کد خبر:۶۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۰ - ۲۰:۰۱
تعداد بازدید: 2234
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
توصيه به متقاضيان سخت‌افزار؛ قبل از عيد خريد نكنيد
كارشناسان ترجيح مي‌دهند خريداري محصولات رايانه‌يي براي شب عيد تا زمان ثبات اين بازار به تعويق افتد

به گفته كارشناسان اگر مردم به خريد اجناس رايانه‌يي براي شب عيد اصرار دارند؛ مي‌توانند اجناسي همچون كول ديسك، كي‌بورد و ماوس‌هاي فانتزي بخرند كه قيمت‌هاي تقريبا معمول‌تري دارند؛ اما پس از عيد مي‌توانند به راحتي به خريد اقدام كنند.

جواد نورالهي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين مطلب كه كارشناسان ترجيح مي‌دهند خريداري محصولات رايانه‌يي براي شب عيد تا زمان ثبات اين بازار به تعويق افتد، با اشاره وضعيت بازار IT اظهار كرد: برخي اختلالات بازار كه در ارتباط با بالا و پايين رفتن ارز به وقوع پيوست موجب شد كه بازار حوزه رايانه بي‌سامان شود.

او درباره اينكه برخي فروشندگان حاضر به ضرردهي برروي سود خود نيستند و اجناس را احتكار مي‌كنند؟ اذعان كرد: به هيچ عنوان اين موضوع را قبول ندارم چراكه روند حال حاضر از هر دو سو براي فروشندگان ضررده است زيرا به عنوان مثال فروشنده‌اي محصولي را با دلار به نرخ 1950 تومان خريداري مي‌كند اما تا زماني كه ثبت سفارش و تحويل آن در كشور صورت پذيرد، نرخ دلار به 1800 تومان رسيده و به همين دليل زيان‌داده است و در همين حال نيز مي‌ترسد كه قيمت‌ها بيش‌تر افت كنند بنابراين به فروش اقدام مي‌كند.

اين فعال بازار رايانه‌يي گفت: حال زماني كه نرخ دلار پايين بوده و فروشنده‌اي نيز به خريد محصولي رايانه‌يي اقدام كرده است اما به يك باره نرخ دلار بالا مي‌رود، ديگر چه انتظاري مي‌رود كه فروشندگان به راحتي حاضر به فروش با نرخ خريداري شده خود باشند چراكه با نرخ دلار بالا ديگر خودشان نمي‌توانند خريدي را انجام داده و نمودار سودي را پيش بيني كنند.

نورالهي درباره پيشنهادش براي خريدهاي شب عيد در حوزه سخت‌افزاري تاكيد كرد: توصيه ميكنم اگر عجله‌اي براي خريد ندارند، قبل از عيد خريد نكنند.

برچسب ها: سخت‌افزار ، عيد
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: