کد خبر:۶۶۵۳
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۱ - ۲۰:۲۰
تعداد بازدید: 2504
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
سرپرست واحد علوم وتحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی
اشتغال فارغ‌التحصیلان باید توسط وزارت كار حل و فصل شود
دانشگاه‌های کشور در تربیت علمی دانشجویان به خوبی عمل می‌کنند و اگر فارغ‌التحصیلان موفق به اشتغال نمی‌شوند مساله‌ای است که باید توسط وزارت کار حل و فصل شود.

به هیچ وجه پذیرفتنی نیست که دانشگاه‌ها در تربیت دانشجویان کم و کاستی می‌گذارند.‌ انگیزه و علاقه برای کسب تحصیلات دانشگاهی برای کلیت نظام و کشور در صورتی که منطبق باطرح کلی نیروی انسانی تربیت باشد، مفید است ‌. ‌

سرپرست واحد علوم وتحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ‌ دانشگاه‌های کشور در تربیت علمی دانشجویان به خوبی عمل می‌کنند و اگر فارغ‌التحصیلان موفق به اشتغال نمی‌شوند مساله‌ای است که باید توسط وزارت کار حل و فصل شود.

خسرو دانشجو در گفت‌و‌گو با ایلنا، درباره چرایی عدم اشتغال فارغ التحصیلان، اظهار کرد: آموزش عالی وظیفه تربیت نیروهای متخصص با سطح علمی بالا را دارد و وزارت کار و رفاه اجتماعی نيز موظف است زمینه‌های لازم برای تامین اشتغال آن‌ها را متناسب با رشته تحصيلي در جامعه فراهم سازد.

وی با بیان اینکه چالش کنونی در حوزه تربیت نیروهای علمی در جامعه در این است که آیا تربیت نیروهای علمی با توجه به نیاز جامعه در رشته‌های مختلف علمی صورت گرفته شده است یا نه، گفت: طرح جامع آمایش سرزمین با دیدگاه بررسی نیاز جامعه به چه میزان متخصص در رشته‌های مختلف در حال تهیه است که بخش عمده آن در وزارت علوم تعیین شده و در حال اصلاح است . بر اساس این طرح است که رشته‌های جدید در دانشگاه ها در حال ایجاد شدن است.

سرپرست واحد علوم وتحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ایرانی‌ها به ویژه نسل جدید علاقه بسیاری به کسب تحصیلات دانشگاهی آن هم در مقاطع تحصیلی ارشد و دکترا يافته اند، ادامه داد: با این شرایط قطعا برای همه فارغ‌التحصیلان دوره دکتری یا کار‌شناسی ارشد حتی کار‌شناسی شغل متناسب با تخصص دانشگاهی در جامعه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه کسب تحصیلات دانشگاهی ریشه در فرهنگ کشور ما دارد، تاکید کرد: انگیزه و علاقه برای کسب تحصیلات دانشگاهی برای کلیت نظام و کشور در صورتی که منطبق باطرح کلی نیروی انسانی تربیت باشد، مفید است ‌. ‌

دانشجو در باره انتقاد وزارت کار از روند تعلیم پذیری دانشجویان و نبود مهارت‌های کافی در واگذاری مسئولیت‌های مختلف، تصریح کرد: ‌آنچه در دانشگاه ‌های کشور ما به دانشجو عرضه می‌شود‌‌ همان چیزی است که در سایر دانشگاه‌های دنیا آموزش داده می‌شود، اینگونه نیست که مهندس عمران فارغ التحصیل از کشور غربی با مهندس فارغ التحصیل شده در ایران علوم متفاوتی را آموزش دیده باشند.

سرپرست واحد علوم وتحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه فارغ التحصیلان باید در محیط کاری تجربه‌های جدید را کسب کنند، تصریح کرد: ظرفيت دانشگاه‌های کشور ما بالاست و به هیچ وجه پذیرفتنی نیست که دانشگاه‌ها در تربیت دانشجویان کم و کاستی می‌گذارند‌.‌ در واقع این جامعه است که باید زمينه لازم برای ارائه آموخته هاي دانشگاهی افراد در موقعيت هاي مختلف ایجاد کند.

دانشجو با بیان اینکه عوامل متعددی در موفقیت دانشجویان پس از اتمام تحصيل شان وجود دارد، گفت: اگر همزمان در زمان تحصیل شرایط کسب تجربه عملی علوم و فنون ایجاد شود، قطعا دانشجویان پس از اتمام دوران تحصیل از موفقیت بیشتری برخوردار خواهند بود.

وی در پایان گفت: دانشگاه‌های كشور دانشمندان هسته‌ای را تربیت کرده است که برای نظام افتخارآفرین بودند. این افراد در دانشگاه‌های داخلی تحصيل كردند از این رو اعلام می‌کنم که محیط آموزشی دانشگاه ‌های ما از کیفیت بالایی برخوردار است.

برچسب ها: یوگا ، شیشه
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: