کد خبر:۶۹۲۳
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۱ - ۲۰:۴۲
تعداد بازدید: 2593
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مدير کل نظارت سازمان نظام پزشکي
ليزرتراپي و ارايه خدمات پوستي با ليزر در آرايشگاه‌ها ممنوع است
به کارگيري دستگاه‌هاي مختلف براي کاهش وزن در باشگاه‌هاي ورزشي و بدنسازي و پرورش اندام ممنوع بوده و ارايه اينگونه خدمات تنها توسط پزشکان داراي مجوز مربوطه صورت مي‌گيرد

دکتر حجت‌اله مقيمي گفت: بر اساس قوانين، هرگونه ليزرتراپي و ارايه خدمات پوستي با ليزر در آرايشگاه‌ها ممنوع است و در صورت گزارش يا شناسايي، بلافاصله با متخلفان برخورد مي‌شود. همچنين به کارگيري دستگاه‌هاي مختلف براي کاهش وزن در باشگاه‌هاي ورزشي و بدنسازي و پرورش اندام ممنوع بوده و ارايه اينگونه خدمات تنها توسط پزشکان داراي مجوز مربوطه صورت مي‌گيرد.

به گزارش موج به نقل از روابط عمومي نظام پزشکي، دکتر حجت‌اله مقيمي مدير کل نظارت سازمان نظام پزشکي در خصوص فعاليت‌هاي اين اداره کل گفت: يکي از زيرمجموعه‌هاي معاونت نظارت و برنامه‌ريزي سازمان، اداره کل نظارت است که سه مسؤوليت و وظيفه مهم نظارت بر تبليغات، نظارت بر فعاليت مؤسسات و مراکز درماني خصوصي و نظارت بر اجراي تعرفه‌هاي بخش خصوصي حوزه سلامت را بر عهده دارد.

وي افزود: يکي از برنامه‌هاي سازمان نظام پزشکي بازديد و ارزيابي مطب‌ها/ دفاتر کار و مراکز درماني- تشخيص بخش خصوصي است و جهت پرهيز از موازي کاري با ساير نهادهاي نظارتي با دانشگاه‌هاي علوم پزشکي سراسر کشور همکاري نزديک صورت خواهد گرفت و در شناسايي، گزارش و پيگيري تخلفاتي همچون عدم رعايت تعرفه‌هاي قانوني، نداشتن مجوزها و پروانه‌هاي طبابت قانوني و نيز بررسي صلاحيت ارايه‌کنندگان خدمات حوزه سلامت با معاونت درمان دانشگاه‌هاي علوم پزشکي همکاري خواهيم کرد.

دکتر مقيمي اضافه کرد: نحوه برخورد و مواجهه سازمان نظام پزشکي با ارايه‌دهندگان خدمات حوزه سلامت در چهارچوب هدايت و ارشاد بوده است به طوري که ابتدا استانداردها، قوانين و مقررات را به جامعه پزشکي يادآوري مي‌کنيم و سپس مشکلات و نواقص کشف شده براي آنان روشن خواهد شد تا مردم عزيز بهترين خدمات را دريافت نمايند.

مدير کل نظارت سازمان نظام پزشکي با اشاره به پيگيري شکايات مطرح شده از سوي مردم و بيماران از سوي اين اداره کل، اظهار کرد: هر شکايتي از جامعه پزشکي به دقت توسط اداره کل نظارت بررسي مي‌شود و افرادي که تعرفه غير مجاز دريافت کرده‌اند با شيوه‌هاي اطلاع‌رساني و هدايت اين اداره کل دعوت به اجراي قانون مي‌شوند خوشبختانه پزشکان عزيز وضعيت معيشتي مردم را در اين برهه حساس مدنظر دارند به شکلي که با وجود چند برابر شدن کالاها و هزينه‌هاي خدمات و افزايش تنها 25 درصد تعرفه‌ها تعداد شکايت تعرفه‌اي افزايش نيافته است و اين نشان از دلسوزي اين قشر خدوم است.

وي افزود: تعداد زيادي از افرادي غير پزشک که صلاحيت، تحصيلات لازم و مجوزهاي قانوني ارايه خدمات سلامت به بيماران را ندارند اما به طور غير قانوني در اين حوزه فعاليت مي‌کنند، توسط اداره کل نظارت سازمان نظام پزشکي شناسايي شده و طبق قوانين با آنها برخورد مي‌شود. از سال 89 تاکنون حدود تعداد کثيري از افراد غير پزشک فاقد صلاحيت پزشکي شناسايي شده و از فعاليت آنها جلوگيري شده است. اين اطلاعات هم از سوي مردم و هم از سوي پزشکان به ما رسيده است که جاي قدرداني و تشکر دارد.

دکتر مقيمي عنوان کرد: بر اساس قوانين، هرگونه ليزرتراپي و ارايه خدمات پوستي با ليزر در آرايشگاه‌ها ممنوع است و در صورت گزارش يا شناسايي، بلافاصله با متخلفان برخورد مي‌شود. همچنين به کارگيري دستگاه‌هاي مختلف براي کاهش وزن در باشگاه‌هاي ورزشي و بدنسازي و پرورش اندام ممنوع بوده و ارايه اينگونه خدمات تنها توسط پزشکان داراي مجوز مربوطه صورت مي‌گيرد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: