کد خبر:۶۹۴۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۱ - ۰۰:۰۰
تعداد بازدید: 3426
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
ماجرای فروش کلیه براي پرداخت مهريه
یک مهندس جوان در پی بروز اختلاف‌ شدید خانوادگی برای پرداخت باقیمانده مهریه همسر سابقش و پس از تحمل دو سال زندان کلیه‌اش را نیز فروخت.
یک مهندس جوان در پی بروز اختلاف‌ شدید خانوادگی برای پرداخت باقیمانده مهریه همسر سابقش و پس از تحمل دو سال زندان کلیه‌اش را نیز فروخت.

به گزارش مهر به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین الملل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی، مرد 30 ساله که مهندس پرواز هواپیما است چند روز قبل بدن خودش را به تیغ جراحان سپرد.

وی در این باره گفت: چند سال قبل و به طور اتفاقی با دختری که سه سال از خودم بزرگتر بود آشنا شده و با تعیین مهریه 500 سکه و 150 گرم طلا به عقد هم درآمدیم. اما از همان ابتدا به خاطر بروز مشکلات گوناگون اختلاف‌ها شروع و کم کم نیز شدت یافت تا اینکه سال 88 به رغم داشتن دو فرزند خردسال، همسرم مهریه‌اش را اجرا گذاشت.
 
از آنجا که وضع مالی نسبتاً خوبی داشتم بخشی از مهریه را با فروش خودروی گرانقیمت و ارثیه پدری پرداختم به امید اینکه همسرم پس از دریافت مهریه‌اش از طلاق منصرف شده و به زندگی مشترک ادامه دهد اما افسوس که اشتباه می‌کردم چرا که او پس از دریافت بخش زیادی از مهریه، برای ادامه زندگی حق طلاق خواست که به خاطر حفظ زندگی و فرزندانم موافقت کردم اما سرانجام در پی شدت گرفتن اختلاف و مشاجره در سال 90 از هم جدا شدیم. او نیز با دو فرزندمان به خانه پدری‌اش رفت.
 
در این مدت نیز سه بار به خاطر شکایت‌هایش به زندان افتادم که آخرین بار 2 سال زندان بودم. اگر هم شورای انضباطی محل کارم با بزرگواری به پرونده‌ام رسیدگی نکرده بودند حالا بیکار هم شده بودم اما وقتی با مدرک و سند ثابت کردم به خاطر شکایت همسرم و بابت مهریه به زندان افتاده‌ام کمکم کردند.
 
با این حال همسر سابقم همچنان پیگیر دریافت باقی مهریه‌اش بود که حدود 25 میلیون تومان می‌شد. او آخرین بار یک ماه مهلت داد تا بدهی‌ام را بپردازم. من هم از ترس اینکه دوباره زندانی نشوم با خواهش و التماس از او خواستم مهلت بیشتری به من بدهد یا حداقل بخشی از پول را ببخشد.
 
به او گفتم دیگر آهی در بساط و سرپناهی برای زندگی ندارم. آن قدر التماسش کردم تا اینکه حاضر شد 15 میلیون تومان از پولش را ببخشد ولی یک ماه فرصت داد تا 10 میلیون تومان را به او بپردازم. می‌گفت می‌خواهد از ایران برود. وقتی پرسیدم تکلیف بچه‌ها چه می‌شود در کمال بی‌رحمی گفت: اگر نمی‌توانی از آنها نگهداری کنی هر دو را به یتیم‌خانه می‌فرستیم.
 
با شنیدن این حرف از ناراحتی قلبم به درد آمد. همان موقع بود که به فکر فروش کلیه‌ام افتادم. طی چند روز هم یک بیمار دیالیزی کاندیدای دریافت کلیه شد و من هم به ازای 6 میلیون تومان کلیه‌ام را فروختم. حدود 4 میلیون تومان هم با کمک دوستانم وام گرفتم تا بتوانم 10 میلیون تومان را به همسر سابقم بپردازم شاید از این کابوس وحشتناک چند ساله رها شوم.
 
مهندس جوان که بغض راه گلویش را بسته و بریده بریده سخن می‌گفت با گلایه از قوانین موجود در رابطه با طلاق و مهریه در کشور گفت: در این چند سال دیگر مطمئن شده‌ام در ایران همه قوانین در حمایت از زنان است و مرد محکوم به نابودی است.
 
من در آستانه جوانی و در حالی که سعی داشتم آینده خانواده و فرزندانم را بسازم درمانده و بیچاره شدم. فقط به خاطر اشتباه در انتخاب همسر و تعیین مهریه سنگین. حالا هم خودم و هم بچه‌هایم در آستانه نابودی هستیم. دیگر نه سلامت کامل دارم، نه پولی برای زندگی و نه سرپناهی برای نگهداری از بچه‌هایم.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
هموطن
|
United States
|
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۹
1
0
اتفاقا فعلا قانون به نفع مردان است حالا که مهریه هرچه قدر باشد با اوردن 3شاهد که اعسار شخص را ثابت کند مهریه تقسیط میشودودیده شده از مهریه 500 سکه به 20 سکه پیش قسط با ماهی ربع یا نیم سکه تقلیل یافته این کجا به نفع زنان است صحت گفته های این اقا محرزنیست باید حرف های همسرشان هم شنیده شود چون ممکن است این اقا تنها به قاضی رفته است
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: