کد خبر:۶۷۴۸
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۹:۵۶
تعداد بازدید: 5198
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
طنز مکتوب در جامعه ما اهمیت چندانی ندارد
وقتی حتی یک هفته نامه طنز در کشور ما منتشر نمی‌شود، به این معناست که طنز مکتوب در جامعه ما اهمیت چندانی ندارد

یک طنز‌پرداز گفت: وقتی حتی یک هفته نامه طنز در کشور ما منتشر نمی‌شود، به این معناست که طنز مکتوب در جامعه ما اهمیت چندانی ندارد.

مهدی استاد احمد شاعر و طنز‌پرداز در آستانه برگزاری هفتمین جشنواره طنز مکتوب، امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری گفت: علی رغم اینکه جایگاه طنز مکتوب در جامعه ما نسبتا خوب است اما توجه به آن کافی نیست.

به گزارش ايلنا به نقل از حوزه هنري؛ این طنز‌پرداز درباره اهمیت طنز مکتوب اظهار کرد: تا کسی نتواند طنز مکتوبی ارائه دهد اساسا شاید نتوان او را طنز‌پرداز قلمداد کرد؛ زیرا کسی که بتواند بدون هیچ ابزاری مانند دوربین و میکروفن و... و فقط با یک قلم و کاغذ اثر طنز خلق کند کار بزرگی انجام داده است.

وی ارتقاء طنز‌پردازی را منوط به داشتن یک هفته نامه طنز دانست و گفت: امروز ماهنامه طنز داریم و حتی در روزنامه‌ها هم مطالب طنز چاپ می‌شود اما بهترین نشریه‌ای که می‌تواند به فضای طنز‌پردازی ما کمک کند هفته نامه است.

استاد احمد افزود: در هفته نامه هم عنصر تامل بر آثار وجود دارد و هم استمرار انتشار آثار در آن حفظ می‌شود.

این طنز‌پرداز با بیان اینکه اگر نشریه مناسبی برای انتشار آثار طنز در جامعه وجود نداشته باشد، میزان مطالعه طنز پایین می‌آید، افزود: وقتی مردم آثار طنز را مطالعه نکنند به مرور زمان کمیت و کیفیت این آثار هم پایین می‌آید.

هفتمین جشنواره سراسری طنز مکتوب ۲۵ و ۲۶ شهریور ماه به همت دفتر طنز حوزه هنری در تهران برگزار می‌شود.

برچسب ها: طنز
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: