کد خبر:۶۳۵۳
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۲:۲۲
تعداد بازدید: 2096
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مجتهدزاده:
برخی بانوان براي كسب "امنيت" با مهریه‌اي بالا ازدواج مي‌كنند
برخی بانوان با مهریه‌اي بالا ازدواج می‌کنند تا بدين ترتيب "امنیت" داشته باشند، در حاليکه مهریه بالا امنیت ایجاد نمی‌کند و حتي در برخی از مواقع سبب فروپاشی زندگی نیز شده است،

رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوري ضمن اشاره به بحث «مهریه» اظهار کرد: برخی بانوان با مهریه‌اي بالا ازدواج می‌کنند تا بدين ترتيب "امنیت" داشته باشند، در حاليکه مهریه بالا امنیت ایجاد نمی‌کند و حتي در برخی از مواقع سبب فروپاشی زندگی نیز شده است، در صورتی که برخی از افراد فکر می‌کنند که مهریه بالا سبب تحکیم خانواده می‌شود.

مریم مجتهدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار «زنان» ايسنا، همچنين در مورد «بیمه زنان خانه‌دار» گفت: اجرايي شدن بیمه زنان خانه‌دار به شکل جدی می‌تواند بسياري از مسائل و مشكلات بانوان را رفع کند، حال آنكه تمام امورات مربوط به زنان و خانواده در جلسه کارگروه اشتغال مطرح و پیگیری می‌شود.

وي اخاطر نشان کرد: خانه‌داری یک شغل محسوب می‌شود و ثابت شده که بهره اقتصادی نیز می‌تواند در بر داشته باشد.

ارائه تسهیلات مناسب به زنان برای راه اندازی "مشاغل خانگی زنان"
رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوري در بخش دیگری از سخنان خود به "مشاغل خانگی زنان" اشاره کرد و ادامه داد: تاکنون بیش از 200 شغل خانگی مخصوص بانوان ایجاد شده که برای راه اندازی انها تسهیلات مناسبی به زنان تعلق می‌گیرد.

وی در پایان گفت: ایجاد مرکز توانمندی بانوان در بحث اشتغال نیز مطرح و پیگیری می‌شود تا در دور چهارم سفر هیئت دولت به استان البرز این مسائل بررسی و بر اساس آن برنامه‌ریزی صحیح صورت گیرد.

برچسب ها: مهريه ، ازدواج
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: