کد خبر:۶۵۴۷
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۱۵:۱۰
تعداد بازدید: 2265
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
اگر اصل پول بانك‌ها را پس بگیریم هنر کرده‌ایم
زور بانک‌ها فقط به مردم عادی می‌رسد
ما می‌خواهیم مسائل شفاف باشد اما عده خاصی وام گرفتند و این بخشودگی شامل عده خاص می‌شود. این عده خاص که وام گرفته‌اند باز هم می‌بینیم که به بانک‌ها مراجعه می‌کنند و وام می‌گیرند و بازپرداخت نمی‌کنند

 پیشنهاد حذف عبارت «جریمه خسارت تاخیر پس از تعیین تکلیف تا آن زمان و انجام تسویه کامل مورد تایید بانک یا موسسه مالی و اعتباری بخشیده شود» از جزء۲ بند۷ تصویب نشد.

به گزارش ایلنا؛ قاضی‌پور نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد حذف دو سطر پایانی جزء ۲ بند ۷ را مطرح کرد.

وی گفت:  ما می‌خواهیم مسائل شفاف باشد اما عده خاصی وام گرفتند و این بخشودگی شامل عده خاص می‌شود. این عده خاص که وام گرفته‌اند باز هم می‌بینیم که به بانک‌ها مراجعه می‌کنند و وام می‌گیرند و بازپرداخت نمی‌کنند

وی افزود: این افرادی که وام گرفته‌اند با آن وام ابزار خریده‌اند و ابزار آن‌ها با افزايش نرخ ارز قیمتش اضافه شده است.

قاضي‌پور گفت: زور بانک‌ها فقط به مردم عادی می‌رسد.

در ادامه دلخوش در مخالفت با اين پیشنهاد گفت: از آقای رییس می‌خواهم که جلوی این پیشنهادها را بگیرند و اجازه ندهند مطرح شود چون در جامعه شبهه و شائبه ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: اکنون ۲۰هزار کارخانه داریم که با مشکلات مواجه شدند و سرگردان هستند و در استان جناب قاضی‌پور هم چنین کارخانه‌هایی وجود دارد.

وی گفت: اگر این کارخانه‌ها مشکلاتشان رفع شود و هر کارخانه ۱۰۰ کارگر مشغول به کار کند مشکل اشتغال حل خواهد شد.

سپس ذاکر در موافقت با اين پیشنهاد گفت: آقای دلخوش حق ندارد که جلوی پیشنهاد ما را بگیرد و جلوی ما بایستد و به هیچ کس اين مساله ربطی ندارد.

وی ادامه داد: پول مردم نزد بانک‌ها امانت است و نمی‌توانیم بی‌حساب و کتاب آن را ببخشیم و فقط ۵ سال مهلت باید بدهیم.

سپس باهنر که ریاست جلسه علنی را به عهده داشت، گفت: اظهارات آقای ذاکر خیلی تند بود و فرا‌تر از ماده ۷۷ بود و البته آقای ذاکر از آقای دلخوش عذرخواهی کردند.

در ادامه نماینده کمیسیون گفت: در متن بند اگر دقت شود آمده است که "کارخانه‌هایی که فقط یکبار و به دلیل موجه دچار مشکل شده‌اند" و بخشش تنها شامل جریمه‌هاست و ما اگر اصل پول را باز پس بگیریم هنر کرده‌ایم.

نماینده دولت نيز با اين بند اعلام مخالفت كرد.

نمایندگان مجلس نيز پس از استماع اظهارات موافق و مخالف به پیشنهاد قاضی‌پور رای ندادند.

در دو سطر پایانی این جزء از بند ۷آمده است: "همچنین با تایید کارگروه مذکور جریمه خسارت تاخیر پس از تعیین تکلیف تا آن زمان و انجام تسویه کامل مورد تایید بانک یا موسسه مالی و اعتباری بخشیده شود".

 

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: