کد خبر:۶۸۲۳
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۸
تعداد بازدید: 3860
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
عجیب‌ترین روش‌های درمانی جهان
بیماری همزاد انسان است و از آن گریزی نیست، در طول تاریخ بسیاری از روش‌های عجیب برای درمان بیماری‌ها به وجود آمده که بعضی از آنها چندش آور است.

بیماری همزاد انسان است و از آن گریزی نیست، در طول تاریخ بسیاری از روش‌های عجیب برای درمان بیماری‌ها به وجود آمده که بعضی از آنها چندش آور است.

به گزارش فارس، بیماری همزاد انسان است و از آن گریزی نیست، در طول تاریخ بسیاری از روش‌های عجیب برای درمان بیماری‌ها به وجود آمده که بعضی از آنها چندش‌آور است.

1- ماهی درمانی

 در این روش درمانی که برای درمان بیماری‌های پوستی صورت می‌گیرد، قسمتی از پوست را که دچار بیماری است، درون ظرفی که یک نوع ماهی خاص در آن شنا می‌کند، قرار می‌دهند و ماهی‌ها با خوردن قسمت بیمار پوست آن را از بین برده و پوست سالم را باقی می‌گذارند، استفاده از این روش درمانی در بسیاری از کشور ها رواج دارد.

2- درمان با نیش زنبور

 نیش زنبور اگر چه دردناک است اما برای درمان بسیاری از امراض کاربرد دارد، یکی از درمان‌های مهمی که با نیش زنبور صورت می‌گیرد، درمان آرتروز و درد مفاصل است، این نیش زنبور برای درمان بیماری‌های زونا و اگزما نیز استفاده می‌شود.

3-ماساژ مار

 اگر کسی که گرفتگی عضلانی دارد، جرات این را داشته باشد که یک مار بزرگ را روی کمرش رها کنند، آنگاه ماساژ مار یکی از روش‌های درمانی گرفتگی عضلانی برای او خواهد بود.

 
 4-حشره درمانی

 در این روش چندش آور درمان که برای بهبود زخم از آن استفاده می‌شود، لارو حشرات را در جراحت وارد می‌کنند و ترشحات این لاروها باعث بهبود سریعتر و بهتر زخم می‌شود، امسال نتیجه بخش بودن این روش در تحقیقات دانشگاهی اثبات شده است.


 5-دلفین درمانی
 
دلفین می‌تواند در نقش یک روان پزشک یا مشاور ظاهر شده و به بهبود بیماری‌های روحی کمک کند، نتایج تحقیقات علمی نشان داده که بازی کردن با دلفین‌ها برای درمان افسردگی و بیماری اوتیسم در کودکان بسیار موثر است.


 6-بخیه مورچه

 این شاید از عجیب‌ترین روش‌های درمان زخم باشد در این روش دو سر زخم را به هم می‌رسانند و سپس مورچه را روی نقطه‌ای قرار می‌دهند تا دو لبه پوست را گاز بگیرد و بعد از آن بدن مورچه را از سرش جدا می‌کنند. این روش از روش‌های سنتی درمان زخم است که تا امروز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

7-حجامت با زالو

 این روش شاید از آشناترین روش‌های درمانی باشد که در گذشته در تب سنتی و امروز حتی در تب مدرن از آن برای درمان التهاب زخم، تسکین تب و بسیاری از بیماری‌های دیگر استفاده می‌شود.

 
 8-بلعیدن ماهی

 این درمان بسیار عجیب یک راز بین یک خانواده هندی است که از پدر به پسر منتقل شده و آنها برای درمان بیماری آسم از نوعی ماهی ریز استفاده می‌کنند و از بیمار می‌خواند که آن را زنده ببلعد، این خانواده با روش درمانی عجیب خود سالانه هزاران نفر را از سراسر هند برای درمان آسم به سمت خود می‌کشانند.

 
 9-لاک پشت درمانی
 
لاک پشت درمانی هم یک روش درمانی شگفت انگیز در کامبوج است. مردم و طبیبان سنتی کامبوج معتقدند لاک پشت می‌تواند بسیاری از بیماری‌ها را شفا دهد و استفاده از لاک پشت برای درمان بیماری روماتیسم بسیار مفید است. البته نه استفاده از عصاره یا دارویی که از لاک پشت درست شده باشد، بلکه لمس این حیوان.

 
 10- تشخیص حمله دیابتی با سگ

 
سگ‌ها موجودات عجیبی هستند که به باوفایی مشهورند این حیوان قابلیت‌های عجیبی دارد و می‌تواند حمله دیابتی را پیش از وقوع تشخیص دهد و به صاحب خود اعلام کند.

برچسب ها: درمان ، بیماری
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: