کد خبر:۶۴۶۴
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۴
تعداد بازدید: 10753
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
محاكمه پسرخاله‌ها به اتهام تجاوز به 4 دختر
يكي از آنها گفت: دختر من شوهر دارد و از وقتي اين اتفاق برايش افتاده رنگ آرامش را در زندگي‌اش نديده‌. او به شدت بدحال است و براي اينكه آبرويش نريزد در دادگاه حاضر نشده است...
دو پسرخاله كه دختران جوان را مي‌ربودند و مورد آزار جنسي قرار مي‌دادند در جلسه محاكمه‌شان اتهامات را رد كردند و مدعي شدند گفته‌هاي شاكيان دروغ است.
به گزارش خبرنگار شرق اين دو پسرخاله كه گفته مي‌شود چهار زن جوان را مورد تعرض قرار داده‌اند متهم هستند آنها را ربوده و در يك سوله متروكه مورد تجاوز قرار داده و اموال يكي از آنها را سرقت كرده‌اند. شكايت از شاهرخ و مهدي پنج ماه قبل به ماموران پليس داده شد. در اولين شكايت دختري به نام نگار به ماموران پليس گفت از سوي دو مرد جوان مورد آزار قرار گرفته ‌است. او گفت: در خيابان وليعصر يك موتوري موبايلم را دزديده ‌بود و من خيلي ترسيده ‌بودم و داشتم گريه مي‌كردم. به خيابان راه‌آهن كه رسيدم سوار ماشين پرايدي شدم كه دو مرد سوار آن بودند و به نظر مي‌رسيد مسافربر هستند. آنها كه گريه من را ديدند پرسيدند چه شده ‌است من هم گفتم موبايلم را دزديده‌اند. يكي از متهمان كه جثه بزرگي هم داشت رو به من كرد و گفت فكر مي‌كند مي‌داند سارق موبايلم كيست. وقتي حواسم به او جلب شد يكدفعه از روي صندلي جلو به عقب آمد و بعد هم مرد راننده از مسير اصلي خارج شد. او چاقويي زير گلوي من گذاشت و گفت حرفي نزن. آنها من را به يك سوله بردند و مورد آزار قرار دادند. گفتند اگر در برابرمان مقاومت كني تو را مي‌كشيم و نمي‌تواني كاري بكني. كسي هم متوجه نمي‌شود.
بعد از شكايت اين دختر جوان چند شكايت مشابه ديگر هم به ماموران اعلام شد. با مشخصاتي كه ماموران از دو پسر جوان به دست آوردند، توانستند آنها را شناسايي و در پاسگاه نعمت‌آباد بازداشت كنند. شاهرخ و مهدي - دو پسرخاله- زماني كه در برابر بازپرس قرار گرفتند مدعي شدند شكاياتي كه عليه آنها مطرح شده دروغ است اما وقتي از سوي اولين شاكي شناسايي شدند به جرم‌شان اعتراف كردند. شاهرخ گفت: «ماشين براي من بود. من و شاهرخ باهم در ميدان ميوه و تره‌بار كار مي‌كرديم. بعد‌از ظهرها كه بيكار بوديم با هم بيرون مي‌رفتيم تا اينكه به مهدي پيشنهاد دادم دختران را سوار ماشين كنيم. جايش را هم داشتيم، مي‌توانستيم آنها را به سوله‌اي در اطراف تره‌بار ببريم. اولين بار به اين دختر-شاكي- برخورد و او را سوار ماشين كرديم و به داخل سوله برديم و مورد تجاوز قرار داديم بعد رهايش كرديم.»
وقتي خبر دستگيري اين دو متهم در روزنامه‌ها چاپ شد شاكيان ديگري هم به پليس مراجعه كردند و مدعي شدند توسط اين دو، مورد تجاوز قرار گرفته‌اند.
يكي از اين دختران گفت: «داشتم به خانه مي‌رفتم چون تاكسي نبود سوار پرايدي شدم كه به نظر مسافربر بود. روي صندلي عقب نشسته‌ بودم كه يكدفعه راننده مسيرش را عوض كرد و بعد هم مرد درشت‌هيكلي كه روي صندلي جلو نشسته ‌بود به عقب پريد و با تهديد مرا وادار به سكوت كرد و بعد هم در يك سوله من را مورد آزار قرار دادند.» متهمان گفته‌هاي اين شاكي را هم انكار كردند اما شاكي مشخصات داخل ماشين متهمان را به پليس داد. وقتي پليس خودرو را بازرسي كرد متوجه شد اين مشخصات درست است. در تحقيقات بعدي دو شاكي ديگر هم به ماموران مراجعه و متهمان را شناسايي كردند ضمن اينكه در بازرسي از خانه دوپسرخاله تلفن همراه يكي از شاکیان كه حاوي فيلم‌ و عكس‌هاي خانوادگي‌اش بود پيدا شد. متهمان در نهايت مجبور شدند به تجاوز به اين زنان نيز اعتراف كنند.
با توجه به اعتراف اوليه در مورد تجاوز و صدور كيفرخواست درخصوص آدم‌ربايي و سرقت موبايل يكي از قربانيان پرونده براي رسيدگي به شعبه 75 دادگاه كيفري‌استان تهران به رياست قاضي معتمدي فرستاده شد. بعد از انجام چندين جلسه بازجويي و تحقيق روز گذشته فلاح نماينده دادستان تهران در جايگاه حاضر شد و با خواندن كيفرخواست درخواست صدور حكم قانوني را در اين خصوص كرد.
سپس دو شاكي كه در جلسه دادگاه حاضر بودند جزييات ربايش و تجاوز را توضيح دادند اما دو شاكي ديگر كه به گفته خانواده‌هايشان بدحال بودند در دادگاه حاضر نشدند. مادران اين دو شاكي از دستگاه قضايي خواستند تا متهمان را مجازات كند. يكي از آنها گفت: دختر من شوهر دارد و از وقتي اين اتفاق برايش افتاده رنگ آرامش را در زندگي‌اش نديده‌. او به شدت بدحال است و براي اينكه آبرويش نريزد در دادگاه حاضر نشده است. در ادامه متهمان در جايگاه قرار گرفتند. آنها در جلسه علني كه در مورد اتهام آدم‌ربايي و سرقت بود، گفتند: ما اتهام‌ها را قبول نداريم. اين شاكيان خودشان سوار ماشين شدند و هيچ اجباري در كار نبود. ما كسي را ندزديديم. متهمان در پاسخ به سوالات قاضي معتمدي –رييس دادگاه- در مورد اينكه اگر شما دختران را ندزديديد و اصلا از اين ماجرا خبر نداريد پس چرا تلفن همراه يكي از آنها در خانه شما پيدا شد و چطور يكي از آنها مشخصات داخل ماشين شما را به پليس داد، که آنها فقط سكوت كردند. سپس جلسه دادگاه براي رسيدگي به اتهام تجاوز به عنف به چهار شاكي غيرعلني اعلام شد و متهمان كه اين اتهام را هم رد كردند دفاعيات خود را ارايه دادند و وكلاي آنها نيز دفاعيات خود را مطرح كردند. با پايان يافتن جلسه دادگاه هيات قضات براي صدور راي دادگاه وارد شور شدند.
 
 
--------------------------------------
 
 
 
جدایی تازه عروس و داماد در سایه سرمایه پدرشوهر

نوعروسی که از دخالت‌‌های عجیب خانواده تازه داماد به تنگ آمده بود، برای جدایی به دادگاه خانواده رفت. چندی پیش زن جوانی با مراجعه به شعبه 266 دادگاه خانواده ونک و ارائه دادخواستی، تقاضای طلاق توافقی کرد.
مینا 25 ساله با صدای بغض‌آلود به قاضی غلامحسین احمدی گفت: دانشجوی رشته متالوژی هستم، دو سال پیش پسری به نام مهدی که مهندس راه و ساختمان است، به خواستگاری‌ام آمد.
پدرش در همان جلسه خواستگاری گفت پسرش با سرمایه‌ای که در اختیار دارد مشغول ساختمان‌سازی است. از آنجا که من فکر می‌کردم همه سرمایه متعلق به مهدی است با در نظر گرفتن همه شرایط به وی جواب مثبت دادم. پدرم شرط کرد صیغه عقد بین ما خوانده شود و پس از پایان تحصیلاتم و برگزاری جشن عروسی، زندگی‌مان را شروع کنیم. با توافق دو خانواده با مهریه هزار سکه طلا سر سفره عقد نشستم. مدت کوتاهی از رفت و آمدم به خانه پدرشوهرم نگذشته بود که متوجه شدم پدر و مادر شوهرم نفوذ زیادی روی شوهرم دارند و مهدی هم از استقلال مالی و فکری برخوردار نیست من که از این موضوع بشدت ناراحت بودم و رنج می‌کشیدم.» بار‌ها از همسرم خواستم به دنبال استقلال شغلی و شخصيتي باشد اما به دلیل این که وی از کودکی زیر سلطه خانواده‌اش بود نمی‌توانست تصمیم قاطعی بگیرد. سرانجام تحصیلاتم به پایان رسید و منتظر ماندم مهدی و خانواده‌اش هرچه زودتر تکلیف زندگی و عروسی‌مان را مشخص کنند. اما خانواده‌اش مرتب به بهانه‌‌های مختلف زمان مراسم عروسی را عقب می‌انداختند تا این که از مهدی شنیدم که خانواده‌اش قصد ندارند برایمان جشن عروسی بگیرند. خانواده‌ام با شنیدن این حرف ناراحت شده و از من خواستند مانند همسرم زیر سلطه آنان باشم و آنها تصمیم‌گیرنده نهایی برای زندگی‌مان باشند. وی افزود: ‌از شوهرم خواستم تا از هم جدا شویم اما وی نپذیرفت و قول داد هرچه سریعتر مستقل شود. من نیز به وی فرصت دادم اما با گذشت دو سال چنین اتفاقی نیفتاد و اکنون خسته و دلزده شده‌ام و قادر به تحمل این وضع نابسامان و آشفته نیستم. پس از ادعا‌های نوعروس وقتی مهندس تازه‌ داماد در برابر قاضی احمدی ایستاد، گفت: حرف‌‌های همسرم را قبول دارم. سرمایه‌ای که من با آن کار می‌کنم متعلق به پدرم است. در این مدت هرچه تلاش کردم تا شغل مستقلی پیدا کنم و سرمایه پدرم را برگردانم، نتوانستم. حالا هم به همسرم حق می‌دهم و حاضر به جدایی توافقی هستم. قاضی احمدی پس از شنیدن ادعا‌های زوج جوان، از نوعروس درخصوص مهریه‌اش پرسید و نوعروس جواب داد که همه مهریه‌اش را به شوهرش می‌بخشد. سرانجام زوج جوان در اوج علاقه توافقی از هم جدا شدند. منبع: ايران
 
 
------------------------------------
 
 

برخورد جدي با کاروان هاي ناآرام عروسي، دستور کار ويژه پليس در سال جاري
فرمانده انتظامي خراسان رضوي گفت: پليس امسال با کاروان هاي ناآرام عروسي برخورد جدي مي کند. سرتيپ بهمن اميري مقدم در گفت وگوي اختصاصي با خراسان اظهار داشت: موضوع کاروان هاي ناآرام عروسي و برخورد با آن ها به صورت ويژه در دستور کار امسال پليس قرار دارد و با آن ها برخورد جدي مي شود. وي با بيان اين نکته که حضور چنين کاروان هايي در شأن شهر مشهد مقدس و استان خراسان رضوي نيست گفت: از مردم خواهش مي کنم قبل از برخورد پليس با اين کاروان ها خودشان رعايت جوانب امر را بکنند و براي مردم مزاحمت ايجاد نکنند. رئيس پليس خراسان رضوي اضافه کرد: به همه نيروهاي پليس دستور داده شده است که حتما با اين کاروان ها برخورد کنند.وي گفت: نيروهاي پليس ممکن است در صورت مشاهده يک کاروان ناآرام عروسي واکنشي از خود نشان ندهند اما متخلفان بدانند که اين بي توجهي ظاهري پليس به منزله چشم پوشي آنها نيست بلکه ماموران پلاک خودروهاي متخلف در اين کاروان ها را يادداشت مي کنند و آن گاه به مرور زمان رانندگان اين خودروها به همراه وسايل نقليه شان فراخوانده مي شوند و با افرادي که تخلف کرده اند برخورد جدي مي شود. سرتيپ اميري مقدم با ذکر اين نکته که پليس با شادي و عروسي مردم مخالف نيست اضافه کرد: هيچ کس ناهنجاري و مزاحمت براي مردم را نمي پذيرد و برخورد با کاروان هاي ناآرام عروسي که براي مردم ايجاد مزاحمت مي کنند در دستور کار ويژه پليس قرار دارد.وي برخورد جدي با اراذل و اوباش، مزاحمان نواميس مردم، سارقان و زورگيران را از ديگر دستور کارهاي مهم پليس در سال جاري ذکر کرد.منبع: خراسان
 
 
 
-------------------------------------------
 
 
دستگيري مدير کافي نت به اتهام توزيع فيلم ها و عکس هاي مستهجن
متصدي يک کافي نت که فيلم ها و تصاوير مستهجن را بين برخي مشتريان خاص خود توزيع مي کرد، دستگير شد.
به گزارش خراسان به نقل از معاونت اجتماعي پليس فتا، ماموران پليس فتاي ايلام در پي دريافت گزارش هايي مبني بر توزيع فيلم ها و عکس هاي مستهجن و مبتذل از سوي يک مدير کافي نت به مرکز مربوطه مراجعه کردند و سيستم مرکزي اين کافي نت را به دقت بررسي کردند. ماموران در بررسي خود فايل هايي حاوي فيلم هاي مستهجن، عکس هاي مبتذل و نيز فيلم ها و تصاوير خانوادگي برخي شهروندان را پيدا کردند و آن گاه متصدي کافي نت مربوطه را دستگير کردند و تحويل مراجع قضايي دادند. در همين رابطه، پليس به شهروندان توصيه کرد: به دليل اين که کافي نت ها صرفا براي استفاده خصوصي کاربران اينترنتي است، به هيچ عنوان مطالب و اطلاعات و تصاوير شخصي خود از جمله فيلم ها و تصاوير خانوادگي را به مراکز خدمات اينترنتي انتقال ندهند و در سيستم هاي وصل به اينترنت ذخيره و نگهداري نکنند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۲
0
0
عجیبه وقابل تامل
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: