کد خبر:۶۹۳۳
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۱ - ۱۶:۲۶
تعداد بازدید: 6546
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
سرانه مطالعه در کشور 79 دقیقه است
اولويت اول گذراندن اوقات فراغت ايراني ها دیدن برنامه‌های تصویری است
طبق این سنجش ایرانیان در نخستین اولویت برای گذراندن اوقات فراغت خود به دیدن برنامه‌های تصویری علاقه دارند به طوری که هر ایرانی روزانه چهار ساعت اوقات فراغت را با دیدن برنامه‌های تصویری سپری می‌ کند
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: ایرانیان روزانه 79 دقیقه از وقت خود را به مطالعه کتاب ، نشریه ، ادعیه و مطالعه در فضاهای مجازی می پردازند.
به گزارش مهر ، منصور واعظی شامگاه پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار داشت: در سنجش اوقات فراغت هر ایرانی دیدن برنامه‌های تصویری اعم از تلویزیون، تلویزیون‌های بیگانه، دیدن فضای مجازی و سینما، شنیدن رادیو، نواهای صوتی قرآن و ادعیه و موسیقی، خواندن شاخص کتاب، روزنامه، نشریه، قرآن و خواندن در فضای مجازی، ورزش کردن، بازی کردن، سفر رفتن و صله ارحام مد نظر قرار گرفته است.

وی افزود: طبق این سنجش ایرانیان در نخستین اولویت برای گذراندن اوقات فراغت خود به دیدن برنامه‌های تصویری علاقه دارند به طوری که هر ایرانی روزانه چهار ساعت اوقات فراغت را با دیدن برنامه‌های تصویری سپری می‌ کند.

واعظی شنیدن برنامه‌های صوتی را دومین انتخاب ایرانیان برای گذراندن اوقات فراغت آنان اعلام کرد و گفت: هر ایرانی روزانه دو و نیم ساعت از اوقات فراغت خود را به این امور اختصاص می‌دهد که از این میزان یک و نیم ساعت به موسیقی گوش می‌دهد.

واعظی مطالعه را انتخاب سوم مردم ایران برای گذران اوقات فراغت دانست و گفت: سرانه مطالعه کتاب، نشریات و ادعیه در کشور 79 دقیقه است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به اهمیت مصوبات شورای فرهنگ عمومی در سطح کشور، اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی طراح و تدوین‌گر چشم‌انداز بخش فرهنگ عمومی کشور است و نقشه راهنمای  فرهنگ توسط این شورا تنظیم می‌شود و این نشان دهنده اهمیت این مجموعه است.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: