کد خبر:۶۴۷۳
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۱۳:۴۶
تعداد بازدید: 8613
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
527 ناشر دانشگاهی در 443 غرفه نمایشگاه بين المللي کتاب
بخش ناشران داخلی نمایشگاه کتاب در چهار بخش تخصصی ناشران عمومی، دانشگاهی، آموزشی و کودک‌ونوجوان فعالیت می‌کند.

برخی از ناشران دانشگاهی به دلیل نرسیدن آثارشان به حد نصاب و یا گذشتن موعد مقرر، موفق به ثبت‌نام نشده‌اند که با برنامه‌‎ریزی کمیته ناشران داخلی با واگذاری نمایندگی به ناشران دیگر، در این رویداد فرهنگی حاضر خواهند شد.

527 ناشر دانشگاهی در 443 غرفه سالن ناشران دانشگاهی بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مستقر خواهند شد.

به گزارش ايلنا و به نقل از ستاد اطلاع رسانی بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، بخش ناشران داخلی نمایشگاه کتاب در چهار بخش تخصصی ناشران عمومی، دانشگاهی، آموزشی و کودک‌ونوجوان فعالیت می‌کند.

تا کنون 527 ناشر دانشگاهی در این بخش ثبت‌نام شده‌اند که فضایی بالغ بر 15 هزار متر را از کمیته ناشران داخلی درخواست کرده‌اند اما بنا بر محدویت فضایی محل نمایشگاه، متراژی پایین‌تر در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

این تعداد ناشر در 443 غرفه مستقر می‌شوند و در ایام نمایشگاه کتاب، 59 هزار و 601 عنوان کتاب را برای فروش ارائه خواهند کرد.

برخی از ناشران دانشگاهی به دلیل نرسیدن آثارشان به حد نصاب و یا گذشتن موعد مقرر، موفق به ثبت‌نام نشده‌اند که با برنامه‌‎ریزی کمیته ناشران داخلی با واگذاری نمایندگی به ناشران دیگر، در این رویداد فرهنگی حاضر خواهند شد. از همین رو آمار ناشران این بخش احتمال افزایش دارد.

کارگروه ناشران دانشگاهی در تقسیم‌بندی متراژ و تخصیص غرفه‌ها به مواردی چون کیفیت و کمیت کار ناشران، جوایز آن‌ها، محتوای آثارشان، فعالیت‌های جنبی در عرصه ترویج کتاب و کتابخوانی و فعالیت‌های صنفی که سبب رشد قابلیت‌های مدیریتی نشر شده، توجه داشته‌ است.

همچنین جانمایی و تخصیص متراژ این بخش به پایان رسیده و سالن ناشران دانشگاهی همچون سال‌های گذشته در محوطه مصلی حضرت امام خمینی (ره) برپا خواهد شد.

کمیته ناشران داخلی بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، طی روزهای آینده از طریق پیامک زمان پرداخت اجاره بهای غرفه و همچنین زمان تحویل را به اطلاع ناشران خواهد رساند.

این کمیته با توجه به زمان‌بندی تعیین‌شده‌ برای آماده شدن نمایشگاه کتاب تا پیش از افتتاحیه، از ناشران درخواست کرد با توجه به پیامک‌های ارسال‌شده، در زمان مقرر برای پرداخت اجاره‌بها و تحویل غرفه و چیدمان اقدام کنند.
 
 
به گزارش تيترآنلاين ، به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ارایه کارت خرید برای کتاب‌های خارجی فقط با مراجعه شخص و با در دست داشتن اصل و تصویر کارت ملی و مدارک زیر از طریق شعب منتخب بانک صادرات ميسر خواهد بود.

مدارک مورد نیاز عبارت است:
- دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها با ارایه کارت دانشجویی و یا کارت فارغ‌التحصیلی
- اعضای هیات علمی با ارایه کارت عضویت هیات علمی که نشان‌دهنده مرتبه هیات علمی باشد و یا با ارایه اصل حکم کارگزینی
- طلاب و استادان حوزه‌های علمیه (در صورت خرید کتاب لاتین) با ارایه تاییدیه از مدیریت حوزه و یا دفا‌تر نمایندگی ولی فقیه در استان‌ها و نیز جامعه المصطفی العالمیه
- اهل قلم و شخصیت‌های فرهنگی هنری
اهل قلم با ارایه نمونه‌ای از آخرین اثرشان (چاپ اول سال ۱۳۸۹ به بعد)
شخصیت‌های فرهنگی هنری با ارایه نمونه‌ای از آثار علمی و هنری و یا تاییدیه از مراجع ذی صلاح مرتبط با موضوع فعالیت براي تعیین سقف خرید کتاب خارجی به دفتر ستاد واقع در تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، خیابان فجر، ساختمان شماره ۷، طبقه اول مراجعه کنند.

- نمایندگان موسسات، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی با در دست داشتن معرفی‌نامه معتبر و درخواست سقف خرید مورد نیاز با امضای بالا‌ترین مقام مسوول ممهور به مهر سازمان به ستاد امور بین‌الملل نمایشگاه واقع در تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، خیابان فجر، ساختمان شماره ۷، طبقه اول مراجعه کنند.
- ارایه کارت ملی توسط تمامی خریداران الزامی است.

نحوه دریافت کارت
الف: اشخاص با مراجعه به شعب منتخب بانک صادرات در تهران و شهرستان‌ها و تکمیل برگه درخواست کارت یارانه‌ای همراه با تصویر و اصل مدارک شناسایی و پرداخت مبلغ ۱۰ هزار ریال، کارت یارانه‌ای خرید کتاب خارجی را دریافت می‌کنند.
ب: اهل قلم و شخصیت‌های فرهنگی و هنری با مراجعه به ستاد امور بین‌الملل نمایشگاه و تکمیل برگه درخواست کارت یارانه‌ای همراه با ارايه اصل و تصویر کارت ملی و نمونه اثر، کارت یارانه‌ای دریافت می‌کنند.
ج: موسسات، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی با ارایه درخواست تعیین سقف خرید و معرفی نماینده، کارت یارانه‌ای دریافت می‌کنند.
د: زمان‌بندی مراجعه براساس سطوح علمی برای خرید کتاب خارجی در نمایشگاه و میزان سهمیه به شرح زیر است:
(گروه الف): استادان، دانشیاران، دارندگان مدارک حوزوی سطح الف - اهل قلم؛ سقف خرید تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال که باید در روز ۱۳ اردیبهشت ماه مراجعه کنند.
(گروه ب): استادیاران، فارغ‌التحصیلان و دانشجویان مقطع دکتری تخصصی، پزشک متخصص، دارندگان مدرک حوزوی سطح ب - اهل قلم؛ سقف خرید تا یک میلیون ریال که روز ۱۴ اردیبهشت ۹۱ مراجعه کنند.
(گروه ج): مربیان، پزشکان عمومی، دانشجویان پزشکی، فارغ التحصیلان و دانشجویان مقطع فوق لیسانس، دارندگان مدرک حوزوی سطح ج- اهل قلم؛ سقف خرید تا ۸۰۰ هزار ریال است که در روز ۱۵ اردیبهشت ماه مراجعه كنند.
(گروه د): فارغ التحصیلان و دانشجویان مقطع لیسانس، فوق دیپلم، دارندگان مدرک حوزوی؛ سقف خرید تا ۶۰۰ هزار ریال که روز ۱۶ اردیبهشت ماه مراجعه کنند.
موسسات نیز بنابر سهمیه تعیین شده در روز ۱۹ اردیبهشت ماه مراجعه کنند.

بر این اساس، دانشجویان و دارندگان مدرک فوق لیسانس و بالا‌تر می‌توانند تا ۲۰ درصد بیشتر از سقف خرید تعیین شده کتاب خریداری کنند.

همچنین هر فرد مجاز است فقط یک کارت خرید دریافت کند. هزینه صدور کارت خرید کتاب (۱۰ هزار ریال) غیر قابل استرداد است.

به میزان سهمیه و زمان تعیین شده برای مراجعه در رابطه با سطوح علمی مختلف دقت شود. آخرین مهلت ارسال درخواست و تعیین سقف خرید موسسات تا ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ تعیین شده است.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با پیام «ربع قرن جهاد فرهنگی» از 13 تا 23 اردیبهشت در مصلاي بزرگ حضرت امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: