کد خبر:۶۴۸۳
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۱۴:۴۶
تعداد بازدید: 2498
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
کنایه ای به اقدام شیطنت آمیز شیح حمید بن راشد
"حمید بن راشد النعیمی" حاکم امارت عجمان یکی از هفت منطقه فدرالی تشکیل دهنده دولت امارات، از نامگذاری سه خیابان به نام های ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک در شهر عجمان خبر داد.

"حمید بن راشد النعیمی" حاکم امارت عجمان یکی از هفت منطقه فدرالی تشکیل دهنده دولت امارات، از نامگذاری سه خیابان به نام های ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک در شهر عجمان خبر داد.

نامگذاری خیابان های یک شهر به نام شهرها ، شخصیت ها یا مناطقی از کشور دیگر ، همواره نشانه ای از دوستی طرفین به شمار می رود کما این که در تهران ، خیابانی به نام سئول داریم و در پایتخت کره جنوبی هم خیابانی را به نام تهران نامگذاری کرده اند تا بدین وسیله بر روابط حسنه دو ملت تأکید شده باشد.

از این رو ، اقدام شیخ حمید بن راشد النعیمی در نامگذاری سه خیابان عجمان به اسامی "جزایر ایرانی" را اقدامی در خور تحسین می شماریم و آن را نشانه ای از عقلانیت این شیخ اماراتی می دانیم(!) چه آن که در این گیر و دار که برخی شیوخ عرب بر طبل عداوت با ایران می کوبند ، وی برای نشان دادن حسن همجواری با ایران ، نه یک خیابان که سه خیابان از مرکز امارت عجمان را به نام سه جزیره از جزایر ایران کرده است.
با این کار او ، نام سه جزیره ایرانی برای همیشه در امارات پابرجا خواهد بود.

لذا متقابلاً از شورای شهر تهران می خواهیم که به این حسن نیت شیخ اماراتی پاسخ دهند و کوچه ای ، بن بستی یا زیر گذری را به عجمان نامگذاری کنند تا حسن نیت متقابل ما نیز به برادران(!) اماراتی در عجمان ثابت شود.

سایر امارت های امارت نیز می توانند برای اعتبار بخشی تاریخی به گذرگاه های خود از نام های سایر جزایر ایرانی مانند کیش و قشم و نیز اماکنی مانند تخت جمشید و دماوند و ... استفاده کنند تا هم از اعتبار این نام ها بهره مند شوند و هم حسن همجواری شان راثابت کنند؛ بالأخره همسایه هستیم دیگه!
 
منبع: عصر ايران
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳
بنده خدا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۰۵
0
3
اماراتی ها نه از سر حسن نیت و بلکه از سر شیطنت نام جزایر را بر خیابانهای خود گذاشته اند و الا کدام ساده لوحی باور میکند که امروز با ما مجادله کنند و بگویند که سه جزیره اماراتی است و فردا با حسن نیت تمام، نام این سه جزیره را بر خیابانهای خود بگذارند. دقیقاً قصدشان اماراتی نشان دادن سه جزیره ی ایرانی است.
حمیدرضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۱
0
1
تا زمانی که روزانه 10 ها هواپیما مسافرای ایرانی میرن امارات و پول به جیب اونا میریزن و اماراتی ها هرچی دوست دارن میگن و دریغ از یه برخورد درست و منطقی از طرف نظام و دولت ایران باید اینگونه مسائل هم پیش بیاد
امین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۲
0
0
بگذارید این کار را بکنند دلشان خوش باشد
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: