم موتور تا 2500 سی.سی انتقاد کرده بود. به گفته این انجمن در هیچ کجای دنیا خودروهای با حجم موتور تا 2500 سی.سی کم مصرف محسوب نمی‌شود.

دبیر انجمن خودروسازان ایران نیز با تاکید بر اینکه این انجمن مخالف واردات خودرو نیست، انتقادات مشابهی را در این باره مطرح کرده بود.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: