کد خبر:۶۹۱۵
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۱ - ۱۹:۱۰
تعداد بازدید: 2759
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
هما پروازهای خارجی خود را تا 90 درصد گران کرد
پس از افزایش 105 درصدی نرخ بلیت پروازهای بین المللی شرکت‌های هواپیمایی خارجی، شرکت‌های ایرانی نیز در صدد افزایش نرخ بلیت پروازهای خارجی خود برآمدند

 شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) نرخ بلیت پروازهای خارجی خود را تا 90 درصد افزایش داد.

به گزارش ایسنا، پس از افزایش 105 درصدی نرخ بلیت پروازهای بین المللی شرکت‌های هواپیمایی خارجی، شرکت‌های ایرانی نیز در صدد افزایش نرخ بلیت پروازهای خارجی خود برآمدند.

به این ترتیب شرکت‌های هما و آسمان در ابتدا با افزایش قیمت بلیت تعداد محدودی از مسیرهای پروازی خارجی، بازاریابی کرده و به آرامی افزایش نرخ تمام مسیرها را آغاز کردند.

بر اساس آنچه به آژانس‌های هواپیمایی ابلاغ شده است، نرخ بلیت پروازهای خارجی هما از امروز با افزایشی 60 تا 90 درصدی ثبت شده است.

هما ارزان ترین کلاس پروازی خود را در مسیرهای مختلف با افزایشی بین 60 تا 90 درصدی ثبت و برای فروش از صبح امروز به آژانس‌های هواپیمایی ابلاغ کرده است.

بر مبنای ابلاغیه جدید هما، نرخ بلیت تهران – پاریس – تهران که پیش از این 820 هزارتومان فروخته می‌شد با افزایشی 70 درصدی به یک میلیون و 419 هزار تومان رسیده است.

نرخ بلیت پرواز رفت و برگشت تهران – لندن نیز افزایشی 85 درصدی داشته است. به طوری که بلیت 900 هزار تومانی این مسیر از صبح امروز در ارزان ترین کلاس یک میلیون و 757 هزار تومان فروخته می‌شود.

نرخ بلیت دو طرفه تهران – هامبورگ نیز از 780 هزار تومان به یک میلیون و 420 هزار تومان افزایش یافته که رشدی 80 درصدی نشان می‌دهد.

نرخ بلیت پرواز تهران – کوالالامپور – تهران نیز بر اساس افزایش نرخ بلیت‌های هما از 850 هزار تومان با 60 درصد افزایش به یک میلیون و 340 هزار تومان افزایش یافته است، البته بنا به گفته مسئولان فروش آژانس‌های هواپیمایی به دلیل پر بودن ارزان ترین کلاس این پرواز، مردم مجبور به تهیه بلیت رفت و برگشت تهران – کوالالامپور با نرخ حداقل یک میلیون و 700 هزار تومان هستند.

بلیت تهران – دبی – تهران نیز 60 درصد افزایش داشته است به طوری که از 380 هزار تومان به 610 هزار تومان و بالاتر فروخته می‌شود.

تهران – میلان – تهران دیگر مسیر پروازی بین المللی هما است که با 70 درصد افزایش در ارزان ترین کلاس به فروش می‌رسد. به این ترتیب از صبح امروز بلیت این مسیر یک میلیون و 275 هزار تومان است در حالی که در گذشته 700 هزار تومان فروخته می‌شد.

یکی از دلایل افزایش نرخ بلیت هواپیما در مسیرهای بین المللی از سوی ایرلاین های ایرانی افزایش هزار تومانی نرخ سوخت این پروازهاست که از ابتدای آذرماه – روز گذشته – این افزایش اعمال شده و سوخت شرکت‌ها با مبلغ جدید 2200 تومان محاسبه می‌شود.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: