کد خبر:۶۳۹۸
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۱ - ۲۰:۴۳
تعداد بازدید: 6897
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
بازگشت کتابی پس از 52 سال به کتابخانه
کارمندان کتابخانه عمومی ایالت میدلند در تگزاس از اینکه کتابی پس از 52 سال به کتابخانه بازگشت ، متعجب و شادمان شدند.
کارمندان کتابخانه عمومی ایالت میدلند در تگزاس از اینکه کتابی پس از 52 سال به کتابخانه بازگشت ، متعجب و شادمان شدند.

به گزارش ایبنا به نقل از تگزاس نیوز، اداره پست میدلند به تازگی پاکتی دریافت کرد که داخل آن کتاب «نانسی درو: سرنخی از کلیدهای سیاه» اثر کارولین کین متعلق به سال 1951 بود و همراه نوشته ای به کتابخانه عمومی ارسال شد.

روی کارت کتابخانه که پشت کتاب نصب شده تاریخ 26 سپتامبر 1960 قید شده و در یاداشت همراه این کتاب نوشته شده: زمانی که من 10 ساله بودم از مدرسه به خانه باز گشتم و متوجه شدم مادرم همه وسایلمان را جمع کرده و ما از آن شهر به جای دیگری نقل مکان کردیم. پس از آن من نتوانستم این کتاب را به کتابخانه بازگردانم و حالا پس از 50 سال زمانی که خواستم وسایل مادرم مرحومم را جابه جا کنم با این کتاب برخورد کردم و از اینکه پس از 50 سال این کتاب را به کتابخانه پس می دهم بسیار متاسفم.

جان تریسچیتی مدیر کتابخانه میدلند گفت: ما دوست داشتیم که نویسنده این یاداشت در پایان آن را امضا می کرد و یا آدرسی از خود در آن می گذاشت، زیرا باید دیرکرد این کتاب ها را می پرداخت. اما برای اینکه از این کتاب بسیار خوب مراقبت کرده و آن را به کتابخانه بازگردانده بسیار تشکر می کنیم.

اگر این شخص برای دیرکرد کتابش روزی 10 سنت بپردازد باید برای 50 سال تاخیر در بازگشت کتاب حدود 1.606 دلار جریمه بپردازد. در صورتیکه نسخه جدید کتاب کارولین کین در حدود 99/7 دلار قیمت دارد.

وی گفت: این کتاب تنها کتابی نبود که به کتابخانه بازگردانده نشده بلکه همه کتابخانه ها سالانه کتاب های بسیاری را به خاطر بی توجهی خوانندگان از دست می دهند.

این کتاب نخستین نسخه به چاپ رسیده از این کتاب است که در سال 1951 به چاپ رسیده است. دو نسخه دیگر از این کتاب در این کتابخانه موجود است که یکی در سال 1996 و دیگری در سال 1968 به چاپ رسیده است.

کارولین کین برای کتابهایش نام مستعار «نانسی درو» را انتخاب کرده بود.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: