کد خبر:۶۷۵۱
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 3734
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
از شوره سر شیطان تا سوخت موشک
جدیدترین اسمهای مخدرهای صنعتی
مدیرکل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه تمامی مواد مخدر صنعتی موجود در بازار از مشتقات شیشه است گفت: اسمهایی مانند شوره سر شیطان، سوخت موشک و نمک هاوایی برای جذب جوان و به دام انداختن این قشر است

مدیرکل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه تمامی مواد مخدر صنعتی موجود در بازار از مشتقات شیشه است گفت: اسمهایی مانند شوره سر شیطان، سوخت موشک و نمک هاوایی برای جذب جوان و به دام انداختن این قشر است.

علی علی‌اکبری در گفتگو با مهر در خصوص اسامی جوان پسند مواد مخدر صنعتی اظهار داشت: قرائن و شواهد موجود حاکی از یک حرکت برنامه ریزی شده از جانب بیگانگان و کشورهای معاند با نظام در تغییر الگوی تولید و مصرف مواد در سطح کشور است.
 
وی ادامه داد: این برنامه شوم عمدتا بر تولید و عرضه مواد صنتعی و روانگردان با هدف تباهی نسل مولد جامعه و تهی ساختن کشور از توان فکری- عملیاتی اقشار جوان و نوجوان و به نوعی در تقابل قرار دادن مردم با نظام از طریق ایجاد نارضایتی در جامعه و انحراف توجه نیروهای امنیتی – انتظامی از دیگر مسائل اساسی کشور متمرکز است.
 
به گفته مدیرکل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر در این بین نکته مهمی که وجود دارد آن است که ترکیب بسیاری از مواد مذکور که با نام های جدید عرضه می شود یکی است و در حقیقت سوداگران مرگ با بکاربردن اصطلاحات و عناوین جوان پسند و نو، سعی در آلودگی بیشتر اجتماع و افزایش شمار مشتریان و طبعا سوداندوزی بیشتر دارند.
 
علی اکبری افزود: متامفتامین کریستاله که ما با نام شیشه می شناسیم با نام های دیگری چون یخ، شابو، آیس، مت و ... نیز عرضه می شود در حالیکه ترکیب اصلی همه این مواد همان متامفتامین است و این نام ها و اصطلاحات مشابه عموما برگرفته از متامفتامین عرضه شده در فرهنگ محلی دیگر کشورهاست.
 
وی تاکید کرد: به عنوان نمونه شابو واژه ای است که در ژاپن مورد استفاده قرار می گیرد، همچنانکه مالزیایی ها به این ماده باتوکیلات می گویند و اسپانیاییها آن را ویدریو می نامند. از دیگر نام های مورد استفاده می توان به کرانک، گچ، شوره سر شیطان، دوپ، گرد مصنوعی، نمک هاوایی، کراک، هیلی بیلی، راشت جاوا، هرویین گردن قرمز، اسمارفدوپ و سوخت موشک اشاره کرد.

برچسب ها: مواد مخدر صنعتی
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
nasim
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۵
0
0
سلام
خدارو شکر میکنم که تا الان نمیدونستم چنین چیزایی وحشتناکی وجود داره
تو رو خدا تا میتونید به مردم،خانواده ها و جوونا اطلاع رسانی کنید.منم به نوبه خودم اطلاع رسانی میکنم
تشکر
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: