کد خبر:۶۳۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۷:۰۴
تعداد بازدید: 2864
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
قرآن لحظه تحویل سال و دنیای متفاوت
توجه به شکل ظاهری قرآن علاوه بر توجه به معانی عمیق این کتاب آسمانی به سبب حسن زیبایی که به لحظه تحویل سال می بخشد مهم است

توجه به شکل ظاهری قرآن علاوه بر توجه به معانی عمیق این کتاب آسمانی به سبب حسن زیبایی که به لحظه تحویل سال می بخشد مهم است.

فاطمه میر زارع کارشناس مذهبی در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران  اظهار داشت: قرآن کریم انتخاب شده برای لحظه سال تحویل بهتر است شکیل و تزئین شده باشد.

این کارشناس مذهبی افزود: اهمیت به قرآن کریم انتخابی در لحظه سال تحویل به خاطر حس زیبايی آن است که اطرافیان پیدا خواهند کرد و اگر لحظه سال تحویل در مکان بزرگی باشیم قرآن کوچک مناسب تر است واگر در اماکن کوچکی باشیم قرآن بزرگ مناسب است و قرآن هایی دارای قاب که به تازگی به بازار عرضه شده نیز برای لحظه سال تحویل مناسب به نظر می رسد.

وی با بیان اینکه معیارهای انتخاب قرآن مناسب برای لحظه سال تحویل در اشخاص مختلف به خانواده وارزشهای پرورش یافته در آن بستگی دارد خاطر نشان کرد: در برخی خانواده ها زیبایی قرآن آنقدر جلوه گر است که فرزند خانواده محو زیبایی آن می شود ولی در برخی خانواده ها حضور قرآن و در لحظه سال تحویل تبدیل به رسم شده است.

وی ادامه داد: این معیارها در جامعه گذشته و امروز و همچنین پرورش فرزندان در دو جامعه بسیار متفاوت است همانگونه که برخی از معانی قرآن در نسخه های جدید عوض شده اند و بسیاری از برداشتهای قرآن بر اساس برداشتهاي  شخصی شده و به همین خاطر بسیاری از مسائل از جمله نحوه تدریس زیر سوال می رود و همانطور که رفتار طلبه های امروز با اساتید در جامعه گذشته وامروز بسیار متفاوت شده است .

میر زارع کامل نبود چاپ و ترجمه برخی از نسخ قرآن را کوتاهی ناشرین این کتاب الهی دانست و گفت: در رابطه با تفاوت معانی این کتاب در نسخ جدید نیز مقصر اصلی ناشرین هستند و در بسیاری از نمونه ها اختصاص سوره ها به صفحه ای خاص نیز تشخیص شده است.
وی ادامه داد: نسخه های قرآن اعم از نسخه های معنی دار و بدون معنی مهم هستند واین بستگی به بهره برداری است که اشخاص می خواهند از این کتاب آسمانی ببرند
برچسب ها: قرآن ، تحويل سال
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: