کد خبر:۶۶۰۲
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۱ - ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 2139
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
عمده گرانی‌های اخیر، نبود برنامه ریزی صحیح و اصولی در تنظیم بازار است
با تصمیمات یک شبه و لحظه‌ای نمی‌توان اقتصاد را اداره کرد، بلکه باید به صورت زیر ساختی و نرم افزاری بازار کشور را از بحران خارج کرد
علیرضا منادی سفیدان با بیان علل گرانی کالاهای اساسی گفت: به تازگی زمزمه‌‌هایی شنیده می‌‌شود مبنی بر اینکه علت افزایش قیمت کالاهای اساسی و کمبود آن در بازار توسط واسطه‌ها انجام شده، در صورتیکه این موضوع بخش کوچکی از علت گرانی‌های اخیر است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم در گفت و گو با خانه ملت افزود: افراد سودجو و وسطه گران تا اندازه‌ای در آشفتگی بازار نقش داشته‌اند که نمی‌توان آنرا کتمان کرد، اما علت عمده گرانی‌های اخیر، نبود برنامه ریزی صحیح و اصولی در تنظیم بازار است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس هشتم  تأکید کرد: با تصمیمات یک شبه و لحظه‌ای نمی‌توان اقتصاد را اداره کرد، بلکه باید به صورت زیر ساختی و نرم افزاری بازار کشور را از بحران خارج کرد.

وی اظهارداشت: گرانی‌های بوجود آمده در کالاهای اساسی که در ماه‌های اخیر شاهد آن بودیم، عوامل متعددی دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

منادی سفیدان با اشاره به گرانی‌ های اخیر در کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم تصریح کرد: نبود برنامه‌ریزی صحیح از سوی مسئولان اجرایی و تصمیم گیران کشور باعث شد تا بازار کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم،آشفته شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس هشتم در پایان یادآور شد: اگر ریشه گرانی‌ها به درستی بررسی شود، می‌توان به کنترل و مهار آن در آینده امیدوار بود، زیرا قیمت‌ بالای مواد اولیه، نرخ ارز بالا، افزایش نرخ دستمزدها و همین طور هزینه‌های بانکی را نیز نمی‌توان نادیده گرفت

برچسب ها: گراني ، بازار ، اقتصاد
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: