کد خبر:۶۶۵۷
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۱ - ۲۰:۳۹
تعداد بازدید: 9184
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
سه ماهه دوم بارداری بهترین زمان برای مسافرت
زیرا در سه ماهه اول بارداری، خطر سقط جنین و در سه ماهه سوم (از ۲۸ هفتگی به بعد)، احتمال زایمان زودرس وجود دارد

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد کمربند ایمنی اتوموبیل احتمال صدمه به جنین را فزایش می‌دهد، البته کمربند باید در زیر شکم و روی قسمت فوقانی ران‌ها قرار گیرد.

خانم‌های باردار بهتر است برنامه مسافرتی خود را در سه ماهه دوم بارداری قرار دهند.

به گزارش ايلنا، کار‌شناس پرستاری و مامایی در رابطه با سفر و دوران بارداری گفت: در صورتی که حاملگی بدون عارضه باشد، سفر کردن اثر مضری بر روی مادر و جنین ندارد. البته شرایط خاصی از جمله فشار خون بالا، سابقه سقط جنین، خونریزی و دیابت، و مواردی که پزشک معالج توصیه به استراحت مطلق کرده است، باید برای مسافرت مورد توجه قرار گیرند.

شهناز پورحیدری ادامه داد: بهتر است خانم‌های باردار برنامه مسافرتی خود را در سه ماههٔ دوم بارداری قرار دهند (هفته ۲۸-۱۴ بارداری)، زیرا در سه ماهه اول بارداری، خطر سقط جنین و در سه ماهه سوم (از ۲۸ هفتگی به بعد)، احتمال زایمان زودرس وجود دارد.

وی با اشاره به وسایل نقلیه مختلف برای سفر در دوران بارداری، اظهار داشت: سفر با هواپیما به شرط اینکه فشار هوا در داخل هواپیما کاملاً تنظیم شده باشد خطر خاصی ایجاد نمی‌کند.

پورحیدری افزود: در عین حال هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد کمربند ایمنی اتوموبیل احتمال صدمه به جنین را فزایش می‌دهد، البته کمربند باید در زیر شکم و روی قسمت فوقانی ران‌ها قرار گیرد. ولی تجربه ثابت کرده است که قطار بهترین وسیله سفر در دوران بارداری است.

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از هرگونه مشکلی در زمان مسافرت، خانم باردار باید از نشستن به مدت طولانی خودداری کرده و از بالش کوچکی برای جلوگیری از کمردرد استفاده کند و همچنین کیفی شامل ساندویچ‌های کوچک، کشمش، نان‌های سبوس دار، میوه‌هایی مثل سیب و هویج همراه داشته و نوشیدن آب کافی را فراموش نکند.

این کار‌شناس مامائی و پرستاری در پایان یادآور شد: خانم‌های باردار این نکته را نباید فراموش کنند که حتماً یک کپی از گزارش‌های بارداری خود را به همراه داشته باشند و اگر به نقاط دوری مسافرت می‌کنند، بیمارستان‌هایی را که به مقصد مورد نظر نزدیک‌تر هستند، شناسایی کنند تا در صورت لزوم به آن‌ها مراجعه کنند و قبل از مصرف هرگونه دارو یا آمپولی با پزشک خود را مطلع کنند.

برچسب ها: سه ماهه دوم بارداری بهترین زمان برای مسافرت ، ، ، ، هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد کمربند ایمنی اتوموبیل احتمال صدمه به جنین را فزایش می‌دهد، البته کمربند باید در زیر شکم و روی قسمت فوقانی ران‌ها قرار گیرد. ، ، ، ايلنا: خانم‌های باردار بهتر است برنامه مسافرتی خود را در سه ماهه دوم بارداری قرار دهند. ، ، به گزارش ايلنا، کار‌شناس پرستاری و مامایی در رابطه با سفر و دوران بارداری گفت: در صورتی که حاملگی بدون عارضه باشد، سفر کردن اثر مضری بر روی مادر و جنین ندارد. البته شرایط خاصی از جمله فشار خون بالا، سابقه سقط جنین، خونریزی و دیابت، و مواردی که پزشک معالج توصیه به استراحت مطلق کرده است، باید برای مسافرت مورد توجه قرار گیرند. ، ، شهناز پورحیدری ادامه داد: بهتر است خانم‌های باردار برنامه مسافرتی خود را در سه ماههٔ دوم بارداری قرار دهند (هفته ۲۸-۱۴ بارداری)، زیرا در سه ماهه اول بارداری، خطر سقط جنین و در سه ماهه سوم (از ۲۸ هفتگی به بعد)، احتمال زایمان زودرس وجود دارد. ، ، وی با اشاره به وسایل نقلیه مختلف برای سفر در دوران بارداری، اظهار داشت: سفر با هواپیما به شرط اینکه فشار هوا در داخل هواپیما کاملاً تنظیم شده باشد خطر خاصی ایجاد نمی‌کند. ، ، پورحیدری افزود: در عین حال هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد کمربند ایمنی اتوموبیل احتمال صدمه به جنین را فزایش می‌دهد، البته کمربند باید در زیر شکم و روی قسمت فوقانی ران‌ها قرار گیرد. ولی تجربه ثابت کرده است که قطار بهترین وسیله سفر در دوران بارداری است. ، ، وی تصریح کرد: برای جلوگیری از هرگونه مشکلی در زمان مسافرت، خانم باردار باید از نشستن به مدت طولانی خودداری کرده و از بالش کوچکی برای جلوگیری از کمردرد استفاده کند و همچنین کیفی شامل ساندویچ‌های کوچک، کشمش، نان‌های سبوس دار، میوه‌هایی مثل سیب و هویج همراه داشته و نوشیدن آب کافی را فراموش نکند. ، ، این کار‌شناس مامائی و پرستاری در پایان یادآور شد: خانم‌های باردار این نکته را نباید فراموش کنند که حتماً یک کپی از گزارش‌های بارداری خود را به همراه داشته باشند و اگر به نقاط دوری مسافرت می‌کنند، بیمارستان‌هایی را که به مقصد مورد نظر نزدیک‌تر هستند، شناسایی کنند تا در صورت لزوم به آن‌ها مراجعه کنند و قبل از مصرف هرگونه دارو یا آمپولی با پزشک خود را مطلع کنند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: