کد خبر:۶۹۶۱
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۱ - ۲۱:۳۱
تعداد بازدید: 2732
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نحوه انتقال از دانشگاههای غیرمعتبر به دانشگاه هاي ايران
نظر وزارت علوم بر این است که تمام دانشجویان به خصوص در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان انتقال به دانشگاههای داخل کشور را داشته باشند
نحوه انتقال دانشجویان ایرانی خارج از کشور که در دانشگاههای فاقد اعتبار از منظر وزارت علوم، تحصیل می کنند توسط یک مقام مسئول سازمان امور دانشجویان تشریح شد.

محمد حسن مجلس آرا در گفتگو با مهر در خصوص نحوه انتقال و پذیرش آن دسته از دانشجویان ایرانی خارج از کشور که در دانشگاه بدون تایید وزارت علوم تحصیل می کنند، گفت: نظر وزارت علوم بر این است که تمام دانشجویان به خصوص در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان انتقال به دانشگاههای داخل کشور را داشته باشند.

شرط انتقال از دانشگاههای نامعتبر

وی ادامه داد: در این میان ممکن است برخی دانشجویان در دانشگاهی تحصیل کنند که در ارزیابیهای وزارت علوم، آن دانشگاه فاقد اعتبار اعلام شده و این عده از دانشجویان تنها در صورتی می توانند از دانشگاه بدون اعتبار به دانشگاههای داخل کشور منتقل شوند که برای کشور مذکور اعتبار دانشگاه محل تحصیل دانشجوی ایران تایید شده باشد، در غیر اینصورت امکان انتقال و پذیرش دانشجو در داخل کشور وجود ندارد.

این مقام مسئول در وزارت علوم، درباره انتقال دانشجویان دکتری به دانشگاههای داخل کشور با بیان اینکه برای انتقال دانشجویان دکتری محدودیت داریم، گفت: اعتبار مدارک دانشگاههایی که دانشجویان ایرانی در آنها مقطع دکتری را می گذرانند حتماً باید از سوی وزارت علوم دارای اعتبار باشد.

شرط انتقال دانشجویان دکتری

مجلس آرا در ادامه افزود: دانشجویان دکتری تنها در صورتی می توانند به داخل انتقال یابند که خودشان از یک دانشگاه در ایران پذیرش گرفته باشند، پس از اعلام نام این دانشگاه به سازمان امور دانشجویان، ما این دانشجو را به دانشگاه مد نظرش معرفی می کنیم.

به گفته مدیر کل دانش آموختگان وزارت علوم، دانشجوی دکتری که به ایران منتقل می شود باید کاملاً همسو با ضوابط دانشگاه مد نظر اقدام کند چه بسا ممکن است واحدهایی که دانشجوی دکتری در خارج از کشور گذرانده مورد قبول دانشگاه داخل کشور نباشد.

وی افزود: دانشجویانی که متقاضی انتقال به داخل هستند باید از طریق سامانه انتقال خارج به داخل که در سایت معاونت دانشجویان داخل فعال شده برای بارگذاری مدارکشان مراجعه کنند.

بازگشت به کشور به دلیل مشکلات ارزی

این مقام مسئول در وزارت علوم پیش بینی کرد که با توجه به مشکلات پیش آمده ارزی برای دانشجویان ایرانی خارج از کشور، امسال نسبت به سال گذشته تعداد بیشتری از دانشجویان متقاضی انتقال به داخل باشند.

مجلس آرا خاطرنشان کرد که در سال گذشته از طریق شورای انتقال سازمان امور دانشجویان، 300 دانشجو به ایران منتقل شدند.
 

برچسب ها: ارز ، دانشجو
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: