کد خبر:۶۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۵
تعداد بازدید: 4191
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
بانک تات منحل شد؟
با توجه به ادغام این بانک با دو مؤسسه مالی و اعتباری دیگر، سهامداران و افرادی که در این بانک و مؤسسات سپرده‌گذاری کرده‌اند، عملا سپرده‌های آنها به بانک بزرگ‌تری منتقل خواهد شد و لذا جای نگرانی وجود ندارد

 با لغو مجوز از سوی شورای پول و اعتبار به دلیل انجام تخلفات عدیده و طی نکردن مسیر قانونی تاسیس، بانک تات منحل شد.
 
به گزارش فارس، پیش از این برخی مسئولان بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار از بررسی لغو مجوز فعالیت بانک "تات" و ادغام آن با دو مؤسسه مالی و اعتباری خبر داده بودند که با لغو مجوز فعالیت از سوی شورای پول و اعتبار این بانک رسما منحل شد.

بر اساس این گزارش، احتمالاً بانک مذکور با دو مؤسسه مالی و اعتباری پیشگامان و صالحین ادغام و در نهایت بانک بزرگ‌تری را تشکیل خواهد داد.

برخی گزارش‌ها از عنوان بانک "مردم" برای این بانک تازه تاسیس و ادغامی حکایت دارد.

بنابراین گزارش، با توجه به ادغام این بانک با دو مؤسسه مالی و اعتباری دیگر، سهامداران و افرادی که در این بانک و مؤسسات سپرده‌گذاری کرده‌اند، عملا سپرده‌های آنها به بانک بزرگ‌تری منتقل خواهد شد و لذا جای نگرانی وجود ندارد.

پیش از این عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان اینکه براساس مصوبه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مجوز یکی از بانک‌های خصوصی لغو خواهد شد، اظهار داشت: هیئتی در این ستاد وجود دارد که به تخلفات رسیدگی می‌کند و مقرر شد تمام بانک‌هایی که مسیر قانونی تاسیس را طی نکرده‌اند مجوز فعالیت آن لغو شود.

وی در پاسخ به این  سوال که آیا بانک مورد نظر متخلف بوده گفت: این بانک قطعاً مسیر قانونی برای دریافت مجوز  فعالیت را طی نکرده است.

برچسب ها: بانك تات ، بانك مردم
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۴
0
1
عجبا !!
اول مجوز میدن ، چهارسال که کار کرد میگن مراحل قانونی اخذ مجوز را طی نکرده ، مجوز باطل ، بازی از اول!!
یک شهروند
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۰۵
0
1
سلام
من فکر میکنم چون بانک تات از بقیه بانک ها بیشتر سود میدهد( 19 درصد برای کوتاه مدت و 22 درصد برای یکساله ) زیر آبشو زدند چون خیلی ها بخاطر همین حساباشو نو از بانک های دیگه به این بانک جابجا کردند وگرنه قبل از اضافه کردن سود بانک ها خبری از انحلال نبود.
رسول
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
0
1
هرشرکتی که منحل گردد حسابهای ان تحت نظرهیئتی تصفیه وپس ازطی مراحل قانونی دارائی ان بین سهامداران تقسیم میگردد.ایادرموردبانک تات هم این طور صورت گرفته است؟
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: