کد خبر:۶۶۴۱
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۱ - ۲۰:۳۹
تعداد بازدید: 23095
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
شیوع استعمال چسب در میان معتادان
با توجه به مشکلات تهیه مواد مخدر و در پاره ای از اوقات قیمت های آنها، اخیرا بین معتادان خیابانی به ویژه کودکان و نوجوانان معتاد خیابانی استفاده از چسب همه کاره رایج شده است
یک آسیب شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری اظهار داشت: چسب همه کاره آخرین ابزار معتادان خیابانی برای استعمال مواد مخدر است.

دکتر مجید ابهری در گفت و گو با پانا اظهار داشت: با توجه به مشکلات تهیه مواد مخدر و در پاره ای از اوقات قیمت های آنها، اخیرا بین معتادان خیابانی به ویژه کودکان و نوجوانان معتاد خیابانی استفاده از چسب همه کاره رایج شده است.

وی ادامه داد: معتادان برای رسیدن به حالت مورد نیاز این چسب را که داخل تیوب است حرارت داده و با یک نی از انتهای آن دود حاصل شده را تنفس می کنند.

به گفته این آسیب شناس اجتماعی "س-ک " که چسب همه کاره معروف است اخیرا این استفاده را نیز پیدا کرده که مخترع آن باید به موارد کاربرد این چسب، استعمال توسط معتادان را نیز اضافه کند.

وی با بیان اینکه با توجه به نئشگی بالا به خاطر وجود "سیانور" در این چسب و همینطور "متیل آلفا سیانو اکرولیک" که نام علمی آن است با داشتن "متان" و "سیانوژن" باعث مرگ افراد می شود افزود: از آنجا که "سیانوژن" تبدیل به"سیانور" شده و از طریق تنفس وارد بدن می شود و فرمول شیمیایی "مرفین" و "اتانول" شباهت هایی به یکدیگر دارند موادحاصل شده مستقیم بر سیستم عصبی بدن اثر می گذارد.

به گفته وی همواره به افرادی که با این چسب سروکار دارند تذکر داده می شود هنگام کار با آن از دستکش و ماسک استفاده کنند که متاسفانه امروز شاهد این گونه استفاده از آن هستیم.
این متخصص علوم رفتاری تاکید کرد: رسانه ها به ویژه صدا و سیما باید خطرات غیر قابل تصور این ماده را به خانواده ها و جوانان آموزش دهند تا مبادا از روی بی اطلاعی بعضی از نوجوانان و جوانان به خاطر عقب نماندن از قافله دوستان باعث مرگ یا بیمارهای دشوار خود شوند
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: