کد خبر:۶۷۹۴
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۱ - ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 4145
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
بازداشت 191 رمال در 3 ماه
ارزش ريالي كلاهبرداري اين رمالان يك ميليارد و 300 ميليون ريال برآورد شده است. در سال 90 حدود 189 پرونده در مورد رمالي، كف‌بيني و دعانويسي در آگاهي تشكيل شد كه 240 تن از آنان شكايت كردند.
191 رمال در 3 ماه نخست امسال از سوي پليس سراسر كشور دستگير شده‌اند.
سرهنگ مهرداد اميدي معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداري پليس آگاهي ناجا در تشريح اقدامات كارآگاهان در برخورد با رمالان گفت: در سال 90 حدود 189 پرونده در مورد رمالي، كف‌بيني و دعانويسي در آگاهي تشكيل شد كه 240 تن از آنان شكايت كردند.
 وي با بيان اين‌كه در مجموع 161 تن در اين مورد دستگير شده‌اند، گفت: از اين ميان براي 112 رمال قرار صادر شد.
 اميدي با بيان اين‌كه از ميان افرادي كه براي آنان قرار صادر شد 90 تن مرد و 22 تن زن بوده‌اند، گفت: ارزش ريالي كلاهبرداري اين رمالان يك ميليارد و 300 ميليون ريال برآورد شده است. معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداري پليس آگاهي ناجا با بيان اين‌كه در سال 90 نسبت به 89 شاهد افزايش وقوع اين گونه جرايم بوده‌ايم،‌گفت: در سال 89 تنها 142 پرونده در اين مورد تشكيل شد. اميدي در تشريح آمار و عملكرد آگاهي در مورد برخورد با رمالان در سال 89 گفت: در اين سال 142 پرونده در اين مورد تشكيل شد كه 201 تن در اين پرونده‌ها به مقامات قضايي ارجاع داده شدند.
 وي با بيان اين‌كه 142 رمال در سال 89، دستگير شدند گفت: از اين ميان 86 تن راهي زندان شدند كه 55 تن مرد و 31 تن زن بودند كه ارزش ريالي كلاهبرداري اين رمالان دو ميليارد ريال تخمين زده شد.
 معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداري پليس آگاهي ناجا در تشريح عملكرد اين معاونت در سه ماه نخست سال‌جاري نيز گفت: تعداد 50 پرونده در فصل بهار براي رسيدگي به معاونت مبارزه با جعل و كلاهبرداري ناجا ارجاع داده شد كه در اين زمينه 23 تن رمال و فالگير دستگير شدند كه براي 20 تن آنان قرار صادر شد.
 سرهنگ اميدي با بيان اين‌كه در اين سه ماه 26 تن از رمال و فالگيران شكايت كردند گفت: تعدادي از پرونده‌ها نيز كشف پيشدستانه بود.
 وي با بيان اين‌كه در ميان دستگيرشدگان 14 تن مرد و شش تن زن بودند گفت: كارآگاهان ارزش ريالي كلاهبرداري رمالان را 360 ميليون ريال برآورد كرده‌اند.
 اميدي با بيان اين‌كه روش و شيوه رمالان تغيير محسوسي نداشته است گفت: سطح آگاهي مردم از فريبكاري رمالان، فالگيران و دعانويسان افزايش يافته است اما وجود برخي زمينه‌هاي فرهنگي در اين مورد مشكل ساز شده است. وي با بيان اين‌كه خوشبختانه گرايش به رمالان روند افزايشي نداشته است گفت: در برخي موارد افراد تنها براي تفريح و سرگرمي به رمالان گرايش پيدا مي‌كنند.
 معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداري پليس آگاهي ناجا با بيان اين‌كه در اين مدت باندي در مورد رمالي متلاشي نشده است گفت: معمولاً رمالان به صورت انفرادي يا گروه‌هاي 2 نفره اقدام به انجام اعمال مجرمانه خود مي‌كنند و به صورت باندي و سازمان يافته عمل نمي‌كنند.
 وي با بيان اين‌كه بر اساس آمارهاي موجود استان‌هاي مركزي، اصفهان، خراسان‌رضوي، آذربايجان‌شرقي و غربي و تهران بيشترين پرونده‌هاي مربوط به رمالي را به خود اختصاص داده‌اند گفت: اين در حالي است كه استان گلستان، كردستان، قزوين و ايلام كمترين آمار تشكيل پرونده‌هاي رمالي را به خود اختصاص داده‌اند. ایران
 
 
----------------------------
 
 
مرگ دو دختر جوان در تصادف با قطار باربری در امریکا

خروج ناگهانی قطار باری بالتیمور مریلند از ریل و برخورد آن با یک خودروی سواری، سبب مرگ دو دختر جوان در زیر ده‌‌‌ها تن زغال‌سنگ شد. قربانیان این حادثه ظاهراً در آن ساعت از شب به دلیل مصرف بیش از حد مشروبات الکلی کنترلی بر رفتار خود نداشتند و با خارج شدن از پنجره اتومبیل‌شان بدون توجه به آمدن قطار در روی ریل ویراژ می‌دادند. راننده بخت‌برگشته لکوموتیو هم که به سختی می‌توانست فضای جلویی خود را ببیند برای جلوگیری از برخورد با دختران، ترمز اضطراری قطار را کشید که واگن‌‌های عقبی‌اش با خروج از ریل واژگون شدند. در این حادثه هر دو دختر در تصادف با قطار حامل زغال‌سنگ کشته شدند و اجساد آنها زیر خروار‌‌ها زغال‌سنگ مدفون شد. خط آهن بالتیمور از چند کیلومتری شهر تاریخی «الیکوت سیتی» می‌گذرد. این شهر یکی از زیبا‌ترین و شاد‌ترین شهر‌های امریکاست که هر روز میزبان جشن‌‌‌ها و مهمانی‌‌های جوانان این کشور است. به گزارش پلیس در این حادثه علاوه بر مرگ دختران و متلاشی شدن اتومبیل آنها، چندین اتومبیل پارک شده در کنار پل رودخانه مریلند نیز دچار آسیب‌‌های مختلفی شده‌اند. این سومین حادثه واژگون شدن قطار در منطقه مریلند در ماه جاری است.
به همین دليل مسئولان به صورت جدی به​دنبال راهی برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی هستند.
---------------------------
ميهمان شيطان!

در يک جشن مختلط با او آشنا شدم و گفت وگويمان گل انداخت. من به دعوت يکي از دوستانم و البته بدون اطلاع همسرم در آن ميهماني شيطاني شرکت کرده بودم و از همان شب ارتباط تلفني ام با دختر جواني که الميرا نام داشت شروع شد.اوايل براي سرگرمي به او پيامک مي زدم. اما کم کم احساس کردم به اين دختر خانم علاقه مند شده ام. چند ماه گذشت و متاسفانه متن پيامک هايي که بين ما رد و بدل مي شد از حالت شعرگونه و عاطفي به مطالب مستهجن و شرم آور تغيير کرد.مرد جوان آهي کشيد و افزود: همسرم که زني باايمان و واقعا مظلوم است هيچ وقت گوشي تلفنم را کنترل نمي کرد و متاسفانه من از حسن اعتمادش سوءاستفاده مي کردم. ولي حالا تاوان اين کارم را به بدترين شکل ممکن بايد بپردازم.مجتبي در مرکز مشاوره پليس خراسان رضوي افزود: همان دوستي که زمينه آشنايي من و الميرا را در ميهماني شبانه فراهم کرده بود چند حلقه سي دي مستهجن برايم آورد و سي دي ها را داخل کمد وسايلم گذاشته بودم. حدود ۷ ماه از رابطه من و الميرا گذشت و چند بار ديگر هم به دعوت اين دختر در ميهماني هاي مختلط شرکت کردم و حتي به اصرار او لب به دود شيشه زدم. اما در حالي که سرگرم عياشي هاي خودم بودم از چندي قبل متوجه تغيير حرکات و رفتار دختر ۱۲ ساله ام شدم و وقتي او را به طور غيرمستقيم زيرنظر گرفتم فهميدم دخترم با پسري جوان در همسايگي مان ارتباط برقرار کرده است. با نگراني موضوع را به همسرم اطلاع دادم و فرزندمان را به نزد يک مشاور خانواده برديم.مي دانيد نتيجه برگزاري جلسه مشاوره چه بود؟ خوب گوش کنيد تا بدانيد وقتي آدم گناهي انجام مي دهد نبايد خودش را زرنگ فرض کند؛ چرا که فرزندم در گفت وگو با کارشناس مشاوره گفت تمام پيامک هاي مستهجني را که بين من و الميرا رد و بدل مي شد از مدتي قبل به طور مخفيانه مطالعه مي کرده است حتي سي دي هاي مستهجن را نيز به اتفاق يکي از همکلاسي هايش که براي درس خواندن به خانه ما رفت و آمد داشت تماشا کرده اند و... .

اين بچه از نظر روحي و رواني دچار مشکل جدي شده است و من اعتراف مي کنم از زندگي ام غافل ماندم و اين بلا به سر خودم و بچه ام آمد.خراسان

 
برچسب ها: رمال ، کف بین ، بازداشت
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: