کد خبر:۶۳۴۷
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۰ - ۲۱:۱۵
تعداد بازدید: 5543
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نماد 10 کشور برگزار کننده جشن نوروز بر فراز برج آزادی
کشورهای مانند تاجیکستان، ازبکستان، قرقیزستان، ترکیه و جمهوری آذربایجان جشن نوروز را برگزار می کنند و نماد این کشور ها به زودی بر روی برج آزادی به هوا فرستاده می شود.

شهردار منطقه 9 از فرستادن 10 بالن به نشانه 10 کشوری که آیین نوروز را بر پا می کنند در فراز برج آزادی خبر داد و گفت: این بالن های بزرگ به نشانه جشن نوروزانه به هوا فرستاده می شود.


به گزارش پانا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 9 ، نصراله آبادیان با بیان این مطلب افزود: کشورهای مانند تاجیکستان، ازبکستان، قرقیزستان، ترکیه و جمهوری آذربایجان جشن نوروز را برگزار می کنند و نماد این کشور ها به زودی بر روی برج آزادی به هوا فرستاده می شود.

وی اظهارداشت: هم اکنون بزرگترین و زیباترین سفره هفت سین پایتخت نیز با الهام از هفت سین های باستانی ایران زمین بصورت نمادین در میدان آزادی نیز در حال چیدن است.

آبادیان تصریح کرد: چیدمان سفره هفت سین در این بخش از پایتخت از برنامه های پیش بینی شده این شهرداری در ایام نوروز است.

وی خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه آئین هفت سین ، یکی از رسوم کهن و سنتی ایرانیان محسوب می شود، اما همچنان به لحاظ عمومی استقبال ویژه از آن صورت می گیرد و شهرداری در صدد آن است تا در این راستا کار متفاوتی را انجام دهد.

شهردار منطقه 9 تصریح کرد: با نزدیک شدن به عید نوروز شهر حال و هوای بهاری به خود می گیرد و چیدن سفره هفت سین از دیرباز از مراسم جدا نشدنی نوروز به حساب آمده و این سفره در میدان آزادی نمایی زیبا در ورودی غربی پایتخت ایجاد می کند که به شکلی زیبا آراسته خواهد شد.

 

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: