کد خبر:۶۴۱۲
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۱ - ۲۰:۵۹
تعداد بازدید: 3066
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
آیت الله سبحانی: واحد دختران در دانشگاه آزاد از واحد پسران جدا شود
در این راستا از حرف های که در خصوص عدم تفکیک جنسیت دانشجویان بیان می شود گوش داده نشود.
يکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه اسلامی بودن باید در دانشگاه آزاد خود را نشان دهد گفت: باید به سمتی حرکت کرد که واحدهای دانشگاهی دختران و پسران در دانشگاه آزاد از یکدیگر جدا شوند.

به گزارش مهر، آیت الله العظمی جعفر سبحانی عصر سه شنبه در دیدار فرهاد دانشجو رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی در سخنانی با بیان اینکه روزی که قرار شد دانشگاه آزاد تشکیل شود عده ای با آن مخالفت می کردند افزود: بنده از طرفداران پایه گذاری این دانشگاه در کشور بودم چرا که باید به سمتی حرکت می کردیم تا مشکل کنکور حل می شد و جوانان برای تحصیل به خارج از کشور مهاجرت نکنند.

وی با بیان اینکه هیچ مجموعه ای بدون مشکل و عیب نیست افزود: دانشگاه آزاد نیز از این داستان مستثنی نیست و هدف از بیان کردن عیوب نیز رشد و تکامل است.

حرکت به سمت مدرک گرایی مشکل بزرگ دانشجویان دانشگاه آزاد

استاد حوزه علمیه قم یکی از عیوب دانشگاه آزاد اسلامی را حرکت در مسیر مدرک گرایی برشمرد و افزود: امروز هدف بیشتر دانشجویان در این دانشگاه اخد مدرک است تا از این طریق شغل مناسب خود را پیدا کنند که این امر با هدف دانشگاه تطبیق نمی‌کند.

وی ادامه داد: باید در علوم مختلف محقق تربیت شود و این دانشگاه نیز باید به سمتی حرکت کند تا انسانهای عالمی را پرورش دهد چرا که تنها کشوری می‌تواند مستقل باشد که از جنبه علمی به خارج وابسته نباشد.

آیت الله سبحانی گفت: باید برنامه‌های علمی دانشگاه به گونه‌ای باشد که ابوعلی سیناها و خواجه نصیرالدین‌ها تربیت شوند تا در دنیای علم مشکلات بزرگ را مرتفع کنند.

برخی از واحدهای دانشگاه آزاد فرهنگ حجاب شهرها را تغییر داده اند

وی در ادامه با بیان اینکه عبارت اسلامی بودن دانشگاه آزاد باید نشان از سبقه این امر داشته باشد اما متأسفانه در برخی از موارد اینگونه نیست افزود: با احداث برخی از واحدهای دانشگاهی در برخی از شهرها فرهنگ و حجاب عمومی در آن شهر تغییر پیدا کرده  که این مشکل یا از مدیریت دانشگاه است و یا از استادان، که در این راستا باید تلاش شود تا اسلامی بودن در این مجموعه گل کند.

این مرجع تقلید شیعیان اختلاط دختر و پسر را از مشکلات دانشگاه آزاد برشمرد و افزود: باید به سمتی حرکت کرد که واحد دختران در دانشگاه آزاد از واحد پسران جدا شود و جداسازی دختر و پسر در یک واحد دانشگاهی نیز کافی نیست.

وی خطاب به رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: به مسئولیت خود در این زمینه عمل کنید و آرام آرام و بدون تنش واحدهای دانشگاهی را جدا کنید تا اخلاق جوانان محفوظ بماند و در این راستا از حرف های که در خصوص عدم تفکیک جنسیت دانشجویان بیان می شود گوش داده نشود.

خوابگاه‌های دانشجویی متمرکز و ساماندهی شود

وی در خصوص ساماندهی خوابگاه‌های دانشجویان دختر در شهرهای مختلف نیز افزود: متاسفانه در برخی از شهرها دانشجویان دختر این دانشگاه در شهر پراکنده شده اند که این امر مشکلات متعددی را پدید آورده است.

آیت الله سبحانی گفت: خوابگاه‌های دانشجویان دختر باید در یک محل متمرکز و با نظارت مسئولان باشد.

در انتخاب استادان دانشگاه دقت شود

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر دقت در انتخاب استاد در دانشگاه افزود: استادان نباید علوم مختلف را به گونه‌ای تدریس کنند که دانشجویان را به سمت الحاد بکشاند، بلکه استادان در رشته‌های مختلف باید روح الهی در جهان را بیان کنند.

مرجع تقلید شیعیان، نقش استاد در اسلامی کردن دانشگاه‌ها و غنی سازی اخلاق دانشجویان را مهم برشمرد و افزود: مجموعه دانشگاه آزاد اگر شکایتی در خصوص اخلاق استادان به آنها گزارش شد باید در این زمینه حساس باشند و در اسرع وقت به آن رسیدگی کنند.

استادی که به اسلام اعتقاد ندارد باید با او تسویه کرد

استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: در بررسی ها اگر مشخص شد استادی به اسلام معتقد نیست باید با او تصویه حساب کرد و به کار او پایان داد.

در ابتدای این دیدار فرهاد دانشجو رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی به بیان برنامه ها و دغدغه های خود در خصوص مدیریت این دانشگاه پرداخت.

برچسب ها: دانشگاه آزاد ، حجاب
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: