کد خبر:۶۶۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۱ - ۲۰:۴۵
تعداد بازدید: 3345
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
فکر برتر تکنولوژی در برابر سارقین وسایل ؛ آقا دزدها حتما بخوانند
این میکروچیپ برای بعد از سرقت طراحی شده . به طوریکه این میکروچیپ رو در وسایل الکترونیکی و یا وسایلی که فکر می کنید بیشتر سرقت می شوند مثل دوچرخه یا ادوات موسیقی جاساز می کنید

استفاده از تکنولوژی RFID امروزه خیلی فراگیر شده و تا حدی که از این فناوری در مدارس آمریکا نیز برای کنترل بهتر رفت و آمد دانش آموزان استفاده میشه . قبلا این تکنولوژی بیشتر برای جلوگیری از سرقت در فروشگاه های بزرگ بکار می رفت و کم کم در همون فروشگاه های بزرگ برای معرفی محصولات و اطلاعاتی در باره آنها استفاده شد .

حالا میکروچیپ هایی طراحی شده اند که کوچکتر از بند انگشت هستند . تفاوت این تکنولوژی با اونی که در بالا گفتم اینه که اولی برای جلوگیری از سرقت بکار میره اما این میکروچیپ برای بعد از سرقت طراحی شده . به طوریکه این میکروچیپ رو در وسایل الکترونیکی و یا وسایلی که فکر می کنید بیشتر سرقت می شوند مثل دوچرخه یا ادوات موسیقی جاساز می کنید . یک گیرنده هم همواره در حال دریافت سیگنال از طریق این میکروچیپ هست . با این تفاسیر شما بعد از سرقت می تونید بفهمید که وسیله دزدیده شده شما چه مسیری رو داره طی میکنه .

این میکروچیپ به همراه یک عدد چسب برای چسباندن آن به وسایل مورد نظر با قیمت ۱۰۰ دلار عرضه شده . البته باید مراکزی برای ساپورت این میکروچیپ ها تعبیه بشه که بعد از فراگیری از این میکروچیپ ها قطعا انجام میشه .

فکر می کنم با این طرح درصد دزدی وسایل به شدت کاهش پیدا می کنه چون تصور کنید این چیپ رو داخل خودروی خود جاساز کنید ، بعید می دونم کسی با علم بر این که به سادگی بعد از سرقت ، مسیریابی خواهد شد باز دست به دزدی بزنه !!  منبع: علم فردا

برچسب ها: میکروچیپ ، دزدي
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: