کد خبر:۶۷۶۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۹:۴۵
تعداد بازدید: 3700
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
واكنش وزارت بهداشت به خبر توزيع ادكلن‌هاي مرگبار
مديركل نظارت بر فرآورده‌هاي آرايشي و بهداشتي سازمان غذا و دارو از مردم خواست تا در صورت مشاهده اين ادكلن و هر گونه عوارض جانبي آن، سريعا دانشگاه‌هاي علوم پزشكي محل سكونت خود را در جريان امر قرار دهند

مديركل نظارت بر فرآورده‌هاي آرايشي و بهداشتي سازمان غذا و دارو در پي انتشار اخباري مبني بر عرضه و توزيع ادكلن‌هاي حاوي گازهاي كشنده و سمي در عراق و احتمال ورود اين فرآورده به داخل كشور، از مردم خواست تا در صورت مشاهده موارد مشكوك و مرتبط با اين موضوع، سريعا دانشگاه‌هاي علوم پزشكي محل سكونت خود را در جريان امر قرار دهند.

دكتر عبدالعظيم بهفر در گفت‌وگو با ايسنا، در واكنش به انتشار اخباري مبني بر توزيع ادكلن‌هاي كشنده lovely در عراق، عنوان كرد: سازمان غذا و دارو نيز به صورت غيررسمي در جريان امر قرار گرفته و طي چند روز اخير مجدانه پيگيراين موضوع است كه منبع خبر اطلاع رسمي را در راستاي صحت و سقم مسئله در اختيار كارشناسان قرار دهد.

وي با بيان اين كه تاكنون شاهد تكذيبيه يا تاييده مرتبط با انتشار اين خبر نبوده‌ايم، گفت: با توجه به اين كه نظارت بر فرآورده‌هاي آرايشي و بهداشتي جزو وظايف وزارت بهداشت است به دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور اعلام كرديم تا علاوه بر بازديدهاي روتين خود، بازديدهاي ميداني مجددي انجام بدهند كه اگر با اين ادكلن برخوردند، سريعا آن را گزارش كنند.

بهفر با اشاره به اينكه تاكنون گزارش رسمي در اين خصوص به سازمان غذا و دارو اعلام نشده است، عنوان كرد: بهتر است ساير سازمان‌ها در صورتي كه به موارد اين چنيني برخورد مي‌كنند، آن را حتما به وزارت بهداشت كه متولي امر است منعكس كنند تا بتواند آن را پيگيري كند و دقيق‌تر مورد آناليز قرار دهد.

وي در پاسخ به اين پرسش كه علت دقيق مرگ عده‌اي از مصرف كنندگان اين فرآورده در عراق چيست، اظهار كرد: متاسفانه همه اطلاع‌رساني‌ها در اين خصوص غيررسمي بوده است و اين اخبار را تاييد نمي‌كنيم.

مديركل نظارت بر فرآورده‌هاي آرايشي و بهداشتي سازمان غذا و دارو از مردم خواست تا در صورت مشاهده اين ادكلن و هر گونه عوارض جانبي آن، سريعا دانشگاه‌هاي علوم پزشكي محل سكونت خود را در جريان امر قرار دهند.

 

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: