کد خبر:۶۵۱۷
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۶
تعداد بازدید: 5311
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
تهويه هوا مشکل نمایشگاه امسال كتاب است
تعداد بازديدكنندگان از نمايشگاه كتاب زياد است و وضعيت تهويه نامطبوع هوا، شرايط را بر غرفه‌داران و مخاطبان تنگ کرده.
جواد لگزيان، مدير روابط عمومي انتشارات كتاب آمه، از تازه‌هاي اين ناشر در حوزه ادبيات در نمايشگاه كتاب امسال خبر داد و تهويه نامطبوع را از مهم‌ترين مشكلات نمايشگاه كتاب دانست
 
وي با اشاره به فضاي نمايشگاه گفت: تعداد بازديدكنندگان از نمايشگاه كتاب زياد است و وضعيت تهويه نامطبوع هوا، شرايط را بر غرفه‌داران و مخاطبان تنگ کرده.
 
علي شجاعي: كتاب با يخچال فرق مي‌كند
 
علي شجاعي كه از حال و هواي نخستين روز نمايشگاه سخن مي‌گفت، معتقد است كه فضاي نمايشگاه و شرايط ديدار مخاطبان با كتاب‌ها بايد در فضايي آرام‌تر شكل بگيرد؛ چرا كه كتاب با همه كالاها متفاوت است و اين در مساله در وضعيتي كه شرايط اقتصادي حاكم بر بازار كتاب كمتر به حالت ثبات نزديك مي‌شود، مي‌تواند حايز اهميت باشد.

به گزارش ايبنا، علي شجاعي، مدير روابط عمومي انتشارت «كتاب نيستان»، عصر ديروز، چهارشنبه، 13 ارديبهشت، در غرفه انتشارات «كتاب نيستان» از برپايي نشست‌هاي ديدار نويسندگان با مخاطبان و خبرنگاران در محل استقرار اين ناشر در نمايشگاه كتاب خبر داد.
 
وي همچنين درباره حال هواي بازديد مخاطبان گفت: امروز با وجود آنكه نخستين روز نمايشگاه بود، از ناشران ابتداي راهرو شنيديم كه بازديد مخاطبان و حتي وضعيت خريد نسبتا خوب بوده است.
شجاعي در ادامه گفت: واضح است كه كتاب با هر كالاي ديگري متفاوت است از اين رو وضعيت فروش كتاب نيز بايد با كالاهاي ديگر تفاوت داشته باشد.
 
وی در ادامه افزود: ما بايد شرايط را به گونه‌اي فراهم كنيم كه مخاطبان بتوانند در محيطي آرام با كتاب‌ها آشنا شوند و حتي شرايط ديدار آنان با نويسندگان كتاب برقرار شود و در محل فعلي نمايشگاهي كتاب اين اتفاق به سختي مي افتد. چون بازديد كننده به سختي و با كلافگي از راه مي‌رسد و رمق توجه به كتاب ندارد.
 
شجاعي در ادامه گفت: در شرايطي كه قيمت كاغد و به تبع آن قيمت كتاب به اقتصاد نشر تا حدودي آسيب زده است، ما بايد سعي كنيم تا وضعيت نمايشگاهي و جلب مخاطب را از اين منظر به نحو بهتري فراهم كنيم.
 
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: