کد خبر:۶۳۸۰
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۶:۵۹
تعداد بازدید: 2220
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
امام جمعه موقت کاشان:دور ازانصاف است که کارخانه‌های بیرون مرزهارا رونق بخشیم
نباید به گونه‌ای باشد که مسئولانی که همه را به مصرف کالای داخلی سفارش می‌کنند در اداره، خانه یا خانواده‌شان حتی در ساده‌ترین موارد کالای خارجی بر کالای داخلی ارجحیت می‌دهند

امام جمعه موقت کاشان در اولین خطبه‌ سیاسی نماز جمعه سال ۹۱ با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: امروز نیاز عزت و عظمت ملی ما در این است که از نظر تولید ملی در اوج و از حیث مصرف ملی در کمترین حد ممکن باشیم.

به گزارش ایلنا در کاشان «حجت‌الاسلام علی احتشام» با بیان اینکه مصرف کالای خارجی شرم ملی به دنبال دارد افزود: استفاده از کالای خارجی حتی اگر از نظر کیفیت نیز بالا‌تر از کالای داخلی باشد به هیچ عنوان زیبنده نیست چراکه به دور از انصاف است که کارخانه‌های بیرون مرز‌ها را رونق بخشیم و در عوض کارگران و کارخانه‌های کشورمان با مشکل روبرو باشند.

امام جمعه موقت کاشان بر فرهنگ‌سازی جهت مصرف کالاهای داخلی تأکید کرد و مسئولیت رسانه‌ها را در ترویج این فرهنگی و تبلیغ این امر متذکر شد.

احتشام با تأکید بر اینکه برای فرهنگ‌سازی مصرف کالای داخلی، مسئولان باید از خود و خانواده‌شان شروع کنند تصریح کرد: نباید به گونه‌ای باشد که مسئولانی که همه را به مصرف کالای داخلی سفارش می‌کنند در اداره، خانه یا خانواده‌شان حتی در ساده‌ترین موارد کالای خارجی بر کالای داخلی ارجحیت می‌دهند.

خطیب نماز جمعه کاشان با بیان اینکه باید باور کنیم ابرقدرت حقیقی دنیا هستیم خاطرنشان کرد: وقتی که طبق مصالح اسلام یک تنه در برابر کشورهای منطقه، ‌شورای امنیت، سازمان ملل و دولت‌های غربی ایستادیم و از بشار اسد رئیس جمهور سوریه حمایت کردیم همه فهمیدند تا ایران را نداشته باشند نمی‌توانند در منطقه قدمی از قدم بردارند.

احتشام سپس به ذکر نمونه‌های دیگری از ابرقدرتی ایران در مقایسه با کشوری مثل آمریکا پرداخت و گفت: ما ابرقدرتیم یا آمریکا که وقتی تهدید به بستن تنگه هرمز کردیم رئیس جمهور ایالات متحده مجبور شد نامه‌ای ملتمسانه به رهبر عزیز ما بنویسد.

وی افزود: زمانی که رهبر بزرگوار ما به دشمن هشدار می‌دهد که با وجود آنکه ما اهل ساخت بمب اتم نیستیم اما اگر دیوانگی کند و به ما هجوم آورد در هر سطحی که حمله کرده پاسخش را می‌دهیم نشان می‌دهد ابرقدرت حقیقی دنیا چه ملت و چه کشوری است.

امام جمعه موقت کاشان خطاب به دشمنان ملت ایران گفت: بترسید از روزی که خشم ملت ایران در زیر لوای ولایت فقیه خروشی سهمگین جاری کند و این خروش با تبعیت از فرهنگ عاشورایی و زهرایی دمار از روزگارتان در آورد.

وی همچنین با اشاره به ولادت حضرت زینب (س)، پرستاران را قشری زحمتکش دانست که تلاش و کوششان در درگاه الهی اجری عظیم به دنبال دارد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: