کد خبر:۶۸۹۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۱ - ۱۲:۴۲
تعداد بازدید: 6097
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
سلیقه‌ای عمل کردن به فرهنگ آسیب می‌زند
ما در این مملکت زندگی می‌کنیم و خود از خطوط قرمز و حساسیت‌ها آگاهی داریم و می‌دانیم چه چیزی باید بنویسیم اما سلیقه‌ها متفاوت است

امین‌الله رشیدی گفت: می‌خواستم کتاب «ایران در رهگذر زمان» را به دوستان علی تجویدی، پرویز مشکاتیان و پرویز یاحقی تقدیم کنم اما می‌ترسم عمرم سرآید کتابم منتشر نشود.

خواننده و موسیقیدان کشور در گفت و گو با پانا از تحویل دوباره سومین اثر خود به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اخذ مجوز خبر داد و گفت: «ایران در رهگذر زمان» عنوان کتابی است که از انتشار آن منصرف شده بود چون حدود پنج سال در اداره کتاب وزارت ارشاد برای اخذ مجوز معطل بود اما اکنون انتشارات موسسه اطلاعات از این اثر استقبال کرده و مراحل اخذ مجوز آن را به جریان انداخته است.
 
رشیدی افزود: می‌خواستم این کتاب را به دوستانم علی تجویدی، پرویز یاحقی، پرویز مشکاتیان تقدیم کنم اما عمرشان کفاف نداد حالا می‌ترسم عمر خودم نیز به سرآید و آروزی چاپ این کتاب را به گور ببرم.
 
وی تصریح کرد: کتاب «ایران در رهگذر زمان» ادامه کتاب «عطر گیسو» است که سال 1381 منتشر شده چندی بود البته برای انتشار این اثر بسیار صبر کردم اما در نهایت از برخوردهای سلیقه‌ای و حذفیات غیر منطقی خسته شدم و از خیر انتشار آن گذشتم تا اینکه مدیر انتشارات اطلاعات آن را مطالعه و از این اثر به عنوان گنجینه هنری یاد کرد.
 
این هنرمند بیان کرد: امیدورام که ارایه این کتاب توسط یک ناشر معتبر که بسیار شناخته شده است موثر واقع شود و بیش از این درنگ را جایز نداند و به منتظرین ادبیات این مملکت احترام بگذارند.

رشیدی یادآور شد: ما در این مملکت زندگی می‌کنیم و خود از خطوط قرمز و حساسیت‌ها آگاهی داریم و می‌دانیم چه چیزی باید بنویسیم اما سلیقه‌ها متفاوت است که سلیقه‌ای عمل کردن به فرهنگ آسیب می‌زند؛‌ تقاضا می‌کنم مدیران فرهنگی دید خود را وسیع‌تر و به خواست و سلیقه مردم احترام بگذارند.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: