کد خبر:۶۹۰۴
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۱ - ۱۹:۱۵
تعداد بازدید: 5439
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
عباس رافعي: شرايط براي فيلمسازي مناسب نيست
شرايط تلويزيون هم به دليل عدم توانايي تعهدات مالي خود، اصلا خوب نيست! بسياري از عزيزان فضيلت را در اين مي بينند که کار نکنند. سينما هم که نهادها ي خود را دارد و چند دسته شده اند که باعث نگراني فيلمساز مي شود؛ حوزه، شهرداري و ارشاد!
عباس رافعي نويسنده و کارگردان با اخلاق سينما، در گفتگو با آريا از دلايل تصميم به بيکاري خود سخن مي گويد:

-    در حال حاضر مشغول چه کاري هستيد؟
خوشبختانه بيکار هستم. اين روزها با هرکس در مورد کار صحبت مي کنيد حرف از رکود و بيکاري مي زند. و در نوعي نااميدي زندگي مي کند. اين شرايط، شرايط مناسبي براي فيلمسازي من نيست! چون نسبت به سرنوشت کار نگران خواهم بود.

-    منظورتان از شرايط مناسب چيست؟
ببينيد الان اگر بخواهم فيلم بسازم بايد سرمايه گذار داشته باشم، و تازه بعد از آن بايد نگران اکران و مشکلات بعد از آن باشم. اين شرايط، شرايطي براي فيلمسازي نيست يا حداقل براي من نيست. شرايط تلويزيون هم به دليل عدم توانايي تعهدات مالي خود، اصلا خوب نيست! بسياري از عزيزان فضيلت را در اين مي بينند که کار نکنند. سينما هم که نهادها ي خود را دارد و چند دسته شده اند که باعث نگراني فيلمساز مي شود؛ حوزه، شهرداري و ارشاد!

-    پس امسال فيلمي نمي سازيد؟
پروانه ساخت براي يک فيلم ام گرفته ام اما تصميم ندارم آنرا بسازم!

-    کمي بيشتر توضيح مي دهيد؟
امسال براي فيلم جديد ام با نام «فصل فراموشي فريبا» پروانه ساخت گرفته ام، اما با توجه به اين شرايط بحراني مالي و فرهنگي حاکم در سينما، از ساخت آن منصرف شده ام.

-    يعني سرمايه گذار پيدا نکرده ايد؟
معلوم است که نه! براي ساخت فيلم جديدام، سرمايه گذاران دولتي قبل از آنکه سراغ اشان بروم اعلام ورشکستگي کرده اند و سرمايه گذار شخصي هم با توجه به اين وضع بد اقتصادي و فرهنگي، ريسک نمي کند.

-    فيلم «کيميا و خاک» به شبکه خانگي نمي آيد؟
معلوم نيست. سرمايه گذار فيلم فارابي است و تصميم گيرنده آنها هستند نه من و در جريان زمان دقيق حضور فيلم در شبکه خانگي نيستم.
نازنين شادپي- آريا
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: