کد خبر:۶۴۶۶
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۱ - ۲۰:۲۹
تعداد بازدید: 3014
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
سختگیری ها منجر به تجارت زیرزمینی می شود
در اخذ مجوزها با وجود آنکه ما از دولت خواسته ایم فرآیند صدور مجوز به صورت الکترونیکی و بدون مراجعه حضوری باشد این اقدام صورت نگرفته و ضمن اتلاف وقت و انرژی فسادهایی نیز در جریان کار بوجود می آید

رییس مجمع واردات گفت : اگر تجارت قانونی به سمت تجارت زیر زمینی می رود به این دلیل است که مشکلهایی پیش پای تجارت قانونی وجود دارد که موجب می شود تجارت زیر زمینی شکل گیرد .

محمد رضا برخوردار در گفت وگو با پانا در خصوص موانع پیش روی تجارت سالم گفت : قوانینی دست و پاگیری که در دستگاههای مختلف وجود دارد به عنوان یکی از مهمترین موانع پیش روی تجارت سالم عمل می کند ، به طور مثال در اخذ مجوزها با وجود آنکه ما از دولت خواسته ایم فرآیند صدور مجوز به صورت الکترونیکی و بدون مراجعه حضوری باشد این اقدام صورت نگرفته و ضمن اتلاف وقت و انرژی فسادهایی نیز در جریان کار بوجود می آید .

برخوردار خاطرنشان کرد: نظارت ها نیز به گونه ای است که دوگانگی در برخی امور مشکل هایی را بوجود می آورد به طور مثال در مورد برخی محصول ها همانند غذا و دارو هم وزارت بهداشت و هم استاندارد مجوز صادر می کنند، بدین معنی که یک کالا باید از دو مرکز متفاوت مجوز بگیرد.

وی ادامه داد: مرکز صادر کننده مجوزها باید تنها یک مرکز باشد و تایید استاندارد ها نیز توسط یک سازمان انجام شود که اگر این اقدام اجرایی شود بسیاری از مشکل ها برطرف خواهد شد .

رییس مجمع واردات خاطرنشان کرد: اگر تجارت قانونی به سمت تجارت زیر زمینی می رود به این دلیل است که مشکلهایی پیش پای تجارت قانونی وجود دارد که موجب می شود تجارت زیر زمینی شکل گیرد .

برخوردار اظهار کرد: دیوار تعرفه باید مناسب باشد و تعرفه در برخی کالاها با توجه به نرخ بهره بانکی ،بیمه کارفرمایی و مالیات بالا است و باید تعیین تعرفه در برخی کالاها همانند لوازم آرایشی که ساخت داخل ندارد، پایین باشد تا به صورت قاچاق و در شرایط بسیار بد وارد کشور نشود .

برچسب ها: تجارت زير زميني
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: