کد خبر:۶۶۸۰
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۷
تعداد بازدید: 3214
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
شوهركشي جايگزين طلاق
زني جوان كه به‌دلیل رسم قبيله‌اي نتوانسته‌ بود از شوهرش جدا شود با همدستي خواهرزاده همسرش، او را به قتل رساند
زني جوان كه به‌دلیل رسم قبيله‌اي نتوانسته‌ بود از شوهرش جدا شود با همدستي خواهرزاده همسرش، او را به قتل رساند. اين متهم ديروز در جلسه محاكمه جزييات قتل را براي قضات توضيح داد.
به گزارش خبرنگار ما، ماموران پليس ورامين سه سال قبل با تماس تلفني زني جوان در جريان وقوع قتل قرار گرفتند. اين زن گفت: وقتي براي تحويل‌گرفتن خانه‌ام كه مدت اجاره‌اش تمام شده‌ بود رفتم، لكه‌هاي خون را ديدم و فكر كردم در اين خانه اتفاقي افتاده ‌است. ماموران وقتي به منزل موردنظر رفتند، لكه‌هاي خون را مشاهده و زن جواني را كه مستاجر خانه بود، بازداشت كردند. او اعتراف كرد با همدستي پسر خواهرشوهرش دست به قتل همسرش به نام مهدي زده و جسد او را در حال حاضر به منطقه‌اي در قرچك منتقل كرده‌اند.
با دستگيري سعيد و نگار -دو متهم- آنها مورد بازجويي قرار گرفتند و تحقيقات مقدماتي انجام سپس با صدور كيفرخواست پرونده به شعبه 74 دادگاه كيفري استان تهران فرستاده شد. در ابتداي جلسه محاكمه نماينده دادستان جزييات پرونده را تشريح كرد. او گفت: سعيد و نگار با همدستي هم مهدي را به قتل رساندند بعد از اينكه نگار نقشه قتل را كشيد، سعيد آن را اجرا كرد و با ضربات چاقو و ميله آهني دايي‌اش را كشت. اكنون من به‌عنوان نماينده دادستان درخواست صدور حكم قانوني را دارم.
در ادامه سعيد در جايگاه حاضر شد. او گفت اتهام قتل را قبول ندارد و آنچه در دادسرا گفته دروغ و قاتل اصلي نگار است. نگار هم گفته‌هاي سعيد را قبول كرد و گفت خودش ضارب بوده و سعيد فقط در انتقال جسد به او كمك كرده‌است. بنابراين هيات قضات تصميم گرفتند يك‌بار ديگر دادسرا را موظف كنند تحقيقاتي را در اين خصوص انجام بدهد. با گذشت سه سال از حادثه يك‌بار ديگر پرونده به شعبه 74 برگشت و اين بار هم دادسرا تاكيد كرد، متهم اصلي پرونده سعيد است.
روز گذشته متهمان در دادگاه حاضر شدند و ابتدا علي عطار، نماينده دادستان گزارش دادسرا را خواند. در ادامه اولياي‌دم در جايگاه قرار گرفتند و درخواست صدور حكم قصاص كردند. سپس سعيد در جايگاه حاضر شد. او گفت: اتهام قتل را قبول دارم. من دايي‌ام را كشتم.
او ادامه داد: نگار زن‌دايي‌ام خيلي به من ابراز علاقه مي‌كرد اما من نمي‌خواستم به او زياد نزديك شوم. دايي‌ام و نگار صاحب يك پسر بودند و هرچند با هم اختلاف داشتند اما اينكه نگار جدا شود و من با او ازدواج كنم امكان‌پذير نبود. با اين حال با هم در ارتباط بوديم تا اينكه نگار با دايي‌ام دعوا و به حالت قهر، خانه را ترك كرد. فاميل واسطه شدند و بعد از چند ماه زن‌دايي‌ام به خانه برگشت. درگيري او و دايي‌ام ادامه داشت تا اينكه نگار از من خواست شوهرش را بكشم و من قبول نكردم. روز حادثه صبح زود به من زنگ زد و گفت هرچه زودتر به خانه‌اش بروم. من خودم را به آنجا رساندم. وارد خانه كه شدم نگار يك چاقو و يك ميله به من داد و گفت اگر مهدي را نكشي اول او و بعد هم خودم را مي‌كشم و چون تو در خانه ما بودي همه‌چيز گردن تو مي‌افتد. من كه در شرايط بدي گرفتار شده بودم، وارد اتاق شدم و درحالي‌كه دايي‌ام خواب بود اول با ميله او را زدم و بعد با چاقو ضرباتي به بدنش وارد كردم و كشتمش. ناگهان حالم بد شد و از حال رفتم. بعد از اينكه به‌هوش آمدم، نگار گفت بايد جسد را از خانه خارج كنيم.
متهم ادامه‌ داد: يك هفته جسد در خانه بود و نمي‌دانستيم بايد چه‌كار كنيم تا اينكه نگار كمدي خريد و جسد را در آن جاسازي كرد. بعد دو افغاني خبر كرد و دو‌ميليون تومان به آنها پول داد تا جسد را به بيابان‌هاي قرچك منتقل كنند. بعد هم خانه را تحويل داديم اما زن صاحبخانه لكه‌هاي خون را ديد و به اين ترتيب بازداشت شديم.
متهم گفت: در جلسه قبلي تلفني با نگار هماهنگ كرده ‌بوديم كه او اتهام را قبول كند و من آزاد شوم اما قضات متوجه دروغ ما شدند.
در ادامه، نگار در جايگاه حاضر شد. او ضمن اينكه توضيح داد در زندگي با شوهرش چه سختي‌هايي را تحمل كرده ‌است، اتهام معاونت در قتل را قبول كرد اما گفت رابطه نامشروع نداشته. او گفت: شوهرم مرد شكاكي بود و خيلي من را اذيت مي‌كرد. از دستش عذاب مي‌كشيدم. 14سالم بود كه ازدواج كردم و خيلي زود هم بچه‌دار شدم. اختلافات من و مهدي از همان سال اول زندگي‌مان شروع شد. اين درگيري‌ها ادامه داشت تا اينكه مدتي قبل از قتل تصميم گرفتم خانه را ترك كنم. شوهرم هميشه من را كتك مي‌زد و همين باعث شد خانه را ترك كنم. به منزل پدرم رفتم اما بعد از چندماه دوباره برگشتم. خانواده من تعصبات قومي زيادي دارند. آنها گفتند ديگر حق نداري طلاق بگيري و بايد با كفن از خانه شوهرت بيرون بيايي. همين باعث شد نقشه قتل شوهرم را طراحي كنم.
در ادامه پسر نوجوان نگار در جايگاه حاضر شد. او وقتي كه مي‌خواست جزييات را توضيح دهد به گريه افتاد. او گفت: نيمه‌شب متوجه شدم صدايي مي‌آيد. مادرم گفت پدرت خون‌دماغ شده و من را داخل اتاق فرستاد اما من ديدم كه سعيد در خانه ماست و پدرم كشته شده. مادرم بعد از آن روز ديگر نگذاشت من مدرسه بروم.
بنا بر اين گزارش بعد از پايان جلسه دادگاه، هيات قضات براي صدور راي دادگاه وارد شور شدند. شرق
 
-------------------------------------
 
 
گران‌‌ترین ماشین عروس جهان در اصفهان
 
گران قیمت‌‌ترین و زیبا‌‌ترین ماشین عروس کشور در اصفهان گل‌آرایی شد. این اتومبیل تشریفاتی که به صورت گذر موقت به کشورمان وارد شده، در جشن عروسی یک زوج ایرانی به عنوان ماشین عروس استفاده شده است. این رولزرویس فانتوم کوپه بالغ بر ۴۱۱ هزار یورو قیمت دارد و اتومبیلی است که در همه جای دنیا مورد توجه است.  به گفته یکی از فروشندگان گل اصفهان که گل‌آرایی این خودرو را انجام داده؛ حدود یک میلیون تومان هزینه صرف تزئین آن شده است. در همین راستا مدیرکل اداره گمرک استان اصفهان با اشاره به این که طبق ماده ۵۰ امور گمرکی کالا‌های معینی مانند خودرو‌های سواری شخصی می‌تواند تحت شرایطی به طور موقت به قلمرو گمرکی وارد شود، گفت: بر اساس مدت مهلتی که گمرک ایران (دفتر واردات) تعیین کرده بدون تغییر به استثناء استهلاک حاصل از استفاده در مهلت مقرر از کشور خارج شود. اسدالله احمدی ونهری اظهار داشت: در ضمن تشریفات، تضمین بر اساس ماده ۱۳۳ ـ ۱۴۳ آیین‌نامه اجرایی قدیم بوده و تا سه ماه مجوز اولیه صادر و تا سه ماه دیگر توسط دفتر واردات گمرک ایران قابل تمدید است. وی افزود: در برخی موارد خودرو سواری شخصی خارجی به اعتبار کارنه دو پاساژ توسط مسافران خارجی و سیاحان یا ایرانیان مقیم خارج به کشور وارد و تا سه ماه با توجه به اعتبار کارنه دو پاساژ از آن استفاده و در پایان مهلت اعتبار کارنه مربوطه آن را از کشور خارج کند. مدیرکل اداره گمرک استان اصفهان در ادامه بیان داشت: این روند بر اساس مواد ۱۹۳، ۱۹۴ و ۱۹۵ آیین‌نامه قانون گمرکی اجرا می‌شود. وی تصریح کرد: در صورتی که واردکننده ایرانی باشد تا سه ماه همچنین سه ماهه دیگر توسط دفتر واردات گمرک ایران قابل تمدید است در حالی که واردکننده خارجی باشد تا مهلت اعتبار ویزای آن اجازه استفاده در ایران است. ایران

 
 
------------------------------------
 
 
دستگيري يک بازيگر سينما به اتهام شرب خمر در پايتخت

پليس پايتخت يکي از بازيگران تئاتر، تلويزيون و سينما را به اتهام شرب خمر دستگير کرد. به گزارش ايسنا، گزارش‌هاي دريافتي حاکي است بازيگر «ح ـ ج» صبح ديروز در يکي از مناطق شمالي تهران در حالي که حالت غيرعادي داشت توسط ماموران پليس تهران دستگير و به پزشکي قانوني منتقل شد.

تست خون به عمل آمده از نامبرده حاکي از آن بود که ميزان الکل خون اين بازيگر 51 درصد بوده است.

ماموران پليس پايتخت، نامبرده را پس از طي مراحل قانوني به مرجع قضايي معرفي کردند. خراسان
 
 
 
--------------------------------
 
 

يادگيري خيانت

دوستي و ابراز علاقه بيش از حد همسرم به دخترخاله اش از روز اول زندگي مشترک مان برايم سوال برانگيز بود و انگار حس غريبي به من مي گفت رفت و آمد مرجان با اين دختر جوان آخر و عاقبت خوبي ندارد. من در حالي نگران همسرم بودم که از خودم غافل مانده بودم و فکرش را هم نمي کردم دچار چنين مشکل بزرگي بشوم. مرد جوان در دايره اجتماعي کلانتري ۱۸ مشهد افزود: خواهش مي کنم داستان زندگي ام را بنويسيد تا زوج هاي جوان بدانند بايد حواس خود را جمع کنند و بيشتر مراقب زندگي شان باشند. ماجرا از اين قرار است که دخترخاله همسرم هر روز براي ديدن مرجان به خانه ما مي آمد و شريک زندگي ام از سير تا پياز زندگي مشترکمان را برايش تعريف مي کرد. من وقتي متوجه شدم همسرم حتي درباره مسائل زناشويي مان نيز شيرين زباني هايي کرده است که از چندي قبل با تغيير حرکات و نگاه هاي مرموزانه دخترخاله اش مواجه شدم.
 اين دخترخانم در هر فرصتي با گوشه و کنايه متلک پراني مي کرد و کم کم با عشوه گري و حرف هاي تحريک آميز نظرم را به خودش جلب کرد و متاسفانه...!
 مرد جوان آهي کشيد و افزود: از شما چه پنهان، آن چه باعث شد به راحتي تعهدات زناشويي ام را زير پا بگذارم و به همسر ساده لوح خودم خيانت کنم تماشاي فيلم هاي زننده و بي محتواي يکي از شبکه هاي ماهواره اي بود که در آن موضوع خيانت، خيلي عادي و معمولي جلوه داده مي شد.
 در واقع ديدن اين فيلم هاي خيانت بار وسوسه ام کرد تا دچار غفلت شوم و مرجان و دخترخاله اش نيز با تماشاي اين سريال هاي بي محتوا به نوعي تحريک شدند و همسرم که نمي دانست هر حرفي را نبايد جلوي ديگران بزند مسائل خصوصي زندگي مان را براي دختري جوان فاش کرد و همه اين عوامل دست به دست هم دادند تا چنين وضعيت اسف باري به بار بيايد.مرد جوان افزود: همسرم که از مدتي قبل به من و دخترخاله اش شک کرده بود موضوع را به پدر و مادرم و مادر خودش اطلاع داد و در موقعيت بسيار شرم آوري دست مان رو شد.اي کاش مرده بودم و اين روزها را نمي ديدم. من به همين راحتي زندگي و آبرويم را از دست دادم و حالا خانواده خودم نيز مرا طرد کرده اند و مي گويند تو مايه ننگ هستي و... .
 
 
--------------------------------------
 
 
 
 
 
----------------------------------------------
 

دستگيري عاملان تجاوز به دختر دوچرخه‌سوار

 پليس‌خبر: كارآگاهان پليس آگاهي سمنان دو عامل آدم‌ربايي و تجاوز به عنف را شناسايي و دستگير كردند. سرهنگ «داوود رسولي‌فر» پليس آگاهي سمنان گفت: بامداد بيست‌ونهمين روز ارديبهشت تماس با مركز فوريت‌هاي پليسي سمنان از وقوع تجاوز به عنف خبر داد. ماموران پس از حضور در صحنه با دوچرخه رهاشده‌اي مواجه شدند كه در تحقيقات مشخص شد متعلق به دختري است كه ربوده شده. سرهنگ رسولي‌فر تصريح كرد: دختر جوان ساعت 30/3 بامداد شب حادثه با وضعيتي پريشان و به‌هم‌ريخته در يكي از ميدان‌هاي ورودي شهر توسط اكيپ گشت انتظامي مشاهده و او را براي انجام تحقيقات تكميلي به پليس آگاهي منتقل كردند. وي با اشاره به اظهارات شاكي ادامه داد: اين دختر شب حادثه در حال دوچرخه‌سواري بود كه توسط دو نفر ربوده شد و متهمان، دختر را به زور سوار خودرو پرايدي كرده و مورد اذيت و آزار قرار داده بودند. رسولي‌فر تصريح كرد: دخترجوان با توجه به تاريكي و استفاده مجرمان از ماسك و ترس فراوان نتوانسته بود هيچ سرنخي براي شناسايي مجرمان به دست بياورد. رييس پليس آگاهي استان سمنان گفت: كارآگاهان سرانجام پس از 35 روز تلاش موفق به شناسايي خودرو مورد نظر شدند. وي با بيان اينكه مالك سواري پرايد يك زن است كه شب حادثه خودرو را در اختيار پسر 19ساله‌اش قرار داده بوده، اظهار داشت: كارآگاهان پسر 19ساله را فراخواندند و وي را تحت بازجويي قرار دادند. سرهنگ رسولي‌فر افزود: اين پسر 19 ساله كه سابقه‌اي نيز در پرونده‌اش به چشم نمي‌خورد ضمن اعتراف به جرم، همدست 23ساله خود را به پليس معرفي كرد كه او نيز دستگير و معلوم شد مجرمان شب حادثه مشروب و مواد مخدر استفاده كرده‌اند.
 
 
 
 

 
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: