کد خبر:۶۷۶۷
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۱ - ۲۰:۱۱
تعداد بازدید: 3315
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
شرط الزام مرتبط بودن رشته کارشناسي ارشدبراي آزمون دكتري لغو شد
تاکنون داوطلبان آزمون‌های دكتري فقط می‌توانستد در رشته‌های مرتبط با مقطع کارشناسی ارشد خود شرکت کنند که از امسال این شرط برای رشته‌های مهندسی و علوم پایه برداشته می‌شود

 مدیرکل دفتر پشتيباني و حمايت آموزش عالي از حذف شرط الزام "مرتبط بودن رشته کارشناسي ارشد" برای ورود به مقطع دكتري در گروه‌های علوم پایه و مهندسی خبرداد و گفت: اين تصمیم از امسال اجرایی می‌شود.

دكتر سعید قدیمی در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: تاکنون داوطلبان آزمون‌های دكتري فقط می‌توانستد در رشته‌های مرتبط با مقطع کارشناسی ارشد خود شرکت کنند که از امسال این شرط برای رشته‌های مهندسی و علوم پایه برداشته می‌شود.

وی با اشاره به تصمیم کمیته فنی و مهندسی شورای عالی برنامه ریزی آموزش عالی، اظهار كرد: بر اين اساس از امسال همه فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در هر رشته‌ای می‌توانند در آزمون دكتري گروه‌های علوم پایه و فنی و مهندسی شرکت کنند و درصورت پذیرفته شدن و موفقیت در غربال گری‌های آزمون مربوطه، هیچ منعی برای ادامه تحصیل آنها در این رشته‌ها وجود نخواهد داشت.

 

مدير كل دفتر پشتيباني و حمايت آموزش عالي تاكيد كرد: قید مرتبط بودن رشته‌های کارشناسی ارشد براي ورود به مقطع دكتري همچنان برای گروه‌های علوم انسانی، هنر و کشاورزی وجود دارد و فارغ التحصیلان الزاما باید در آزمون دكتري رشته‌هایی که مرتبط است، شرکت کنند.

 

برچسب ها: آزمون دكتري
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: