کد خبر:۶۷۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۸۷ - ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 1144
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مشكلي در طرح تحول اقتصادي
در صورت حذف يارانه ها و افزايش هزينه کالاهاي اساسي، طبقه مرفه و پردرآمد با افزايش بهاي کالا و خدمات، هزينه هاي خود را از محل درآمد طبقات کم درآمد جبران مي کنند.
يک فعال کارگري گفت: پرداخت نقدي يارانه ها به زيان کارگران است. به گزارش "ايلنا"،‌‏ حسين اکبري گفت: تا زماني که ساختار اقتصادي ايران بر پايه نفت باشد،‌‏ امکان حذف يارانه ها وجود ندارد.

به اعتقاد اکبري در اقتصاد نفتي چون رشد اقتصادي پايين و نرخ بيکاري بالا است؛ وضعيت معيشتي طبقات عامه جوابگوي هزينه هاي واقعي زندگي نخواهد بود.

وي يادآور شد: تنها در وضعيت متوسط اقتصادي است که دولت مي تواند نسبت به حذف تدريجي يارانه ها اقدام کند، زيرا اکثريت جامعه از نظر موقعيت اقتصادي مي توانند هزينه هاي جاري خود را تامين کنند.

اکبري با بيان اينکه در حال حاضر نيروي کار حتي با کمک يارانه هاي دولتي نيز نمي تواند؛ هزينه هاي جاري زندگي خود را تامين کند؛ گفت‌: برخلاف تصور شايع،‌ حذف يارانه باز هم به سود طبقات مرفه و پردرآمد است.

وي افزود: در صورت حذف يارانه ها و افزايش هزينه کالاهاي اساسي، طبقه مرفه و پردرآمد با افزايش بهاي کالا و خدمات، هزينه هاي خود را از محل درآمد طبقات کم درآمد جبران مي کنند.

اکبري که معتقد است حذف يارانه ها از برنامه هاي بانک جهاني است، گفت: دولت بايد قبل از حذف يارانه ها، وضعيت اقتصادي ايران را به سطح متوسط ارتقا دهد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
UNITED STATES
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۸۷/۰۵/۲۰
0
0
شما خودتان حق بدید ... نرخ پرداختی تعیین شده توسط اداره کار و خالص دریافتی با اضافات آن اکثرا به زیر عدد سیصد هزار تومان میرسد ! اما نرخ های عرضه شده اجتماعی حتی با کنار گذاشتن نرخ مسکن باز به اعداد و ارقامی مبنی بر تامین مایحتاج روزمره ؛ تفریحات و سلامت ، سبد فرهنگی خانواده و ... نیز نمیتوان رسید ...
حال به جای این همه آمار گیری که تا این روز زیر پنجاه درصد این امار را ارایه داده اند چگونه میتوان به یک سبد دخل و خرج درست در یک خانواده ای که در آن واژه کار وجود دارد رسید ؟
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: