کد خبر:۶۶۳۹
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۱ - ۲۰:۵۷
تعداد بازدید: 2693
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نگاه ممیزان مالیاتی کارشناسی نیست
مراجعات متعدد فروشندگان و تولید کنندگان لوازم خانگی به بازار اتحادیه حاکی از نارضایتی این صنف و تهدید به تعطیلی است که این امر به اطلاع مقام های دست اندرکار و نظارتی نیز رسیده است
 رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت : نگاهها در تعیین مالیات فروشندگان لوازم خانگی کارشناسانه نیست و متراژ مغازه ها ملاک تعیین مالیات قرار می گیرد.

محمد طحان پور در گفت وگو با پانا اظهارکرد: نگاهها در تعیین مالیات فروشندگان لوازم خانگی کارشناسانه نیست و متراژ مغازه ها ملاک تعیین مالیات قرار می گیرد.

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی خاطرنشان کرد: مالیات فروشندگان لوازم خانگی از 200تا 600درصد افزایش یافته است و مبنای این افزایش نگاه سلیقه ای ممیز مالیاتی است .

طحان پور گفت : همان گونه که کارمندان و حقوق بگیران مالیات خود را به صورت ماهانه پرداخت می کنند فروشندگان نیز این آمادگی را دارند که مالیات بر درآمد خود را پرداخت کنند اما تعیین این مالیات باید با درآمد فروشندگان متناسب باشد .

وی خاطرنشان کرد : در مراجعاتی که با مدیران مالیاتی مناطق مختلف انجام شده قول مساعدی برای بررسی داده شده اما ما معتقدیم به مرگ گرفته می شویم تا به تب راضی شویم .

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی درپاسخ به این سوال که درآمد فروشندگان لوازم خانگی چگونه قابل اظهار کرد،گفت : فروشندگان باید دفاتر خود را ارایه دهند اما سازمان امور مالیاتی دفاتر فروشندگان را نمی پذیرند و متاسفانه این امر موجب می شود تا اصناف همواره در مقابل سازمان های امور مالیاتی مقاومت کنند.

طحان پورخاطرنشان کرد: مقاومت فروشندگان طلا یا پارچه به دلیل عدم توجه به درخواست آنها مبنی بر تعیین منطقی مالیات بود و این نگرانی وجود دارد که فروشندگان لوازم خانگی نیز کرکره ها را پایین بکشند و بازار را تعطیل کنند.

وی اضافه کرد: مراجعات متعدد فروشندگان و تولید کنندگان لوازم خانگی به بازار اتحادیه حاکی از نارضایتی این صنف و تهدید به تعطیلی است که این امر به اطلاع مقام های دست اندرکار و نظارتی نیز رسیده است

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: