کد خبر:۶۳۱۰
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۶:۴۳
تعداد بازدید: 1650
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
برخی جراحان برای پول بیشتر هنگام عمل از کشف بیماری جدید خبر می‌دهند
اگر اخلاق پزشکی به نقطه مطلوبی برسد جراح در میان عمل جراحی نمی‌آید و بگوید یک بیماری دیگر در بیمار کشف کردم. اگر پول اضافه می‌دهید این بیماری را نیز درمان کنم

رئیس قطب ارولوژی کشور گفت: اگر اخلاق پزشکی به نقطه مطلوبی برسد جراح در میان عمل جراحی نمی‌آید و بگوید یک بیماری دیگر در بیمار کشف کردم. اگر پول اضافه می‌دهید این بیماری را نیز درمان کنم
 
به گزارش فارس، ناصر سیم‌فروش رئیس قطب ارولوژی کشور صبح امروز در جشنواره اصلاحات در آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: اساتید پزشکی باید کتب علمی بنویسند اما به خاطر مشغله‌های زیاد خود در این امر قصور می‌کنند.

وی گفت:اساتید پزشکی ما باید مانند غربی‌ها بتوانند به صورت جمعی کتاب بنویسند و برای دانشجویان خود منبع تولید کنند.

وی افزود: بعضی از اساتید به دلیل مشکلات و گرفتاری‌هایی مانند  مشغله دیدن بیمار از نوشتن کتاب بازمانده‌اند.در حقیقت ننوشتن کتاب قصوری است که از اساتید سرمی‌زند؛ همچنین اگر می‌خواهیم اصلاحات را در زمینه علوم پزشکی انجام دهیم باید بستر آن را نیز فراهم کنیم.

وی ادامه داد: 15 سال است در حال تلاشیم که یک CD و نرم‌افزار در بیمارستان‌ها مستقر بکنیم تا همه بیمارستان‌ها بانک اطلاعاتی مناسب راجع به تعداد عمل‌های جراحی و نحوه آن را ثبت کنند.ما باید در این زمینه به موضوع IT بهای بیشتری دهیم.

سیم فروش با اشاره به اصلاحات در آموزش پزشکی گفت: ما باید گروه قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی تشکیل دهیم و با استعانت از قرآن و احکام اسلامی اخلاق پزشکی را در بین دانشجویان خود ترویج دهیم.

وی ادامه داد: اگر اخلاق پزشکی به نقطه مطلوبی برسد جراح در میان عمل جراحی نمی‌آید و بگوید یک بیماری دیگر در بیمار کشف کردم. اگر پول اضافه می‌دهید این بیماری را نیز درمان کنم.

رئیس قطب ارولوژی کشور تأکید کرد: در سفری که به مصر داشتم با استاد ارولوژی که با عنوان استاد نمونه اخلاق انتخاب شد آشنا شدم. وی استاد قرآن نیز بود. اکثر اساتید پزشکی مصری در کنار علم خود از قرآن نیز رفرنس می‌دهند که این امر در ایران مغفول مانده است شاید یکی از دلایلی که پزشکان مصری پزشکان باهوشی هستند انس آنها با قرآن باشد.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: