کد خبر:۶۹۵۹
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۱ - ۲۰:۳۶
تعداد بازدید: 2650
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
پزشکان به جیب مردم توجه کنند!
مشکلات مالی افراد جامعه هر روز حاد‌تر می‌شود. طبق آمار به دست آمده ۲۷ درصد از دلایل عدم اجرای دستورات پزشک مستقیما مربوط به مشکلات مالی است پس پزشکان به این مشکلات دامن نزنند
دکتر علی‌اکبر سیاری در حاشیه هشتمین کنگره اورژانس‌ها و بیماری‌های شایع کودکان در رابطه با اهداف کنگره اطلاع رسانی کرد.

دکتر علی اکبر سیاری با اشاره به نقش اساسی اورژانس‌ها در استفاده از لحظات طلایی برای پیشگیری از مرگ کودکان، گفت: «در تمامی جوامع و فرهنگ ها بدترین اتفاقی که در هر خانواده ای رخ می‌دهد مرگ است. در سال ۱۰ میلیون کودک فوت می‌کنند که چهار میلیون آنها نوزادان هستند.»

دکتر سیاری گفت: «۴۰ درصد از حوادث منجر به مرگ برای کودکان در منازل اتفاق می‌افتد و متاسفانه ۲۶ درصد این اتفاقات منجر به فوت می‌شوند.»

وی با اشاره به مشکلات اخیر مالی خانواده‌ها توضیح داد: «مشکلات مالی افراد جامعه هر روز حاد‌تر می‌شود. طبق آمار به دست آمده ۲۷ درصد از دلایل عدم اجرای دستورات پزشک مستقیما مربوط به مشکلات مالی است پس پزشکان به این مشکلات دامن نزنند.»

دکتر سیاری ادامه داد: «۷ /۱۶ درصد از بیماران ادعا می‌کنند که با وجود مراجعات مکرر آن‌ها به اورژانس‌ها و مراکز درمانی، پزشکی برای رسیدگی وجود نداشته است. جای تاسف دارد که ۴۵ درصد از این رقم در بیمارستان‌های علوم پزشکی اتفاق افتاده است.» منبع: سينا

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: