کد خبر:۶۵۰۴
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۱۴:۳۰
تعداد بازدید: 3698
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مرد شكاك دوستش را آتش زد
پرونده اين مرد نجار كه تصور مي‌كرد دوستش با همسرش رابطه‌اي دارد ديروز در اختيار قضات شعبه 71 دادگاه كيفري استان تهران قرار گرفت تا متهم پاي ميز محاكمه برود.
متهم تصور مي‌كرد مقتول قصد دارد با همسر او رابطه برقرار كند
مردي بعد از اينكه به رابطه دوستش با همسر خود شك كرد، دوستش را بيهوش كرد و او را به آتش كشيد.
به گزارش خبرنگار شرق، پرونده اين مرد نجار كه تصور مي‌كرد دوستش با همسرش رابطه‌اي دارد ديروز در اختيار قضات شعبه 71 دادگاه كيفري استان تهران قرار گرفت تا متهم پاي ميز محاكمه برود. ماموران پليس اسفند سال گذشته جسد مردي جوان را كنار اتوبان تهران –قم پيدا كردند. آثار ضرب و ‌جرح روي بدن مقتول وجود نداشت اما جنازه به آتش كشيده ‌شده و صورتش كاملا از بين رفته ‌بود. بنابراين فرضيه قتل با انگيزه انتقام‌گيري در ذهن كارآگاهان شكل گرفت. ماموران بعد از انتقال جسد به پزشكي قانوني و بررسي پرونده افراد مفقود شده، متوجه شدند زني اعلام كرده شوهرش با مشخصاتي شبيه به جسد ناپديد شده ‌است. زن جوان كه سارا نام‌ دارد به پليس آگاهي فراخوانده شد. وقتي عكس‌هاي گرفته‌شده از جسد به اين زن نشان داده‌ شد، او تاييد كرد جنازه متعلق به شوهرش است. با اين حال بازپرس پرونده از او خواست براي اطمينان بيشتر به پزشكي قانوني مراجعه كند. زن جوان بعد از حضور در پزشكي قانوني باز هم همان جمله را بر زبان آورد و توضيح داد روز حادثه شوهرش مازيار قرار بود با يكي از دوستانش كه اتفاقا مستاجرشان هم بود براي نقد كردن يك چك به كرج برود و اصلا نمي‌داند او در جاده قم چه مي‌كرد.
نيما -مرد مستاجر-به دستور بازپرس بازداشت شد. او كه تنها مظنون پرونده بود ادعا كرد مازيار را مقابل خانه‌اش پياده كرد و نمي‌داند او در جاده قم چه كار داشت. اين مرد گفت: ما براي نقد كردن يك چك با هم به كرج رفتيم اما مازيار در راه حالش بد شد و از من خواست او را به خانه‌اش برسانم من نمي‌دانم چه اتفاقي براي او افتاده ‌است. نيما در حالي داشتن هرگونه اطلاع از قتل مازيار را انكار مي‌كرد كه ماموران خودرو مقتول را مقابل خانه اين مرد پيدا كرده ‌بودند. در نهايت با انجام بازجويي‌هاي فني-پليسي معلوم شد نيما دوستش را قرباني يك انتقام‌جويي ناموسي كرده‌ است. اين مرد در اعترافاتش گفت: مدتي بود نسبت به رابطه مازيار با زنم شك كرده ‌بودم و فكر مي‌كردم مازيار مي‌خواهد همسرم را از من بگيرد. همسرم زير بار نمي‌رفت و مي‌گفت چنين اتفاقي نيفتاده اما من مي‌ديدم مازيار به بهانه‌هاي مختلف به منزل ما مي‌آيد و بعضي وقت‌ها وقتي من نيستم به خانه‌ام سر مي‌زد. چند روز قبل از حادثه بود كه مازيار به مغازه آمد البته من مغازه را از مازيار اجاره كرده‌بودم و آن روز مازيار به بهانه اينكه مي‌خواهد به من سر بزند آمده‌ بود، وقتي رفتم برايش چاي بياورم متوجه شدم رفتار مشكوكي دارد و به نظرم رسيد به گوشي ‌تلفن همراهم دست زده است. گوشي‌ام را برداشتم و فهميدم مازيار شماره همسرم را از گوشي ‌من برداشته‌ است. او مي‌خواست به زنم زنگ بزند و با او رابطه برقرار كند. همان لحظه بود كه تصميم گرفتم مازيار را بكشم. به خانه رفتم و آبميوه مسموم درست كردم و مقدار زيادي داروي خواب‌آور در آن ريختم، به همسرم گفتم به آن دست نزند. بعد با مازيار تماس گرفتم. او گفت مي‌خواهد براي نقد كردن چكي به كرج برود، من هم گفتم دنبالم بيايد چون من هم مي‌خواهم به كرج بروم.
متهم به قتل ادامه داد: «وقتي مازيار آمد آبميوه مسموم را برداشتم و يك آبميوه هم براي خودم خريدم. آبميوه مسموم را به مازيار دادم و آبميوه سالم را خودم خوردم. كمي كه گذشت مازيار سرگيجه گرفت. حالش خيلي بد شد و از من خواست پشت فرمان بنشينم. من هم قبول كردم چند دقيقه بعد مازيار كاملا بيهوش شد. مازيار روي صندلي شاگرد بود. به پمپ‌بنزين رفتم و يك گالن بنزين خريدم، بعد مازيار را به اطراف اتوبان قم بردم، او را بيرون انداختم و بنزين را رويش ريختم و جسدش را آتش زدم. مي‌خواستم صورتش را بسوزانم تا شناسايي نشود. فكر هم نمي‌كردم جسد پيدا شود چون محل رها شدن جنازه منطقه‌اي بياباني بود.
با اعترافات متهم صحنه قتل بازسازي و آخرين دفاعيات در مرحله بازپرسي از او گرفته‌شد و بازپرس پرونده قرار مجرميت را صادر كرد.
با صدور كيفرخواست عليه متهم از سوي دادستاني تهران پرونده براي رسيدگي به شعبه 71 دادگاه كيفري ‌استان تهران صادر شد و متهم به زودي در اين شعبه محاكمه مي‌شود.
 
 
---------------------------------
 
 
اعدام براي پسرخاله‌ها به جرم تجاوز به 4 زن

 دو پسرخاله‌ كه چهار زن را ربوده و مورد آزار جنسي قرار داده ‌بودند از سوي قضات دادگاه كيفري‌استان تهران به اعدام و زندان محكوم شدند. به گزارش خبرنگار ما، دو پسرخاله 24ساله كه نقي و پيمان نام ‌دارند متهم هستند يك سال پيش چهار زن جوان را به عنوان مسافر سوار ماشين خود كردند و در يك سوله نزديكي تره‌بار ميدان راه‌آهن مورد تجاوز قرار دادند. اين متهمان وقتي شناسايي شدند كه يكي از قربانيان مشخصات خودرو آنها را به پليس داد و در گشت‌زني‌هاي ماموران دو پسرخاله بازداشت شدند. اين متهمان كه فكر مي‌كردند مدركي عليه‌شان در دست پليس نيست اتهامات خود را انكار كردند اما وقتي از سوي قربانيان شناسايي شدند جزييات جنايات خود را فاش كردند. آنها اعتراف كردند با ماشين پرايدشان زنان را به عنوان مسافر سوار مي‌كردند و به سمت سوله‌اي خالي كه اطراف ميدان تره‌بار بود، مي‌بردند و آنجا مورد تجاوز قرار مي‌دادند. يكي از پسرخاله‌ها گفت: ما هر دو در ميدان تره‌بار كار مي‌كرديم و مي‌دانستيم بعدازظهر سوله خالي است و ميدان هم تعطيل مي‌شود بنابراين مي‌توانستيم با خيال راحت زنان را به آنجا ببريم. با ارسال پرونده دو پسرخاله به دادگاه كيفري‌استان تهران متهمان در شعبه 75 مورد بازجويي و محاكمه قرار گرفتند. در بخش اول محاكمه كه به صورت علني برگزار شد شاكيان يك به يك در جايگاه حاضر شدند و آنچه را اتفاق افتاده ‌بود توضيح دادند. يكي از آنها گفت: چون در خانه ميهمان داشتم و تاكسي و اتوبوس هم نبود سوار پرايدي شدم كه به نظر مسافربر مي‌آمد. قرار شد آنها من را تا ميدان راه‌آهن برسانند. در راه مردي كه روي صندلي راننده نشسته‌ بود با چاقو من را تهديد كرد و بعد هم خود را به صندلي عقب رساند. آنها من را به يك سوله بردند و بدون توجه به خواهش‌هايم مورد آزار قرار دادند. هر دو آنها من را مورد تجاوز قرار دادند و بعد هم تهديدم كردند كه اگر شكايت كنم من را مي‌كشند. سپس شاكيان ديگر جزييات آنچه بر آنها رفته ‌بود را توضيح دادند. در ادامه متهمان در جايگاه حاضر شدند و اتهام خود را رد كردند. آنها مدعي ‌شدند برايشان پاپوش درست شده ‌است. دو پسرخاله در پاسخ به سوال قاضي در مورد اينكه اگر هيچ‌كدام از اين زنان را نمي‌شناسد چطور گوشي موبايل يكي از آنها در خانه‌شان پيدا شده است سكوت كردند و حتي نتوانستند توضيح دهند اگر قربانيان دروغ مي‌گويند پس چطور مشخصات داخلي ماشين آنها را توضيح دادند. بعد از اينكه متهمان در برابر سوالات سكوت كردند ادامه رسيدگي به صورت غيرعلني برگزار شد و متهمان در مورد اتهام تجاوز به عنف مورد پرسش قرار گرفتند. در اين جلسه سه نفر از قربانيان جزييات تعرض را توضيح دادند اما يكي از آنها كه در شرايط روحي بسيار بدي قرار داشت در جلسه حاضر نشد. بعد از پايان جلسه محاكمه و در حالي‌كه متهمان همه اتهامات خود را انكار مي‌كردند هيات قضات شعبه 75 دادگاه كيفري‌استان تهران براي صدور راي دادگاه وارد شور شدند و در نهايت متهمان را هر كدام به يك‌بار اعدام به جرم تجاوز به عنف به چهار زن و 15سال حبس به جرم آدم‌ربايي محكوم كردند
 
--------------------------------
 
 
۱۸ نفر به اتهام اشاعه فحشا ازطريق اينترنت دستگير شدند
 
۱۸ نفر به اتهام اشاعه فحشا و تصاويري از پارتي هاي مختلط در کيش دستگير شدند. به گزارش خراسان به نقل از معاونت اجتماعي پليس فتا ناجا، کارآگاهان پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات شهر کيش هنگام گشت زني در فضاي مجازي به يکي از شبکه هاي اجتماعي برخوردند که در آن يک سري تصاوير زننده و عکس هايي از مجالس پارتي مختلط به اشتراک گذاشته شده بود.
اين گزارش حاکي است به منظور شناسايي و دستگيري عاملان انتشار تصاوير و عکس هاي مبتذل، گروهي از ماموران به دستور سرهنگ دالوند رئيس پليس فتا کيش ماموريت يافتند تا نسبت به شناسايي و دستگيري متهمان اقدام کنند. پس از آن ماموران پليس فتا با بررسي هاي فني و تخصصي در فضاي اينترنت موفق شدند ۱۸ متهم را دستگير کنند و تحويل مراجع قضايي دهند. با توجه به اين که انتشار عکس هاي مبتذل و صور قبيحه جرم تلقي مي شود، معاونت اجتماعي پليس فتا ناجا گفت: براساس ماده ۲۱ قانون جرايم رايانه اي انتشار، توزيع و معامله محتواي خلاف عفت عمومي( مبتذل و مستهجن) تحريک، تشويق، ترغيب، تهديد يا دعوت به فساد و فحشا و ارتکاب جرايم منافي عفت يا انحرافات جنسي و نيز تبليغ تشريفات و تجملات نامشروع و غيرقانوني در فضاي اينترنت جرم تلقي مي شود و پليس با آن برخورد جدي مي کند.
دانشجويي که عکس هاي خانوادگي استادش را منتشر کرد دستگير شد
يکي از استادان دانشگاه در کرج هنگامي که عکس هاي خانوادگي خود را در فيس بوک ديد، شوکه شد و موضوع را به پليس اطلاع داد. به گزارش خراسان پس از اعلام اين موضوع، تيمي از ماموران به دستور سرهنگ کاکوان رئيس پليس فتا استان البرز به منظور شناسايي عامل انتشار اين تصاوير ماموريت خود را آغاز کردند. کارآگاهان پليس پس از بررسي هاي فني و تحقيق از استاد دانشگاه ، پي بردند که يکي از دانشجويان با او مشکل دارد، لذا وي را شناسايي و دستگير کردند، دانشجوي دستگير شده در ابتدا منکر ارتکاب هرگونه جرمي شد اما پس از آن که همه ادله و مدارک را عليه خود ديد لب به اعتراف گشود و گفت: از استادم کينه زيادي به دل داشتم به همين منظور در پي فرصتي براي انتقام گيري از او بودم تا اين که در يک فرصت مناسب هنگامي که وي لپ تاپ خود را در کلاس درس جا گذاشته بود، عکس هاي خانوادگي وي را سرقت کردم و آن ها را از طريق اينترنت منتشر کردم. ادامه گزارش حاکي است پرونده اين دانشجو براي رسيدگي تقديم مراجع قضايي شد. خراسان

 
----------------------------------------------
 
 
خودکشي با تقليد از فيلم خارجي
سجادپور- جوان ۲۶ ساله اهوازي که واحد آپارتماني را در مشهد اجاره کرده بود به تقليد از فيلم هاي خارجي اقدام به خودکشي کرد و جان سپرد.به گزارش خراسان، شب يکشنبه گذشته اعضاي خانواده يک جوان اهوازي که در کوچه سرشور در مشهد زندگي مي کرد؛ با مالک واحد آپارتماني تماس گرفتند و با اظهار نگراني گفتند: هرچه با فرزندمان تماس مي گيريم تلفن هايش را پاسخ نمي دهد. مالک واحد آپارتماني که منزلش را به جوان مذکور اجاره داده بود با سرايدار مجتمع مسکوني تماس گرفت تا اطلاعي از اين جوان به دست آورد، اما وقتي سرايدار به محل رفت و قصد داشت با کليد يدکي در منزل را باز کند متوجه شد که در از داخل قفل شده و کليد نيز روي در است. او با کمک همسايگان در ساختمان را گشود ولي ناگهان با پيکر بي جان جوان ياد شده رو به رو شدند که نايلون پلاستيکي به سرش کشيده و اطراف آن را نيز با چسب پهن بسته بود. با کشف جسد اين جوان مراتب از طريق ماموران کلانتري امام رضا(ع) به قاضي ويژه قتل عمد اعلام شد و دقايقي بعد با حضور قاضي اسماعيل شاکر در محل کشف جسد، تحقيقات درباره چگونگي ماجرا ادامه يافت.در بررسي هاي بيشتر ۲ کيسه نايلوني ديگر نيز که شبيه سازي شده بود در اطراف جسد کشف و مشخص شد که جوان ۲۶ ساله با تقليد از يک فيلم خارجي اقدام به خودکشي کرده است. اين گزارش حاکي است: با انتقال جسد به پزشکي قانوني، تحقيقات قضايي و پليسي درباره انگيزه اين جوان از اقدام به خودکشي آغاز شد.

 
-------------------------------------------
 
 
نجات دختر 4ساله از دام چوپان

 
مرد چوپاني كه با اغفال يك دختر 4 ساله در شهريار، قصد آزار و اذيت او را داشت، دستگير شد.
به گزارش «جام‌جم»، روز‌هاي پاياني هفته گذشته زني جوان دختر 4 ساله‌اش را به خواهرشوهرش سپرد و راهي محل كارش شد.
ساعاتي بعد دختر كوچولو براي بازي با بچه‌ها، از خانه عمه‌اش در حومه شهريار خارج شد، اما بازنگشت.
عمه دختر كوچولو كه نگران و دلواپس شده بود، به سمت پنجره اتاق رفت تا برادرزاده‌اش را صدا بزند، اما مشاهده كرد مرد غريبه‌اي، او را به يك محل مخروبه كشانده و در حال كتك زدن اوست.
 
نجات برادرزاده از دام شيطاني چوپان
وي با ديدن اين صحنه سراسيمه از خانه خارج شد و خود را به محل مخروبه رساند. در اين هنگام، مرد غريبه پا به فرار گذاشت.
عمه دخترك نيز او را بغل كرد و با فرياد از مردم خواست مانع فرار مرد غريبه شوند. رهگذران با شنيدن صداي كمك‌خواهي زن جوان به كمك او شتافته و متهم فراري را تعقيب و دستگير كردند.
متهم جوان پس از دستگيري براي تحقيقات به پليس آگاهي شهريار منتقل شد.
اين فرد در بازجويي مقدماتي ادعا كرد تاكنون دختر خردسال را نديده و قصد آسيب زدن به وي را نيز نداشته است. در ادامه بازجويي‌ها، دو روز پيش متهم اعتراف كرد قصد آزار و اذيت دختر خردسال را داشته است.
 
اعتراف به نيت شيطاني
متهم در اظهاراتش گفت: چوپان هستم و روز حادثه نيز براي چراي گوسفندان به حومه شهريار آمده بودم. با مشاهده چند دختر و پسر خردسال كه در حال بازي كردن بودند ، وسوسه شدم يكي از دختران خردسال را فريب داده و با انتقال به محل مخروبه، مورد آزار و اذيت قرار دهم.
متهم اضافه كرد: وقتي همه بچه‌ها به خانه‌شان رفتند، يكي از آنها كه دختر 4 ساله‌اي بود، در خيابان با عروسكش بازي مي‌كرد. به او نزديك شده و به بهانه نشان دادن يك بره كوچك، وي را به محل مخروبه كشاندم. متهم يادآور شد: ابتدا او را كتك زدم كه وحشت كرد و خواست فرار كند، اما مانع فرارش شدم و درصدد آزار و اذيت او بودم كه يك زن او را نجات داد.
بنا بر اين گزارش، چوپان جوان به اتهام كودك‌آزاري با دستور قضايي روانه زندان شد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: