کد خبر:۶۳۹۹
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۱ - ۲۲:۱۶
تعداد بازدید: 2728
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
با مصرف سبزیجات جذابتر می‌شوید
از مدتی قبل معلوم شده بود که رنگ دانه‌های زرد و قرمز موسوم به کاروتنوید که در بسیاری از انواع میوه و سبزیجات یافت می‌شود می‌تواند بر رنگ پوست اثر بگذارد.
دانشمندان دانشگاه سن اندروز طی شش هفته به مطالعه ۳۵ دانشجو که بیشتر آنها سفیدپوست بودند پرداختند و میزان مصرف میوه و سبزیجات توسط آنها را جویا شدند. در این مدت رنگ پوست آنها زیر نظر گرفته شد. نتیجه حاکی بود که تغییرات در مصرف میوه و سبزیجات ممکن است به تغییرات در رنگ پوست مرتبط باشد، به طوری که مصرف بیشتر آنها به عمیق‌تر شدن رنگ قرمز و زرد پوست کمک کند.

به گزارش سینانیوز، سایر تحقیقات حاکیست که این تغییرات ممکن است باعث جذابیت فرد شود. از مدتی قبل معلوم شده بود که رنگ دانه‌های زرد و قرمز موسوم به کاروتنوید که در بسیاری از انواع میوه و سبزیجات یافت می‌شود می‌تواند بر رنگ پوست اثر بگذارد.
در تحقیقات قبلی توسط این تیم نتیجه‌گیری شده بود که ارتباطی میان جذابیت ظاهری صورت و تغییرات حتی ناچیز در رنگ پوست وجود دارد.

با این حال آنها گفتند که این تاثیر در افراد مسن ممکن است متفاوت باشد و اینکه تحقیقات بیشتری در مورد داوطلبان غیرسفیدپوست لازم است.
دکتر «گلنیس جونز» کارشناس تغذیه در دانشگاه کمبریج گفت که مساله دیگری که در این مطالعه محسوب نشده این است که چگونگی آماده کردن غذا تاثیر زیادی در میزان کاروتنویدهایی دارد که به بدن می‌رسد.
برچسب ها: سبزيجات ، جذاب ، پوست
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: