کد خبر:۶۵۵۶
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۱۳:۵۱
تعداد بازدید: 3661
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
احمدي نژاد: ماشاءالله قديمي‌ها خيلي بهتر جمعيت را زياد مي‌کردند
مردم نوده گفتند جمعيت آنجا 4800 نفر است. احمدي‌نژاد هم گفت: شما بايد کسري جمعيت خود را جبران کنيد. ماشاالله قديمي‌ها خيلي بهتر از شما در اين باره کار مي‌کردند و اگر آنها بودند جمعيت را به سرعت افزايش مي‌دادند
سفرهاي استاني محمود احمدي‌نژاد همچنان حاشيه‌ساز است. احمدي‌نژاد ديروز در چهارمين روز سفر استاني خود به خراسان رضوي سخني بر زبان آورد که يکبار در سفر به کاشان هم مشابه آن را مطرح کرده بود. او در سفر به کاشان وقتي با درخواست مردم براي استان شدن مواجه شد از آنها خواست جمعيت خود را افزايش دهند تا استان شوند. اما اين بار احمدي نژاد به صراحت بيشتري در اين مورد سخن گفت که در نوع خود عجيب به نظر مي‌رسيد. احمدي‌نژاد وقتي به شهرستان‌ خوشاب رفته بود، با درخواست مردم نوده مواجه شد که از او مي‌خواستند آنجا را هم شهرستان کنند.
 
احمدي‌نژاد از آنها پرسيد جمعيت شما چقدر است؟ مردم نوده گفتند جمعيت آنجا 4800 نفر است.
 
احمدي‌نژاد هم گفت: شما بايد کسري جمعيت خود را جبران کنيد. ماشاالله قديمي‌ها خيلي بهتر از شما در اين باره کار مي‌کردند و اگر آنها بودند جمعيت را به سرعت افزايش مي‌دادند تا به شهر تبديل شوند. البته اين اولين بار نيست که احمدي‌نژاد چنين سخنان عجيبي بر زبان مي‌آورد. او پيش‌از اين هم در سخنراني‌هاي مختلف، حرف‌هايي زده که قبلا از زبان رئيس جمهور ديگري شنيده نشده است. او عادت دارد به سوالات با زبان طنز پاسخ دهد و گاه اين پاسخ‌هاي طنز وارد حوزه‌هايي مي‌شود که پيش از آن شايد حوزه خصوصي محسوب مي‌شد.

احمدي‌نژاد در شهرستان جوين در پاسخ به درخواست‌هاي بي شمار مردم گفت: ماشاءالله اين ليست آنقدر دراز است که اگر ما تا مشهد هم پياده بدويم به ته آن نخواهيم رسيد.

او در پاسخ به مردم شهرستان جوين که از او تقاضاي ورزشگاه مي‌کردند، گفت: بايد براي شما سالن ورزشي ساخت چرا که شما تماشاگر نيستيد، ماشاءالله تمام مردم استان خراسان ورزشکار هستند.

در هنگام سخنراني رئيس جمهور در شهرستان جوين عده‌‌اي از مردم از سازمان منابع طبيعي گله داشتند و با اين لفظ فرياد مي‌زدند که منابع طبيعي پدر مردم را در آورده است و احمدي‌نژاد به مردم گفت که هيچکس نمي‌تواند پدر مردم را در بياورد و ما نيز اجازه چنين کاري را به کسي نمي‌دهيم.

‌رئيس‌جمهور در پاسخ به درخواست مردم يکي از شهرستان‌ها براي دو بانده کردن راه ارتباطي خود گفت: يک باند به تنهايي پدر يک مملکت را در مي‌آورد، حالا شما از ما يک دو بانده‌اش را مي‌خواهيد. ببينيد که چه‌ها مي‌کند. رئيس‌جمهور در جمع مردم شهرستان خوشاب که خواستار دو سالن ورزشي ويژه زنان و مردان بودند، گفت: انشاءالله ما يک سالن ورزشي تأسيس مي‌کنيم و مردان اين شهر آنقدر مهربان خواهند بود که سهم خود را براي ورزش به زنان و دختران مي‌دهند تا آنان بتوانند ورزش کنند.

رئيس‌جمهور در شهرستان جوين در پاسخ به سؤال يکي از حاضران در ورزشگاه که اشتياق شديدي براي صحبت با رئيس‌جمهور داشت، گفت: عزيز من اينقدر فرياد نزن وگرنه صداي شما هم مثل صداي من مي‌گيرد شما مثل اينکه 6 ماهه به دنيا آمدي که اينقدر عجله داري. در همين حال خبرگزاري مهر ديروز گزارش داد: مدتي قبل مديرکل ارتباط مردمي نهاد رياست جمهوري خبر داد که در سفرهاي استاني دولت، بيشتر از 35 ميليون نامه به دست رئيس جمهور رسيده که همه آنها مورد رسيدگي قرار گرفته‌اند.

عادل محمديان که در يک نشست مطبوعاتي صحبت مي‌کرد، گفت: 25 درصد از اين نامه ها به دستگاه هايي مثل قوه قضائيه مربوط بود که در اختيار آنها گذاشته شد و 75 درصد باقي مانده مطالعه و به همه آنها رسيدگي شده است.

با فرض اين که خواندن هر کدام از اين نامه‌ها يک دقيقه وقت نياز داشته باشد، 583هزار و 333ساعت از وقت دولت تا به حال صرف خواندن نامه ها شده که معادل 24هزار و 305 شبانه روز است. اگرچه تعداد زيادي از همکاران رئيس‌جمهور در مطالعه و پاسخگويي به نامه‌ها به وي کمک مي‌کنند اما اگر قرار باشد يک نفر همه اين نامه‌ها را مطالعه کند، بايد بيش‌از 66 سال به طور شبانه‌روزي و بدون حتي يک دقيقه وقفه، مشغول خواندن نامه باشد!

نامه‌نگاري براي شخص رئيس‌جمهور، سنتي است که در دولت نهم بيشتر از همه دولت‌هاي گذشته باب شد؛ آنقدر که وزارت کشور بالاخره تصميم گرفت اين وضعيت را ساماندهي کند و در آخرين ماه‌هاي سال گذشته فرم‌هاي مخصوصي طراحي کرد و در اختيار ستاد ارتباط مردمي هر شهرستان گذاشت تا مردم درخواست‌هاي خود را فقط از طريق آنها به دست رئيس‌جمهور برسانند. البته شرط رسيدن اين نامه‌ها به احمدي نژاد، پر کردن آنها زير نظر کارشناسان و نماينده‌هاي ستاد بود.

با وجود واکنش‌هاي زيادي که اين نامه‌نگاري‌ها در دولت نهم و دهم به همراه داشته، اما دولتي ها معتقدند که حجم نامه‌ها نشان دهنده رابطه خوب مردم و دولت است. مجتبي ثمره هاشمي، دستيار ارشد رئيس‌جمهور مدتي قبل در واکنش به اين انتقادها گفته بود: «اين نشان مي‌دهد که چقدر رابطه مسئولان نظام و مردم صميمي است که خارج از عناوين و يا هر تفکري که بين مسئولان و مردم فاصله مي‌اندازد، رابطه برقرار مي‌کنند. مفهوم اين نامه‌ها آن است که کل سيستم دولت بايد اين کار را انجام دهد و با الگوگيري از بالاترين مقام اجرايي کشور از حل کوچکترين مشکل مردم غافل نشوند».

البته به گفته مديرکل ارتباط مردمي نهاد رياست جمهوري، 40درصد از اين نامه‌ها مربوط به مشکلات معيشتي مردم است، 20درصد به مشکلات بيکاري مربوط مي شود، 15درصد درباره مشکلات بانکي و درخواست تسهيلات است و 25 درصد باقي‌مانده مشکلات مسکن و دارو و درمان را مطرح مي کند.
منبع: مردم سالاري
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: