کد خبر:۶۸۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۱ - ۲۱:۲۳
تعداد بازدید: 7450
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
عرضه بسته‎های ویژه آخرالزمان یا روز آخر دنیا،در هتل‎های آمریکا و مکزیک
همزمان با نزدیک شدن به 21 دسامبر2012 یا روز قیامت در تقویم مایاها که پیشگویی شده که جهان به پایان می‎رسد، برخی هتل‎ها در مکزیک و آمریکای شمالی، بسته‌های ویژه "روز آخر دنیا" به گردشگران عرضه می‎کنند
همزمان با نزدیک شدن به 21 دسامبر2012 یا روز قیامت در تقویم مایاها که پیشگویی شده که جهان به پایان می‎رسد، برخی هتل‎ها در مکزیک و آمریکای شمالی، بسته‌های ویژه "روز آخر دنیا" به گردشگران عرضه می‎کنند.
 
همزمان با فرارسیدن روز 21 دسامبر 2012 که در تقویم مایاها به عنوان روزقیامت و یا آخرین روز دنیا یاد شده، در استقبال از کسانی که به این تقویم و پیشگویی آن باور دارند، برخی هتل‏ها به ویژه در منطقه مکزیک و آمریکای مرکزی و شمالی، از گردشگران و مسافران خواسته‎اند این روز را با مراسم و یا برنامه‎های خاصی که در این هتل‎ها تهیه شده، بگذرانند.
 
روز قیامت یا آخرالزمان، در تقویم مایایی که مشابه آن در تقویم تمدن‎های کهن میان‎رودان نیز وجود داشته و در 5000 سال قبل رخ داده، از نظر برخی به معنی نابودی جهان و از نظربرخی به معنی آغاز یک تحول بزرگ فیزیکی یا معنوی در جهان و نشانه‎ای از آغاز یک عصر جدید و پایان دوران کهنه است.
 
با توجه به باور بسیاری از مردم در کشورهای آمریکای مرکزی به عقاید کهن سرخپوستان مایا، برخی هتل‎ها نیز به این گروه افراد بسته‎های اقامتگاهی به تناسب آیین و آموزه‎های مایایی ارائه کرده‎اند که با تشریفات خاصی طیف وسیعی از برنامه‎ها را شامل می‎شود.
 
این برنامه‎ها عمدتا با شعارها و عبارت‎های خاصی چون "بسته روز پایان جهان" یا بسته "خدای همه زمان‎ها" شامل برنامه‎های متنوعی است که به عنوان نمونه در هتل "ورمونت" مکزیک، ارائه درمان‎های آب گرم و گیاهان شفا‎بخش طی آیین‎های خاص مایایی، ارائه منوهای خاص از مواد ویژه محلی و آیینی همانند درخت یوکای آمریکایی در کنار مراسم موسیقی محلی و آیینی و ارائه سخنرانی و مانند آن را در دستورکار خود قرار داده است.
نمونه دیگر هتل "کویکس مالا" در مکزیک است که از 15 تا 22 دسامبر بسته آخرزمانی خود را باهدف ایجاد آرامش در مبارزه با استرس ناشی از آخر زمان به ارائه بسته‎ای به نام "جایی برای استراحت روح" ارائه کرده است. این بسته شامل اقامت یک هفته‎ای در محوطه‎ای سرسبز و آرام و زیباست همراه با کلاس‎های یوگا و و تمرکز و مراقبه و منوی نوشیدنی و مواد غذایی آرام بخش است.
 
هتل "ماریوت کانکون" مکزیک نیز در مدت زمان یاد شده فرصتی را برای دوستداران فرهنگ مایا فراهم کرده تا به دیدار از بقایای باستانی و شهرهای کهن تمدن مایا رفته و در چشمه‎های آب گرم شنا کنند و درعین حال با روش‎های درمانی مایاها با ماساژ بدن با مواد و ترکیبات خاصی چون عسل و ذرت زمینی و لایه‎برداری از پوست به روش‌های ویژه با هدف آسان‎سازی جریان انرژی، این روز را در آرامش بگذرانند.
 
هتل "ریوریرا" در بسته‎های خود بیشتر جنبه‎های سرگرمی را در نظر گرفته که شامل کلاس‎های آشپزی محلی و تهیه انواع کیک و شکلات با روش مایاها و ظروفی به سبک ظرف‌های مورد استفاده در آن دوران و نیز فرصتی برای یادگیری تقویم مایاها همراه با قصه‎گویی و پوشیدن لباس مردم مایا ست.
 
بسته‎های ویژه آخرالزمانی در هتل‎های امریکای شمالی 
برنامه‎های مشابهی نیز در هتل‎های امریکای شمالی ارائه شده است که ازجمله در هتل" کورتیس " واقع در"دنور"، و هتل بوتیک "کیتینگ" واقع در"سن‌دیگو "وهتل "پالومار"در فیلادلفیا و مانند آن است.
 
به عنوان مثال برنامه هتل بوتیک "کیتینگ" که بسته‎های پایان جهان آن هرشب با 666دلار شروع می‎شود، تمرکزبر نکات حیاتی زندگی دارد و با بخش‎هایی چون، "آخرین گودال آرامش" و برنامه "شام آخر درآرامش" شب خوشی را به علاقمندان وعده داده است. اما نمایش فیلم‎های ویژه برای علاقمندان به ژانروحشت  نیز در میان این فعالیت گنجانده شده که اطمینان می‌دهد به قدر کافی ترسناک هست که آنان را تمام شب از خواب محروم کند.
 
هتل "مایا "در کالیفرنیا نیز یکی دیگر از ده‎ها هتلی است که به مناسب شب آخرالزمان، بسته‎ ویژه یک هفته‌ای دارد که شامل سفر به قلب سرزمین مایاها در یوکاتان و دیگر فعالیت‎های مشابه با هدف های مرتبط به این شب است.
میترا اسدنیا
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: