کد خبر:۶۵۸۱
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۱ - ۲۱:۰۹
تعداد بازدید: 2933
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
واردات سمعک‌های تقلبی ساخت چین به کشور
مدیر گروه شنوایی‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران از واردات سمعک‌های تقلبی ساخت چین به کشورخبرداد.

مدیر گروه شنوایی‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران از واردات سمعک‌های تقلبی ساخت چین به کشورخبرداد.

"سعید فراهانی" در گفت‌وگو با ایلنا مهم‌ترین مشکل بیماران مبتلا به افت شنوایی را جوابگو نبودن امکانات دارویی و جراحی برای بازگرداندن شنوایی آنان دانست و گفت: برای توانبخشی بیماران کم شنوا دولت باید در سال "تولید ملی، حمايت از كار و سرمايه ايراني" عزم خود را برای تولید وسایل کمک شنوایی در كشور مصمم‌تر کند.

وی با بیان اینکه سالانه حدود ۲۰ هزار سمعک به کشور وارد می‌شود، افزود: سرعت پیشرفت تکنولوژی ساخت سمعک بیش از موبایل است ازاین رو اگر ایران بخواهد در زمینه تولید سمعک سرمایه گذاری کند باید از این تکنولوژی پیروی کند.

فراهانی ورود سمعک به کشور را از کشورهای آمریکا، دانمارک، کانادا و آلمان عنوان کرد و افزود: البته چين سمعک‌های برند معروف را به صورت تقلبی تولید و از طریق مجاری قانونی یا قاچاق به کشور وارد می‌کند و بیماران نیز از آن‌ها استفاده می‌کند.

وی با تاکید براینکه سمعک‌های تقلبی و بی‌کیفیت چینی به بیماران لطمه می‌زند، افزود: باتری سمعک‌های تقلبی چینی یک یا دو روزه تمام می‌شود این در حالی است که باتری سمعک حداقل باید یک هفته برای یک بیمار ناشنوا کار کند با اين شرايط بیماران ناشنوا باید مدام به دنبال شارژ باتری سمعک خود باشند.

به گفته اين متخصص شنوایی‌شناسی سمعک‌های تقلبی چینی برای بیمارانی که مشکل شنوایی دارند بروز مشکل کرده است.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: