کد خبر:۶۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۸۷ - ۰۵:۰۱
تعداد بازدید: 2784
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
زنان ثروتمند، طعمه فالگیر كلاهبردار
شگرد متهم به این صورت بود كه با تردستی خاصی، قفل‌هایی را در آستین خود جاسازی می‌كرد و سپس دست خود و فرد فریب خورده را درون ...
توطئه شوم زن براى جدا شدن از شوهر


زن آرايشگر كه براى جدا شدن از شوهرش، در يك توطئه شوم در خودروى وى كراك جاسازى كرده بود، با افشاى رازش به زندان فرستاده شد.

مريم - 29 ساله - وقتى متوجه شد همسرش حاضر نيست او را طلاق دهد، به پيشنهاد يكى از مشتريان خود تصميم گرفت تا با طراحى نقشه اى او را به عنوان قاچاقچى مواد مخدر گرفتار زندان كند.اين زن كينه جو براى اجراى نقشه اش با همدستى دوستان خود، ۱۰ گرم كراك را در روكش صندلى خودروى شوهرش پنهان كرد و سپس در حالى كه خود را مضطرب و نگران نشان مى داد، به كلانترى شهرستان رى رفت و به مأموران گفت: شوهرم مردى بداخلاق، شرور و قاچاقچى مواد مخدر است. او با ضرب و شتم، مرا به همراه دختر شش ساله ام وادار مى كند كه در امر خريد و فروش و توزيع مواد مخدر از جمله كراك و هروئين با وى همكارى كنيم.بدين ترتيب مريم با آموزش هايى كه مأموران به او داده بودند، هنگامى كه سوار خودروى شوهرش شد، با تلفن همراه موقعيت خود را به مأموران خبر داد. دقايقى بعد، مأموران در محل مورد نظر حضور يافتند و پس از بازرسى داخل خودروى او اثرى از وجود مواد مخدر - كراك - به دست نياوردند. در حالى كه مأموران قصد داشتند با عذرخواهى از سياوش - شوهر مريم - آنجا را ترك كنند، ناگهان زن جوان مأموران را به محل جاسازى شده مواد مخدر راهنمايى كرد.مأموران با كشف ۱۰ گرم كراك در زير روكش صندلى جلو به زن جوان مشكوك شدند و او را مورد بازجويى قرار دادند.وى با اعتراف به جرمى كه مرتكب شده بود، به مأموران گفت: «هفت سال پيش با سياوش آشنا شدم و با هم ازدواج كرديم اما در اين مدت هميشه با همديگر اختلاف داشتيم و سرانجام از او خواستم كه مرا طلاق دهد اما او نپذيرفت و من هم نمى خواستم با او زندگى مشتركى داشته باشم. در نتيجه به پيشنهاد يكى از دوستانم كه از مشتريان من محسوب مى شود، قرار شد طى نقشه اى مقدارى كراك در خودرو او جاسازى كنم و از اين طريق وى را به زندان بفرستم تا بتوانم از شوهرم طلاق بگيرم اما غافل از اين كه خودم گرفتار توطئه شوم شدم.»

بازپرس پرونده پس از بازجويى از زن كينه جو، او را با قرار قانونى به زندان فرستاد و پرونده اش را با صدور قرار مجرميت و كيفرخواست به شعبه ۳۱ دادگاه عمومى و انقلاب شهرستان رى ارجاع داد.

شوهر اين زن وقتى فهميد همسرش به خاطر اين توطئه راهى زندان شده است، در حالى كه بشدت گريه مى كرد، نزد قاضى پرونده «زنده دل» - رئيس دادگاه - رفت و براى او درخواست عفو و بخشش كرد.سياوش به قاضى پرونده گفت: مريم - همسرم - را دوست دارم و تحت هيچ شرايطى حاضر به طلاق او نيستم و تقاضاى تخفيف مجازات او را دارم.براساس اين گزارش، چندى قبل محاكمه زن كينه جو به اتهام داشتن مواد مخدر كراك در شعبه ۳۱ دادگاه عمومى و انقلاب شهرستان رى برگزار شد و قاضى دادگاه بزودى رأى خود را درباره اين زن صادر خواهد كرد.تهيه كننده : حميده گودرزى-ايران-----------------------


حکم آزادی مشروط برای دختر 16 ساله


حکم آزادی مشروط دختر نوجوانی که به جرم همدستی در جنایت ، به کانون اصلاح و تربیت تهران سپرده شده بود امروز در دادگاه کیفری صادر شد.

در آخرین نشست رسیدگی به این پرونده که 21خرداد87 در شعبه 74 دادگاه کیفری تهران به ریاست قاضی «نورا...کوه کمره ای» برگزار شد ابتدا نماینده دادستان به تشریح کیفر خواست پرداخت.
«آرش سیفی»اعلام کرد:ادریس22 ساله و شهرام 18 ساله، متهمان ردیف اول و دوم هستند.شواهد نشان می دهد این دو نفر از سوی اقدس و دخترانش (فاطمه و زهرا) اجیر شدند و شوهر او (محمد) را شامگاه چهارم بهمن 85 در خانه اش«خادم آباد »شهریار کشتند.
وی افزود : ضد و نقیض گویی فاطمه و زهرا دربازجویی ها،سرانجام دست مادرشان را رو کرد و پرده از رازجنایت خانوادگی برداشت.
نماینده دادستان ادامه داد:با توجه به تحقیق پلیس، تقاضای دادستان و همچنین نظریه پزشکی قانونی که علت اصلی مرگ «محمد»را خفگی اعلام کرده است برای متهمان ردیف اول و دوم، حکم مرگ و برای مادر و دو دخترش به اتهام معاونت در جنایت تقاضای مجازات قانونی دارم.
سپس«ادریس»رو به روی پنج قاضی ایستاد و جنایت را گردن گرفت و گفت :این خانواده را خیلی وقت است می شناسم و با آنها رفت و آمد داشتم.نیمه شب من و دوستم «شهرام» سرکار بودیم که اقدس تماس گرفت و گفت باید به خانه اش بروم.وقتی به آنجا رفتم اقدس ادعا کرد از بداخلاقی های شوهرش، جان به لب شده و باید او را بکشم.
وی توضیح داد:دو ساعت با اقدس،جر و بحث کردم تا دست از سرم بردارداما گوشش بدهکار نبود.دست آخر تهدید کرد اگر به گفته اش عمل نکنم داد و فریاد می کند و آبرویم را می برد.شهرام جلوی در ایستاده بود و من به اتاق محمد رفتم.ناگهان از خواب پرید و با هم درگیر شدیم.
تبهکار ادامه داد:اقدس التماس کرد کار را تمام کنم و من که کنترلم را از دست داده بودم، دستم را دور گردن محمد حلقه کردم و با تمامی قدرت فشردم.
*قاضی :در این جنایت شهرام هم دخالت داشت؟
*ادریس:نه او بی گناه است و از ماجرا بی خبر بود.
*قاضی :اقدس وعده چه قدر پول به تو داده بود؟
*ادریس:10 میلیون تومان؛ اما دست آخر قرار شد یک میلیون بدهد.
وی که اشک می ریخت «اقدس» را عامل اصلی جنایت نامید و تاکید کرد:وسوسه های این زن ، من و خانواده ام را به روز سیاه نشاند.گزارش ایسکانیوز می افزاید،نوبت دفاع به شهرام 18 ساله که رسید در جایگاه ویژه قرار گرفت و خود را بی گناه خواند.
این متهم اظهار داشت:«باور کنید در این جنایت هیچ دخالتی نداشتم.من فقط جلوی در منتظر ادریس ایستادم.»
سپس متهم ردیف سوم (اقدس) رو به روی پنج قاضی شعبه ایستاد:«ادریس» به خاطر اختلاف حساب مالی،از شوهرم کینه به دل داشت.وقتی نیمه شب وارد اتاق محمد شدم دیدم شهرام روی پای شوهرم نشسته و ادریس هم دهان او را گرفته است.من از دیدن این صحنه شوکه شدم!»
*قاضی:چرا داد و فریاد نکردنی و کمک نخواستی؟
*اقدس:خیلی ترسیده بودم و جرات سرو صدا نداشتم.
*قاضی :پیش بازپرس اعتراف کرده وگفته ای به اصرار دخترانت ادریس را اجیر کردی تا شوهرت را بکشد.آیا حرفهایت را قبول داری؟
*اقدس:بله،از بدخلاقی های محمد به تنگ آمده بودم و چاره ای جز این نداشتم اما ادریس پیشنهاد کشتن شوهرم را داد و من قبول کردم.
زهرا 18 ساله و فاطمه 16 ساله نیز اتهامشان را نپذیرفتند و اعلام کردند در جنایت هیچ نقشی نداشته اند.
*فاطمه:یکسال قبل که ادریس و خواهرش به خانه مان آمدند پیشنهاد کشتن پدرم مطرح شد و این پسر با وعده پول ، اجیر شد.باور کنید من و خواهرم در جنایت هیچ دستی نداشتیم و زمانی وارد اتاق شدیم که پدرم مرده بود.
در پایان این نشست ، قاضی کوه کمره ای و چهار مستشار وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود «ادریس» را به مرگ محکوم کردند.اقدس نیز به 10 سال ، شهرام به 5 سال و زهرا و فاطمه هر کدام به 3 سال زندان محکوم شدند.به گزارش ایسکانیوز ، حکمها در شعبه 27 دیوان عالی کشور تایید شده و ضرباهنگ مرگ «ادریس» به صدا درآمده بود که تلاش قاضی «عصمت ا... جابری» رئیس دایره اجرای احکام دادسرای ناحیه 27 و همکارانش در واحد صلح و سازش ، نتیجه داد و اولیای دم با دریافت دیه از خونخواهی گذشتند.
همچنین امروز حکم «فاطمه» که دوره محکومیتش را در کانون اصلاح و تربیت سپری می کرد به خاطر حسن اخلاق وی به حال تعلیق درآمد و دختر نوجوان با رای رئیس شعبه 74 در آستانه آزادی مشروط قرار گرفت. منبع:ایسکانیوز---------------------------


سقوط مرگبار از چرخ و فلک خراب پارک

سرنگونی مرگبار صندلی پرنده در پارك شاهد واقع در سردار جنگل جان دختر و پسری را گرفت.این در حالی است كه این حادثه اولین بار نیست كه اتفاق افتاده. فروردین‌ماه سال‌جاری نیز زوج جوانی بر اثر شكسته شدن صندلی چرخ و فلك بوستان نرگس به پایین پرت شدند اما آنها خوشبختانه جان سالم به در بردند. نیمه‌شب شنبه هفته‌جاری شكوفه و میلاد كه 22 و 18 سال داشتند و از شهرستان اهواز برای تفریح به تهران آمده بودند به پارك شاهد كه در خیابان سردار جنگل واقع است رفته و مشغول تفریح بودند. این دو جوان پس از تهیه بلیت سوار دستگاه صندلی پرنده شدند، در حالی كه تنها چند دقیقه از سوار شدن آنها می‌گذشت ناگهان به خاطر نقص فنی این دستگاه، صندلی دچار شكستگی شد و شكوفه و سعید در مقابل چشمان ده‌ها نفر از مردان و زنان از روی صندلی به خارج محوطه دستگاه پرتاب شدند. پس از این حادثه شاهدان حاضر در صحنه به كمك این دو جوان 18 و 22 ساله رفتند اما به خاطر شدت ضربه وارده شكوفه در دم جان سپرد و میلاد به بیمارستان شریعتی انتقال یافت. اما به‌‌رغم تلاش‌های پزشكان میلاد هم به روی تخت بیمارستان جان سپرد. به دنبال مرگ این دو جوان، بازپرس حسین اصغرزاده مامور بررسی این پرونده شد. حسین اصغرزاده در خصوص این حادثه گفت: «این حادثه كه در دقایق ابتدایی بامداد شنبه رخ داد، شكوفه و میلاد قربانی نقص فنی دستگاه بازی موجود در پارك شدند. به همین دلیل از آنجایی كه این حادثه در پی بی‌توجهی مسوولان این پارك رخ داده بود دو پیمانكار و متصدی دستگاه بازی در محل حادثه بازداشت و روانه بازداشتگاه شدند. قرار است آنان به زودی در خصوص حادثه به مقام قضایی پاسخ دهند. روز گذشته تمامی منابع خبری اعلام كرده بودند كه میلاد برای مداوا به بیمارستان شریعتی انتقال داده شده است اما پرسنل این بیمارستان در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص این حادثه و انتقال میلاد به بیمارستان اظهار بی‌اطلاعی كرده و منكر این ماجرا شدند. این حادثه كه بر اثر نقص فنی دستگاه‌های بازی در پارك اتفاق افتاد برای اولین بار نبود و شاید آخرین بار هم نباشد. شامگاه فروردین ماه‌سال 87 نیز زن و شوهر جوانی كه برای تفریح به بوستان نرگس در نزدیكی تهرانسر رفته بودند بر اثر شكستن صندلی چرخ و فلك از ارتفاع سه متری به پایین پرتاب شدند اما خوشبختانه جان سالم به در بردند.
در حادثه دیگری كه تابستان سال گذشته در پارك بسیج اتفاق افتاد مرد جوانی به خاطر نقص فنی دستگاه بازی این پارك به پایین پرتاب شده و جان سپرد.

مهندس داوود براتی معاون حفاظت و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی در خصوص این حادثه در گفت‌وگو با كارگزاران گفت: متاسفانه با شروع فصل تابستان نه تنها در تهران بلكه در سایر شهرستان‌ها با چنین حوادثی روبه‌رو هستیم و به‌رغم هشدارهای سازمان آتش‌نشانی به مسوولان باز هم شاهد عدم رعایت استانداردها در ساخت و نگهداری وسایل بازی در شهربازی‌ها هستیم. براتی می‌گوید: متولی استانداردسازی و كنترل كیفیت تمام محصولات موسسه استاندارد است و درخصوص نقص فنی دستگاه این موسسه باید پاسخگو باشد، اما همه حوادث بلافاصله پس از تولید دستگاه اتفاق نمی‌افتد، مسلما هر دستگاهی طول عمر خاص خود را دارد كه پس از اتمام آن نباید از دستگاه استفاده كرد. براتی می‌گوید یكی از فاكتورهای مهم در تولید و استاندارد كالاها فاكتور ایمنی است كه همیشه پایه مقررات و استانداردها است. در استانداردها تاكید شده كه هر مكانی كه تعداد مراجعین آن بالاتر از 50 نفر باشد اماكن عمومی تلقی شده و باید توجه ویژه‌ای درخصوص ایمنی و امنیت آن مكان صورت گیرد. در اماكن شلوغی مانند شهربازی‌ها كه رده‌های مختلف سنی در آن حضور دارند با توجه به شرایط خاص تراكم جمعیت و دستگاه‌های موجود شهربازی‌ها ایجاب می‌كند استانداردها از همه جهات به خوبی رعایت شود (معماری دستگاه، مكانی كه دستگاه در آن قرار می‌گیرد و...).
معاون حفاظت و پیشگیری آتش‌نشانی در ادامه می‌گوید: سرویس و نگهداری دستگاه‌های بازی هر روز قبل از شروع كار با دستگاه باید انجام شود و مسوول دستگاه باید از سالم بودن آن مطمئن باشد در غیر این صورت در صورت بروز هر نوع حادثه‌ای او مسوول خواهد بود.
اما متاسفانه در بسیاری موارد متصدی دستگاه آموزش لازم را برای كار كردن با دستگاه ندارد و همین امر هم مشكل‌ساز می‌شود. براتی می‌گوید: از سه ماه قبل سازمان آتش‌نشانی با شروع فصل تابستان بروز حوادث در شهربازی‌ها را هشدار داده بود، اما متاسفانه توجهی به این موضوع نشد.

در این حادثه دو جوان جان خود را از دست دادند اما ممكن بود سایر افرادی كه در پارك بودند بر اثر شكستن و سقوط وسیله بازی مجروح شده یا حتی جان خود را از دست بدهند، بنابراین باید فكر اساسی كرد و با بسترسازی مناسب ریشه وقوع این حوادث را از بین برد.


-------------------------


جنايت هولناك در خانه روستايى

مرد جنايتكار در اقدامى جنون آميز همسر و دختر هفت ساله اش را هدف ضربه هاى مرگبار كارد قرار داد.
عصر يكشنبه گذشته مردى هراسان در تماس با پليس از جنايتى هولناك در يكى از روستاهاى اطراف ملاير خبر داد.بلافاصله يك تيم از كارآگاهان پليس آگاهى ملاير همراه بازپرس كشيك قتل در محل جنايت حاضر شدند. مأموران پس از تحقيق متوجه شدند پدر خانواده پس از قتل فاطمه - دختر خردسالش - همسرش را نيز با ضربه هاى كارد مجروح كرده است كه دقايقى بعد زن توسط همسايه ها به بيمارستان انتقال داده شد.يكى از همسايه ها كه پس از وقوع جنايت خود را به محل حادثه رسانده بود، به كارآگاهان پليس آگاهى گفت: ساعت چهار بعدازظهر متوجه صداى درگيرى جعفر - متهم به قتل - و همسرش شديم. زن جوان با داد و فرياد تقاضاى كمك مى كرد. به خاطر اين كه احتمال مى داديم جعفر قصد كشتن همسرش را دارد از بالاى ديوار وارد خانه شديم. با پيكر خونين فاطمه دختر كوچولوى خانواده كه دركف اتاق افتاده بود روبه رو شديم، ضمناً جعفر نيز در حالى كه كاردى در دست داشت در حال ضربه زدن به همسرش بود.سريع خود را به جعفر رسانديم و كارد را از دست او گرفتيم. همسر او را به بيمارستان انتقال داديم تا از مرگ نجات يابد. مأموران جعفر - 32 ساله - را به اتهام قتل دختر خردسال و مجروح كردن همسرش دستگير كردند.متهم پس از انتقال به اداره آگاهى مورد بازجويى قرار گرفت. او به كارآگاهان پليس گفت: از چندى قبل به رفتار همسرم مشكوك شدم و اين موضوع آزارم مى داد و روز حادثه به خاطر اين موضوع با همسرم درگير شدم و تصميم به قتل او و دخترم گرفتم. سپس با خشم به آشپزخانه رفتم و كاردى را برداشتم و با آن فاطمه را كشتم و سپس به سوى همسرم حمله كردم كه پس از زدن ضربه اى توسط همسايه ها دستگير شدم.كارآگاهان در ادامه تحقيقات دريافتند متهم از چندى قبل بيكار شده كه در همين رابطه با همسرش اختلاف پيدا كرده بود.با به دست آمدن اين سرنخ كارآگاهان به بازجويى دوباره از متهم پرداختند كه او اظهار داشت: براى تغيير مسير تحقيقات ادعاى دروغ سوءظن به همسرش را مطرح كرده است.بازپرس پرونده به كارشناسان پزشكى قانونى مأموريت داد تا با انجام آزمايش هاى روحى و روانى سلامت متهم و انگيزه او از اين جنايت را كشف كنند. تهيه كننده: محمد غمخوار-ايران


-------------------


زنان ثروتمند، طعمه فالگیر كلاهبردار

زن كلاهبردار كه به بهانه رمالی و فالگیری، مبالغ كلانی را در سنندج از زنان متمول اخاذی كرده بود، با تلاش كارآگاهان پلیس آگاهی استان كردستان به دام افتاد. سرهنگ محمد قنبری ـ رئیس پلیس آگاهی استان كردستان ـ با بیان این خبر افزود: رسیدگی به این پرونده با شكایت یكی از شهروندان در دستور كار كارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی قرار گرفت. شاكی عنوان كرده بود، زنی كه خود را «لیلا» معرفی كرده بود، در پوشش فالگیر یك میلیون تومان از او كلاهبرداری كرده و متواری شد كه با دریافت مشخصات ظاهری و با وجود این كه هیچ آدرسی از متهم در دست نبود، اما با تلاش كارآگاهان زن پلیس آگاهی، پس از ساعت‌ها كار اطلاعاتی و حضور در محل‌هایی كه احتمال حضور متهم در آنها می‌رفت، كارآگاهان موفق به شناسایی متهم شده و یكی از كارآگاهان زن در پوشش مشتری و به بهانه گرفتن فال و با در اختیار داشتن امكانات فنی به محل مورد نظر رفته و متهم را در حین ارتكاب جرم دستگیر كرد. رئیس پلیس آگاهی استان كردستان گفت: كلاهبردار در بازجویی‌ها اعتراف كرد كه اهل سلیمانیه عراق بوده و پس از انتخاب سوژه‌های خود در آرایشگاه‌های زنانه كه اكثرا زنان ثروتمند بودند، با اغفال آنها و بیان این نكته كه با اجنه در ارتباط است و می‌تواند، قفل مشكلات زندگیشان را بازكند، از آنها مبالغ هنگفتی را اخاذی می‌كرد. شگرد متهم به این صورت بود كه با تردستی خاصی، قفل‌هایی را در آستین خود جاسازی می‌كرد و سپس دست خود و فرد فریب خورده را درون تشتی كه روی آن‌ با پارچه پوشیده شده بود، قرار می‌داد و بعد از بیرون آوردن قفل از تشت، ادعا می‌كرد كه قفل مشكلات فرد را باز كرده است. در ادامه شوهر این متهم نیز به دلیل همكاری، دستگیر و هر دو متهم پس از اعتراف به میلیون‌ها تومان كلاهبرداری، با صدور قرار روانه زندان شدند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: