کد خبر:۶۲۹۶
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۹:۳۲
تعداد بازدید: 2342
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
انسجام در خانوادهای ایرانی بیش از کشورهای غربی است
انسجام در خانوادهای ایرانی بیش از کشورهای غربی است زیرا در خانوادهای ایرانی بروز یک مشکل مربوط به فرد نمی شود بلکه خانواده هم به دنبال حل مشکلات است

یک روانشناس و استاد دانشگاه گفت: انسجام در خانوادهای ایرانی بیش از کشورهای غربی است زیرا در خانوادهای ایرانی بروز یک مشکل مربوط به فرد نمی شود بلکه خانواده هم به دنبال حل مشکلات است.

سید هادی معتمدی در گفت و گو با پانا در خصوص رعایت حریم خصوصی افراد در جامعه گفت: بیشتر گفته می شود که حریم خصوصی افراد را باید محترم شمرد اما در جامعه ایرانی گاهی اوقات حریم های خصوصی توسط افراد خانواده مانند دخالت پدرها در امور فرزندانشان جنبه مثبت دارد . آنها برای کمک کردن به فرزندانشان حریم ها را می شکنند تا رهنما و هدایت کننده انها باشند.

وی ادامه داد: چیزی که در حریم خصوصی مد نظر است آزادی های فردی است یعنی افراد بتوانند حرف خودشان را بزنند و از حقوق خودشان دفاع کنند. اما در جوامع غربی ارزشها را  به فرد می دهندو در جامعه ایران ارزش را به جمع می دهند و ما معتقدیم که مشکل بیماران اعصاب روان در جامعه ای مثل ایران راحت تر حل می شود چون تمام خانواده به دنبال رفع مشکل آن عضو از خانواده هستند و یا مشکل ازدواج فرزندان دخالت والدین می تواند کمکی باشد برای زوج های جوان به گفته وی این دخالت ها همه جا به معنی حریم شکنی نیست و اگر به دقت به برخی از این حریم شکنی ها نگاه کنیم می بینیم که بسیاری از انها جنبه مثبت و مفید را برای اشخاص دارند.

به اعتقاد معتمدی در بعد آسیب های اجتماعی ، خانواده محوری و خانواده درمانی بحث بسیار مهمی است که در برخی موارد روان پزشکان به خانواده یا افراد آموزش می دهند تا بیمار بتواند سریع تر توسط خانواده خود درمان شود.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه در جوامع غربی حریم شخصی به قدری گسترش پیدا کرده که در موارد جزئی هم دخالت نمی کنند تصریح کرد: متاسفانه همین عدم دخالت والدین در امور فرزندانشان باعث شده ان فرزندان در خیابانها رها شوند و دچار فساد ، اعتیاد ، قتل و یا خودکشی شوند  و ما بازتاب این عملکردها را در این گونه جوامع با رشد فساد و تباهی می بینیم .
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: