کد خبر:۶۸۶
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۸۷ - ۰۶:۲۱
تعداد بازدید: 3017
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
افزايش آمار ازدواج موقت در کشور
در حال حاصر بسياري از دفاتر به صورت غير رسمي با هزينه اي اندک ازدواج موقت را در برگه هايي خاص درج مي کنند و مدارک خاصي نيز براي اين امر نياز نيست و اين عوامل باعث شده تا مردان ديگر تمايلي براي ثبت اين ازدواج ها نداشته باشند.
يک مدرس علوم فقهي و حقوقي معتقد است ازدواج هاي موقت به شدت در کشور در حال افزايش است و اين امر مي تواند تبعات و آسيب هاي اجتماعي بسياري به دنبال داشته باشد.

دکتر حسين اميدي خواه در گفتگو با مهر گفت: با توجه به اينکه ازدواج موقت با عرف جامعه ما همخواني ندارد و ثبت آن در شناسنامه مي تواند براي مردان مشکل ساز شود، بنابراين در اغلب موارد چنين ازدواج هايي به ثبت رسمي نمي رسد.

وي تصريح کرد: در حال حاصر بسياري از دفاتر به صورت غير رسمي با هزينه اي اندک ازدواج موقت را در برگه هايي خاص درج مي کنند و مدارک خاصي نيز براي اين امر نياز نيست و اين عوامل باعث شده تا مردان ديگر تمايلي براي ثبت اين ازدواج ها نداشته باشند.

اين استاد دانشگاه به وضعيت فرزنداني که از نتيجه اين قبيل ازدواج ها متولد مي شوند اشاره کرد و گفت: وضعيت اين قبيل کودکان در هاله اي از ابهام قرار دارد و اکثر آنان از همان سالهاي ابتدايي زندگي با مشکلات فراواني روبرو مي شوند.

وي آمارهاي اعلام شده در خصوص ازدواج موقت را غير واقعي دانست و افزود: آنچه که از سوي مراجع رسمي در ارتباط با ازدواج موقت اعلام مي شود به هيچ عنوان صحت ندارد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: