کد خبر:۶۸۵۲
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۱ - ۲۰:۴۴
تعداد بازدید: 3081
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
تولید آنتی‌اکسیدان جدید برای درمان اختلالات چشمی
پزشکان به تازگی موفق به تولید نوعی آنتی اکسیدان جدید شده‌اند که در پیشگیری و درمان آب مروارید و سایر ناراحتی‌های چشمی مفید است

پزشکان به تازگی موفق به تولید نوعی آنتی اکسیدان جدید شده‌اند که در پیشگیری و درمان آب مروارید و سایر ناراحتی‌های چشمی مفید است.

به گزارش ایسنا، این آنتی‌اکسیدان جدید می‌تواند به پیشگیری و حتی معالجه آب مروارید، تحلیل نقطه ماکولار چشم ناشی از افزایش سن و سایر اختلالات چشمی کمک کند. این پزشکان به سرپرستی دکتر نوران ارکال از متخصصان دانشگاه میسوری هم‌اکنون در تلاش برای تولید قطره‌های چشمی جدید از این آنتی‌اکسیدان مفید موسوم به ان – استیل سیستین آمید (NACA) هستند.

به گزارش هلت دی نیوز، دکتر ارکال می‌گوید: این آنتی‌اکسیدان درواقع شکل بهبود یافته آنتی‌اکسیدانی دیگری تحت عنوان NAC است چون خیلی راحت‌تر می‌تواند از غشاءهای سلولی عبور کند و به این ترتیب با مصرف حتی دوز کمتری از دارو می‌توان به نتیجه مطلوب در درمان بیماری دست پیدا کرد.

این متخصصان در آمریکا می‌گویند: طبق جدیدترین آمار تقریبا بیش از 30 میلیون نفر در آمریکا به نابینایی ناشی از اختلالات چشمی مرتبط با افزایش سن مبتلا هستند که پیش‌بینی می‌شود این آمار ظرف دهه‌های آینده دو برابر افزایش یابد.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: