کد خبر:۶۳۴۸
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۲:۱۷
تعداد بازدید: 3198
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
قتل بعد از برقراري رابطه پنهاني
مردي كه متهم است با همسر دوستش رابطه برقرار كرده‌ و شوهر اين زن را به قتل رسانده در جلسه محاكمه قتل را انكار كرد.
مردي كه متهم است با همسر دوستش رابطه برقرار كرده‌ و شوهر اين زن را به قتل رسانده در جلسه محاكمه قتل را انكار كرد.
به گزارش خبرنگار ما، متهم كه سابقه طولاني دوستي با مقتول داشت وقتي متوجه شد مقتول با همسرش اختلاف دارد با زن جوان رابطه برقرار و بعد نقشه قتل دوستش را طراحي كرد.
در ابتداي جلسه محاكمه كه ديروز در شعبه 74 دادگاه كيفري‌استان تهران برگزار شد روشن نماينده دادستان تهران در جايگاه حاضر شد و كيفرخواست را قرائت كرد. او انگشت اتهام را به سمت حسين متهم رديف اول پرونده گرفت و گفت: دو سال قبل جسد مردي جوان در خانه‌اش پيدا شد. كسي كه ماموران را خبر كرده ‌بود مريم همسر هاشم- مقتول- بود. اين زن كه سعي مي‌كرد صدايش را مضطرب و ناراحت نشان دهد به پليس گفت شوهرش به قتل رسيده ‌است. وقتي ماموران در محل حاضر شدند جسد هوشنگ را در حالي‌كه در ميان انبوهي از وسايل خانه رها شده ‌بود پيدا كردند. جسد به پزشكي قانوني منتقل شد. مريم به عنوان اولين كسي كه جسد را پيدا كرده ‌بود مورد بازجويي ماموران قرار گرفت. او گفت: براي اينكه بچه‌ها را از كلاس زبان به خانه بياورم بيرون رفته‌ بودم وقتي برگشتم شوهرم مرده ‌بود و من جسدش را پيدا كردم. به نظرم مي‌رسد كسي قصد سرقت داشته، وارد خانه شده و شوهرم را كشته ‌است.
نماينده دادستان ادامه داد: اظهارات اين زن كافي نبود و ماموران براي بررسي صحت آن همسايه‌ها را مورد بازجويي قرار دادند و متوجه شدند آنها زمان قتل غريبه‌اي را در ساختمان نديده‌اند. ضمن اينكه پليس متوجه شد مريم با مردي رابطه دارد و مدام با او تلفني صحبت مي‌كند. بنابراين فرضيه قتل به دليل خيانت مطرح شد. بررسي‌هاي بيشتر اين فرضيه را به اثبات رساند و مشخص شد مريم از مدت‌ها قبل با حسين متهم رديف اول پرونده كه دوست شوهرش بود رابطه داشت و در نهايت هم اين دو نقشه قتل هاشم را كشيده‌اند.
نماينده دادستان در ادامه‌ گفت: متهمان با توجه به اين يافته‌ها بازداشت شدند و مورد بازجويي قرار گرفتند. آنها به قتل اعتراف كردند و مشخص شد مريم و حسين نقشه قتل را طراحي كردند و زمان حادثه مريم در خانه را باز گذاشته و بيرون رفته حسين هم نقشه را اجرا كرده‌ است. اين مرد براي انحراف تحقيقات پليس، خانه را به هم ريخته ‌بود تا انگيزه قتل را سرقت نشان دهد.
در ادامه جلسه دادگاه اولياي‌دم مقتول در جايگاه حاضر شدند و درخواست صدور حكم قصاص كردند.
سپس حسين به دفاع از خودش پرداخت. او اتهامش را رد كرد و گفت: من به دروغ به قتل اعتراف كردم و اصلا در جريان اين ماجرا نبودم. اينها همه تهمت است.
متهم گفت: من و هاشم مدت‌ها بود كه باهم اختلاف مالي داشتيم. از او خواسته بودم پولم را بدهد اما او هربار مي‌گفت چندماه ديگر مي‌دهم. تا اينكه چند روز بعد از حادثه از زبان همسر مقتول شنيديم هاشم كشته ‌شده ‌است.
اين مرد ادامه داد: من اعترافات دروغين زيادي داشتم حتي يك‌بار ادعا كردم دو مرد افغان را اجير كردم تا هاشم را بكشند اما اين‌طور نبود و واقعيت نداشت و هيچ ‌افغاني هم دستگير نشد. در اداره آگاهي شرايط خوبي نداشتم و مجبور بودم كه اعتراف كنم.
سپس مريم متهم رديف دوم در جايگاه حاضر شد. او هم اتهامش را رد كرد و گفت: من شاغل هستم و كار مي‌كنم. هزينه زندگي‌ام را خودم تامين مي‌كردم. چون با شوهرم رابطه خوبي نداشتيم و در آستانه جدايي بوديم. ما برگه عدم ‌سازش هم داشتيم و مي‌توانستيم هر لحظه از هم جدا شويم اما بچه‌ها مانع بزرگي براي اين موضوع بودند. با اينكه به هيچ‌وجه نمي‌توانستيم همديگر را تحمل كنيم اما توافق ما اين بود كه به خاطر بچه‌ها در يك خانه بمانيم. آن روز هم من از هيچ‌چيز خبر نداشتم. بچه‌هايم كلاس زبان بودند، رفتم كه آنها را بياورم وقتي برگشتم ديدم خانه شلوغ است و جسد شوهرم در ميان وسايل افتاده است. من در قتل او نقشي نداشتم.
متهم در مورد پرينت مكالماتش با حسين گفت: حسين با من تماس مي‌گرفت تا بداند شوهرم كجاست و چه مي‌كند. چون از هاشم پول طلب داشت مرتب در مورد اين پول با من حرف مي‌زد. ما اصلا ارتباط خاصي باهم نداشتيم. ضمن اينكه من هنوز هم فكر مي‌كنم شوهرم توسط سارقان كشته ‌شده ‌است چون وسايلي از خانه‌ام دزديده ‌شده كه ما آن را پيدا نكرديم.
بعد از متهمان وكلاي آنها در جايگاه حاضر شدند. آنها دفاعيات خود را مطرح كردند و سپس رييس دادگاه ختم جلسه را اعلام كرد و هيات قضات براي صدور راي پرونده وارد شور شدند.
 
 
-------------------------------------
 
 
اخاذي مردان زن‌نما در اينترنت

مرد جواني با معرفي خود به عنوان دختر در شبكه‌هاي اجتماعي نقشه اخاذي از كاربران را طراحي كرد. سرگرد اميني- رييس پليس فتاي استان اردبيل -دراين‌باره گفت: كارشناسان با رصد فضاي مجازي با صفحه‌اي در يكي از شبكه‌هاي اجتماعي مواجه شدند كه كاربر آن صفحه با معرفي خود و گذاشتن تصاويري نامناسب از ديگر كاربران درخواست كمك مالي كرده بود. وي ادامه داد: كارشناسان پليس فتا با شناسايي متهم، متوجه شدند وي پسر جواني است و براي كسب درآمد آسان با گذاشتن تعدادي عكس نامناسب از دختري با هويت نامشخص، قصد اخاذي دارد. در همين حال رييس پليس فتاي استان همدان از دستگيري فردي خبر داد كه در شبكه‌هاي اجتماعي با هويت مجعول درخواست برقراري رابطه نامشروع با كاربران را مطرح مي‌كرد. سرهنگ وطني دراين‌باره گفت: كارشناسان هنگام رصد سايت‌ها و وبلاگ‌ها با صفحه‌اي مواجه شدند كه كاربر اين صفحه با معرفي خود به‌عنوان يك زن و آپلود تعدادي از عكس‌هاي فردي ناشناس به‌جاي نمايه خويش به قصد كلاهبرداري اينترنتي و ترويج فساد اخلاقي از اعضاي آن شبكه اجتماعي درخواست روابط نامشروع در قبال واريز وجه نقد كرده‌ بود. وي ادامه داد: كارشناسان در بررسي‌هاي فني و تخصصي انجام‌گرفته متهم را كه مرد بود شناسايي و دستگير كردند. رييس پليس فتاي استان همدان به كاربران هشدار داد: در فضاي مجازي ممكن است چهره‌ها دروغين باشد و افراد قصد فريب و كلاهبرداري از كاربران را داشته باشند بنابراين بايد در ارتباطات شبكه‌هاي اجتماعي و اتاق‌هاي گفت‌وگو دقت بيشتري كرد. شرق
 
 
---------------------------------------------
 
 
روياهاي هوس آلود!

برايش مي مردم و تصور مي کردم اگر او نباشد من هم نيستم. خودم را با يک مشت حرف احساسي و شعرهاي عاشقانه در روياهاي جواني غرق کرده بودم. من و «پيام» از يک سال قبل با هم آشنا شديم و او با ابراز عشق و علاقه مرا دل بسته خود کرد. بالاخره اين موضوع را به پدر و مادرم اطلاع دادم و آن ها پس از انجام تحقيقات از من خواستند اين پسر را براي هميشه فراموش کنم. اما چون با خودم عهد کرده بودم اجازه ندهم اسم هيچ مرد ديگري به جز پيام در صفحه سرنوشتم نوشته شود در برابر خانواده ام شرم و حيا را زير پا گذاشتم و گفتم يا پيام و يا هيچ کس! حدود ۶ ماه از کشمکش هاي من و خانواده ام گذشت و متأسفانه در اين مدت به رابطه مخفيانه ام با پيام ادامه دادم.
او با وعده ازدواج و اين بهانه که اگر واقعا دوستش دارم بايد به خواسته هايش تن بدهم مرا طعمه هوس هاي خود کرد. او چند بار وقتي تنها بودم به خانه ما آمد و حتي کليد خانه ما را نيز گرفت و غافل از آن بودم که چه نقشه اي در سر مي پروراند.
دختر جوان در دايره اجتماعي کلانتري شهيد فياض بخش مشهد افزود: حدود يک ماه قبل خانه ما مورد سرقت قرار گرفت و با گزارش موضوع به پليس، مشخص شد سارق با در اختيار داشتن کليد وارد خانه شده است و کيف مدارک، ۴ ميليون و ۵۰۰ هزار تومان وجه نقد و طلاهاي مادرم را که تقريبا ۱۲ ميليون تومان ارزش داشت به سرقت برده است.
پيام از آن موقع به بعد ديگر جواب تلفن هايم را نداد و من فهميدم دزدي کار او بوده است، براي همين هم با عصبانيت به سراغش رفتم تا درباره اين کارهايش از او توضيح بخواهم. اما پيام با تهديد گفت اگر يک کلمه حرف بزني آبرو و حيثيت تو را به باد خواهم داد. او بعد از اين ماجرا اصرار دارد که با يکي از دوستان بي سر و پايش ارتباط برقرار کنم و از دست مزاحمت هاي اين دو جوان درمانده شده ام. نمي دانم اگر خانواده ام بفهمند چه اشتباهاتي کرده ام چه بلايي سرم خواهند آورد. از طرفي پيام و دوستش دست بردار نيستند و مدام در اطراف خانه ما پرسه مي زنند. فقط مي توانم به عنوان حرف آخر بگويم خودم کردم که لعنت بر خودم باد. چون الان خواستگار خوبي برايم آمده و پيام عکس و نامه هايم را از طريق يکي از دوستانش به آن پسر رسانده است.خراسان
 
 
-----------------------------------------------
 
 

عامل جنايت: مجبور به صحنه سازي شدم!
مرد ۴۲ ساله اي که همسرش را به قتل رسانده بود، ضمن تشريح چگونگي ارتکاب جنايت خود به قاضي ويژه قتل عمد گفت: من براي فرار از دستگيري، مجبور به صحنه سازي شدم تا مرگ همسرم را طبيعي جلوه دهم.به گزارش خراسان، عامل اين جنايت که ساعت ۷ صبح روز گذشته در حضور قاضي اسماعيل شاکر و کارآگاهان پليس آگاهي، صحنه جنايت خود را بازسازي مي کرد در مقابل دوربين قوه قضاييه گفت: ما ۲۲ سال با يکديگر زندگي کرديم اما فرزندي نداشتيم به همين دليل با هم اختلافات زيادي داشتيم. صبح روز حادثه در حال خوردن صبحانه بوديم که همسرم گفت بايد براي من ماشين بخري! با اين حرف او عصباني شدم و دنبالش کردم که او از ترس به اتاق خواب رفت من هم دنبالش رفتم و گلويش را گرفتم او گفت: اگر عرضه داري مرا خفه کن! من هم گلويش را فشردم وقتي ديدم چهره اش سياه شد او را رها کردم و شير اجاق گاز را باز گذاشتم تا به نظر برسد که او بر اثر گاز گرفتگي مرده است! وي گفت: پس از آن ساکم را برداشتم و سر کار رفتم در محل کار سعي مي کردم خودم را خونسرد نشان بدهم اما آخر وقت ديگر نمي توانستم طاقت بياورم چند بار با تلفن منزل و تلفن همراه همسرم هم تماس گرفتم تا وانمود کنم که از مرگ او بي خبر هستم. اما وقتي دستگير شدم فهميدم که مقام قضايي از واقعيت ماجرا اطلاع دارد بنابراين حقيقت را گفتم. حالا هم اگر مي خواهند مرا اعدام کنند. وي در پاسخ به سوال قاضي شاکر که پرسيد علت تماس يکي از بستگانت دقايقي بعد از ارتکاب جنايت چه بود؟ گفت: او اطلاعي از ماجرا نداشت وقتي من از خانه بيرون آمدم او با من تماس گرفت و گفت مي خواهد به بجنورد برود من هم گفتم پس براي ما آبنبات هلدار و کاکائويي بياور چون همسرم آبنبات کاکائويي دوست داشت! اين گزارش حاکي است: در ابتداي بازسازي صحنه جنايت، کارآگاه احسان حسن نژاد (افسر پرونده) چگونگي دستگيري متهم را تشريح کرد و گفت: در تاريخ 90.11.11 متهم با پليس ۱۱۰ تماس گرفته و ماجراي مرگ همسرش را اطلاع داده است که پس از آن در معيت قاضي ويژه قتل به محل حادثه واقع در طبرسي شمالي ۶۳ آمديم. آثار خراشيدگي در ناحيه گردن متوفي بيانگر درگيري قبل از مرگ بود همچنين به دستور مقام قضايي کارشناسان آتش نشاني در محل حضور يافتند و پس از بررسي ماجراي گازگرفتگي اعلام کردند که هيچ گونه گاز CO در محل وجود ندارد. اين در حالي بود که پزشک قانوني نيز پس از معاينه جسد علت مرگ را فشار بر عناصر حياتي گردن عنوان کرد و بدين ترتيب همسر مقتوله به عنوان متهم تحت بازجويي قرار گرفت و به صراحت ارتکاب قتل را پذيرفت. اين گزارش حاکي است: پس از اعترافات متهم در محل جنايت، قاضي شاکر دستور پايان بازسازي صحنه قتل را اعلام کرد و متهم نيز براي ادامه رسيدگي به پرونده جنايت، روانه زندان شد.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: